forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Schimbarea vine din interior!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/schimbarea-vine-interior-12488.html)

loredana2200 08 feb 2014 18:21:44

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
te pup Laura. Baietelul meu are 5 luni...si vreau sa spun ca doarme numai cu "un elefant se legana"...ii pun sa-i cante pe youtube repeat pana ne punem si noi la somn, deci nu stiu cum as reusi:D. Eventual o sa incerc sa mai fac in timpul zilei cand nu doarme....el oricum e fascinat de tot ce fac :) te pup si mai zi-mi si tu ce mananci, ce dieta ti.

marinuta 08 feb 2014 18:23:38

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
sa iti creasca mare comoare si eu sa ma laud sunt mamica de fetita mareeeeeeee are 4.9 luni:)):)):))

loredana2200 08 feb 2014 18:24:29

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Eu slabuta??? Vai de mine...ca am niste sunci si o celulita de iti vine sa o iei la fuga :((fata de cum eram la 80kg, adevarul ca acuma arat ca un fotomodel:)). Pai ce sa zic, o sa incerc sa fac cat mai mult spor. Dimineata mai iau 2 linguri de tarate de ovaz si mai beau lapte degresat cu fulgi de ovaz moi. Si apa beau si eu cam 2 l pe zi

lucia ely 08 feb 2014 18:27:59

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
sa-ti traiasca baietelul!:D
legat de mancare:D eu iti recomand sa mananci ce iti placE! sa incerci sa schimbi putin din reteta traditionala sa fie sanatoasa:D sa nu fie prajita....daca vrei cartofi piure fa-i un sos de rosii cu ciupercute (dar fara sa folosesti ulei) ..eu am inceput sa fac carnita in tigaie cu apa:D cu condimente (rozmarin,chimen,boia dafin etc) si uneori ii fac un sos ...fie de lamaie ,rosii ,un pic de vin, sau portocala ,sau ananas :d
poti sa-ti faci orez cu legume(eu am descoperit zilele trecute orez cu mazare,conopida morcov si suc de ananas)
orice fel de mancare care iti place poti sa-l prepari intr-un mod delicios:D si daca il si combini cum trebuie :D e perfect:D ..

lucia ely 08 feb 2014 18:31:53

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1327022)
Eu slabuta??? Vai de mine...ca am niste sunci si o celulita de iti vine sa o iei la fuga :((fata de cum eram la 80kg, adevarul ca acuma arat ca un fotomodel:)). Pai ce sa zic, o sa incerc sa fac cat mai mult spor. Dimineata mai iau 2 linguri de tarate de ovaz si mai beau lapte degresat cu fulgi de ovaz moi. Si apa beau si eu cam 2 l pe zi

eu ma refeream la cana de apa care o beau pe stomacu gol:D inainte sa mananc cu 20 de min:D am un tranzit mult mai bun:D de atunci:D
pai la asta ma refer esti slabuta la tine burtica e...si cum ai nascut:D si ai bebe mic:D
cand nu poti face sport intr-o zi sa faci macar genoflexiuni si abdomene:D pe mine ma ajuta f mult:D

eu fulgi ii pun de obicei in iaurt:D +cateva stafide putina cacao:D si uneori puneam o lgurita de dulceata:D era un mic dejun delicios nu mai aveam pofta de dulce toata ziua:D

loredana2200 08 feb 2014 19:18:12

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
multumesc fetele...si voua sa va traiasca puisorii, sunt o binecuvantare, si puiul meu e unul dintre motivele pt care vreau sa slabesc, vreau sa fiu o mamica sexy si slabuta si el imi da putere.
Si eu beau iaurtul cu fulgi in el, dar asa simplu fara nimic. Referitor la orez si cartofi, eu de 6 sapt aproape nu am mai mancat deloc cartofi orez si paste, grasimi si dulce si parca mi-e frica sa mananc sa nu revin la vechile obiceiuri...offf! Intr-adevar, burtica e asa mare si de la bebe, dar o dam noi jos. Maine dimineata vreau sa-mi fac oua cu tarate si cu branza de vaci la cuptor, am luat reteta de pe dukan, sper sa fie bun.
aaa...si eu mai imi fac si masaj anticelulitic! Incerc sa fac cat de multe abdomene, dar in privinta asta sunt tare lenesa si ma plictisesc repede.

lucia ely 08 feb 2014 19:32:24

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
super felicitari!:D
ce masaj anticelulitic faci?:D

loredana2200 08 feb 2014 19:38:38

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
cu o crema de la cosmetic plant pe baza de cafea verde forte. am si o perie pe care la inceput, cand am primit-o nici nu stiam la ce se foloseste:)) In fiecare dimineata si seara. Azi am citit ceva legat de zatul de cafea si uleiul de masline. O sa-l incerc si pe asta...:D Imi place sa fac experimente

loredana2200 08 feb 2014 19:40:17

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
merg sa-i fac baita la Andrei si apoi nani, ca mai apoi mami are de pedalat :>. Va pup si mai vb later. :-*

lucia ely 08 feb 2014 19:49:42

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
:D gata stiu acum dc crema spui:D eu am folosit zatul de cafea:D (nu pe termen lung) dar are efect ....plus ca lasa pielea catifelata:D baita placuta:D si tie spor la pedalat:D :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:25:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO