Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O pofta de necontrolat

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 15:59:00
Hybrid's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mai 2013
Locaţie: Mioveni, Romania
Vârsta: 25
Date: 156cm, 43.2kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 119
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 32 mesaje
Exclamation O pofta de necontrolat

Hei slabutelor! Am slabit 20 kg si am ajuns intr-un final la faza de mentinere... CEA MAI GREA! Am reusit 7-8 saptamani, insa acum au aparut tot felul de pofte... si nu ma pot controla... Pot spune ca mananc cat 10 intr-o zi si nu stiu ce sa ma mai fac...cum sa ma controlez.... Imi spun de fiecare data „Gata, de maine mananc sanatos”, dar de unde ca maine se transforma in poimaine si tot asa... Cum ma pot abtine? Va rog ajutati-ma!
Azi de exemplu am inceput ziua cu un morcov...insa la pranz a urmat biscuiti, ciocolata, covrigi, polonez, baton fagaras, gem de visine cu paine neagra (noroc ca a fost d-aia), portocala, mandarina, mancare de cartofi, nuci, strudel cu mere... (stiu, sunt o VACA ).
Va rog ajutati-ma....si in caz daca va intrebati daca mi-e rau de la atata mancare... RASPUNS: DA (Minune)

P.S. : O ciocolata INTREAGA
Hybrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1740 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1223 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 21:36:34
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

draga mea copila, nu stiu cum sa-ti spun ca sa ma intelegi, esti prea slaba!!!!!!!!!!!!!! amenoreea este o urmare a infometarii, cum tot am spus in diverse jurnale si va incapatanati sa nu ma credeti. am spus iar si iar: va infometati si organismul sufera si urmarile se vad in timp...urmarea cea mai evidenta e o mancatul compulsiv, de care esti tu afectata acum, si prin care trec muuuuuuuulte alte fete, printre care ma numar si eu. desi am peste 10 aani de la episodul meu de infometare mai am si acum momente in care foarte greu ma controlez sa nu mananc tot ce e in casa. am scris in jurnalul iuliei ca organele si sistemele organismului vostru sunt iremediabil afectate de mancatul sub pragul metab bazal si mi-a sarit cineva in cap. acum tu vezi efectele imediate asupra sistemului reproducator: amenoreea. stii ce inseamna asta? ovarele tale nu mai elibereaza lunar cate un ovul, asa cum e normal, iare pasul urmator daca insisti in nemancaat stii care e? infertilitatea!!!! aacum ti se pare o exagerare, ceva indepartat, poate te gandesti ca nici nu vrei sa ai copii, dar s-ar putea ca la 30 ani sa vezi altfel lucrurile. ca sa nu-ti mai spun cat de importanti sunt hormonii in functionarea corecta a organismului, mai ales in mineraloizarea sistemului osos. acum sincer, pentru 5-7 kg peste cat ai acum merita sa ajungi la 30 ani infertila si cocosata de la osteoporoza? crezi ca o sa te mai incalzeasca faptul ca estislaba? tot ce faci tu astazi determina cum vei fi tu maine..sigur ca vrei sa arati bine, dar ai sa te impiedici pe scari si in loc sa te alegi cu o vanataie ai sa faci tripla fractura care n-o sa se vindece in timp normal si ai sa stai in carje... Te rog incearca sa intelegi, iti spun ca si cum ai fi copilului meu, caum as vb cu mine cea de acum 14 ani: sa fii sanatoasa e esential pentru a fi frumoasa!!!!!!! sa te infometezi pana la amenoree si apoi sa iei hormoni artificiali care destabilizeaza organismul, sa mananci haotic, sa te infometezi iar....nu stiu in ce cuvinte sa-ti mai explic sa ma intelegi. offfffffff, te rog din suflet sa te gandesti la tine ca la o persoana, nu ca la o cifra pe cantar!!!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de butterfly30; 21 dec 2013 at 21:39:04.
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
danyella2008 (21 dec 2013), Hybrid (22 dec 2013), lidiuta (23 dec 2013), mihaela01 (21 dec 2013), Narawen (25 dec 2013), rozica1965 (21 dec 2013)
  #3 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 21:44:50
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
draga mea copila, nu stiu cum sa-ti spun ca sa ma intelegi, esti prea slaba!!!!!!!!!!!!!! amenoreea este o urmare a infometarii, cum tot am spus in diverse jurnale si va incapatanati sa nu ma credeti. am spus iar si iar: va infometati si organismul sufera si urmarile se vad in timp...urmarea cea mai evidenta e o mancatul compulsiv, de care esti tu afectata acum, si prin care trec muuuuuuuulte alte fete, printre care ma numar si eu. desi am peste 10 aani de la episodul meu de infometare mai am si acum momente in care foarte greu ma controlez sa nu mananc tot ce e in casa. am scris in jurnalul iuliei ca organele si sistemele organismului vostru sunt iremediabil afectate de mancatul sub pragul metab bazal si mi-a sarit cineva in cap. acum tu vezi efectele imediate asupra sistemului reproducator: amenoreea. stii ce inseamna asta? ovarele tale nu mai elibereaza lunar cate un ovul, asa cum e normal, iare pasul urmator daca insisti in nemancaat stii care e? infertilitatea!!!! aacum ti se pare o exagerare, ceva indepartat, poate te gandesti ca nici nu vrei sa ai copii, dar s-ar putea ca la 30 ani sa vezi altfel lucrurile. ca sa nu-ti mai spun cat de importanti sunt hormonii in functionarea corecta a organismului, mai ales in mineraloizarea sistemului osos. acum sincer, pentru 5-7 kg peste cat ai acum merita sa ajungi la 30 ani infertila si cocosata de la osteoporoza? crezi ca o sa te mai incalzeasca faptul ca estislaba? tot ce faci tu astazi determina cum vei fi tu maine..sigur ca vrei sa arati bine, dar ai sa te impiedici pe scari si in loc sa te alegi cu o vanataie ai sa faci tripla fractura care n-o sa se vindece in timp normal si ai sa stai in carje... Te rog incearca sa intelegi, iti spun ca si cum ai fi copilului meu, caum as vb cu mine cea de acum 14 ani: sa fii sanatoasa e esential pentru a fi frumoasa!!!!!!! sa te infometezi pana la amenoree si apoi sa iei hormoni artificiali care destabilizeaza organismul, sa mananci haotic, sa te infometezi iar....nu stiu in ce cuvinte sa-ti mai explic sa ma intelegi. offfffffff, te rog din suflet sa te gandesti la tine ca la o persoana, nu ca la o cifra pe cantar!!!
Superb mesajul tau fluturas!!!!!!
Tot din cauza asta am ajuns eu la peste 180 de kg la 45 de ani.....din cauza infometarii de la 25 de ani!!!!!!!!
Mancatul compulsiv ma caracterizeaza si acum.....Doamne fereste sa scap in dulciuri si paine,ca mananc tone in cateva zile!!!!!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
Hybrid (22 dec 2013)
  #4 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 21:52:03
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

stiu, rozi, si nu suntem singurele...dar noi avem scuza lipsei de informatii, dar pentru copii astia este exact invers: sunt bombardati de informatii din toate directiile si sunt incapabili (absolut normal la varsta lor) sa o aleaga pe cea corecta. am asa un sentiment de neputinta cand le vad aici pe forum in fiecare zi mai multe, si cum se incurajeaza intre ele la prostii...cred ca o sa-mi interzic sa mai citesc jurnale ale persoanelor sub 24-25 de ani pentru ca sincer ma afecteaza prea mult si nici nu reusesc sa le ajut cu nimic.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
Hybrid (22 dec 2013), Narawen (25 dec 2013), rozica1965 (21 dec 2013)
  #5 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 21:56:06
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
stiu, rozi, si nu suntem singurele...dar noi avem scuza lipsei de informatii, dar pentru copii astia este exact invers: sunt bombardati de informatii din toate directiile si sunt incapabili (absolut normal la varsta lor) sa o aleaga pe cea corecta. am asa un sentiment de neputinta cand le vad aici pe forum in fiecare zi mai multe, si cum se incurajeaza intre ele la prostii...cred ca o sa-mi interzic sa mai citesc jurnale ale persoanelor sub 24-25 de ani pentru ca sincer ma afecteaza prea mult si nici nu reusesc sa le ajut cu nimic.
Asa este! Si eu am tot sfatuit fetite de varsta asta,minore,sa duca o viata sanatoasa,sa nu isi distruga corpul.....dar ele cred ca le vrem raul!!! Imi pare rau pt ele,pt ca nici nu isi dau seama la ce pericole se expun!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
Hybrid (22 dec 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 22 dec 2013, 09:03:36
Hybrid's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mai 2013
Locaţie: Mioveni, Romania
Vârsta: 25
Date: 156cm, 43.2kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 119
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 32 mesaje
Smile Re: O pofta de necontrolat

Hei! Azi am inceput o noua zi! Am inceput dimineata cu o ombleta, si sper sa nu exagerz in timpul zilei. De azi GATA, ma controlez! Nu mai mananc dulciuri, mi s-a acrit de ele! Multumesc mult pentru sfaturi...aveti mare dreptate, de-abia acum realizez ce tampenii am putut face... Stiu ca va fi greu sa rezist, mai ales acum in pragul sarbatorilor...si azi face mama cozonac...si vine si ziua mea... dar voi rezista! Pentru a ma ambitiona mi-am promis ca imi voi lua un tricou cu Nirvana daca voi fi cuminte timp de o luna! Pana la urma nimic nu e imposibil, nu?
Dupa sarbatori urmeaza sa ma duc la psihiatru (mi-a facut trimitere doctora ce mi-a dat tratamentul cu pastile de hormoni), presupun ca ma va ajuta in privinta asta... Acum o intrebare...voi cum scapati de pofta de mancare?
Hybrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1740 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1223 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Hybrid:
rozica1965 (22 dec 2013)
  #7 (permalink)  
Vechi 22 dec 2013, 09:56:29
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

Citat:
Anterior postat de Hybrid Vezi mesajul
Hei! Azi am inceput o noua zi! Am inceput dimineata cu o ombleta, si sper sa nu exagerz in timpul zilei. De azi GATA, ma controlez! Nu mai mananc dulciuri, mi s-a acrit de ele! Multumesc mult pentru sfaturi...aveti mare dreptate, de-abia acum realizez ce tampenii am putut face... Stiu ca va fi greu sa rezist, mai ales acum in pragul sarbatorilor...si azi face mama cozonac...si vine si ziua mea... dar voi rezista! Pentru a ma ambitiona mi-am promis ca imi voi lua un tricou cu Nirvana daca voi fi cuminte timp de o luna! Pana la urma nimic nu e imposibil, nu?
Dupa sarbatori urmeaza sa ma duc la psihiatru (mi-a facut trimitere doctora ce mi-a dat tratamentul cu pastile de hormoni), presupun ca ma va ajuta in privinta asta... Acum o intrebare...voi cum scapati de pofta de mancare?
Poti manca si tu ceva dulce dar nu ca desert ci cu pauza de 3 ore dupa ce ai mancat ...
Mananca proteine cu legume.....proteinele nu ingrasa decat daca sunt insotite de paine,cartofi,orez,paste fainoase!!!
Cand ti-e foame rau intre mese,mananca un ou fiert,o bucatica de carne,de branza.....goale!
__________________
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
Hybrid (22 dec 2013), Michelina (22 dec 2013)
  #8 (permalink)  
Vechi 22 dec 2013, 13:21:29
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

Citat:
Anterior postat de Hybrid Vezi mesajul
Hei! Azi am inceput o noua zi! Am inceput dimineata cu o ombleta, si sper sa nu exagerz in timpul zilei. De azi GATA, ma controlez! Nu mai mananc dulciuri, mi s-a acrit de ele! Multumesc mult pentru sfaturi...aveti mare dreptate, de-abia acum realizez ce tampenii am putut face... Stiu ca va fi greu sa rezist, mai ales acum in pragul sarbatorilor...si azi face mama cozonac...si vine si ziua mea... dar voi rezista! Pentru a ma ambitiona mi-am promis ca imi voi lua un tricou cu Nirvana daca voi fi cuminte timp de o luna! Pana la urma nimic nu e imposibil, nu?
Dupa sarbatori urmeaza sa ma duc la psihiatru (mi-a facut trimitere doctora ce mi-a dat tratamentul cu pastile de hormoni), presupun ca ma va ajuta in privinta asta... Acum o intrebare...voi cum scapati de pofta de mancare?
De ce vrei sa scapi de pofta de mancare? Pofta de mancare e un semn ca organismul tau are nevoie de nutrienti. Esti in crestere - mananca cand iti este foame. Fa miscare, gandeste pozitiv si bucura-te de viata. Nimeni nu-ti da inapoi nici o zi pe care o pierzi obsedata de prostii.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 22 dec 2013, 13:22:39
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Poti manca si tu ceva dulce dar nu ca desert ci cu pauza de 3 ore dupa ce ai mancat ...
Mananca proteine cu legume.....proteinele nu ingrasa decat daca sunt insotite de paine,cartofi,orez,paste fainoase!!!
Cand ti-e foame rau intre mese,mananca un ou fiert,o bucatica de carne,de branza.....goale!
Asa e - proteinele de scapa de senzatia de foame - si sunt si materiale bune de constructie - pentru muschi, oase etc
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 22 dec 2013, 13:24:08
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

draga mea, nu trebuie sa te abtii dc ti-e foame, trebuie sa mananci! branza, oua, gratar obligatoriu cu legume: broccoli, conopida, rosii, castraveti, varza, chiar si muraturi. daca ai manca 3 mese si 2 gustari sanatoase si ai bea 1,5 l apa sigur nu ti s-ar mai face foame, sigur! de ce sa rezisti, ca sa te frustrezi aiurea? mananca la micul dejun o bucata de cozonac cu iaurt, la pranz racitura, sarmale, friptura, carnati, toba, fara mamaliga sau paine, dar cu niste legume, seara la fel, la gustari cate un fruct si gata! te temi sa te ingrasi? tu TREBUIE sa te ingrasi, altfel nu poti functiona corect, organismul femeii are nevoie de un anumit procent de grasime esential in sinteza hormonilor feminini, vezi amenoreea... sper sa te ajute cu ceva psihiatrul, sper sincer.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnale, necontrolat, pofta, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
nu-mi pot controla pofta de dulciuri Euinsumi Fast-Food 10 09 sep 2013 19:03:53
Pofta de mancare incontrolabila!!! Vanille Am nevoie de ajutor! 32 13 iun 2011 13:43:47
Am nevoie de ceva care sa-mi opreasca pofta de mancare alessa Alimentatia 45 30 apr 2011 14:25:57
Depinde pofta de dulciuri de clima? zmeurici Am nevoie de ajutor! 4 19 oct 2010 08:16:49
Imi e pofta de otet mishutza Am nevoie de ajutor! 15 03 mar 2010 08:02:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole