forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

Roxii 05 sep 2010 16:33:37

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Valeu,pai inseamna ca eu sunt cu muuuult prea exagerata:-o:))Eu fac in fiecare zi la sala,aerobic timp de o ora,apoi sar coarda 1 ora(impartita in 2 serii de 30 de minute cu pauza de cateva minute intre ele)apoi insanity 1 ora si 1 ora de skinny bitch+cand mai prind liber terenul alerg cam 1 ora jumate sau 2:-sDa parca n`am stare asa sa stau:-sMai stau putin,mai fac putin sport,si tot asa:))Dak stau o zi fara sport ma simt cat o balena:))

LicuriciColorat 05 sep 2010 16:37:34

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 315554)
Valeu,pai inseamna ca eu sunt cu muuuult prea exagerata:-o:))Eu fac in fiecare zi la sala,aerobic timp de o ora,apoi sar coarda 1 ora(impartita in 2 serii de 30 de minute cu pauza de cateva minute intre ele)apoi insanity 1 ora si 1 ora de skinny bitch+cand mai prind liber terenul alerg cam 1 ora jumate sau 2:-sDa parca n`am stare asa sa stau:-sMai stau putin,mai fac putin sport,si tot asa:))Dak stau o zi fara sport ma simt cat o balena:))

ma mir ca mai poti Roxii
dar nu stiu cum de mai rezista organismu tau
in plus v'ei putea face tot timpu atata sport?
eu zic ca totusi e prea mult,mai i'a o pauza,mai odihneste'te:)))

anqutz 05 sep 2010 16:40:48

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 315554)
Valeu,pai inseamna ca eu sunt cu muuuult prea exagerata:-o:))Eu fac in fiecare zi la sala,aerobic timp de o ora,apoi sar coarda 1 ora(impartita in 2 serii de 30 de minute cu pauza de cateva minute intre ele)apoi insanity 1 ora si 1 ora de skinny bitch+cand mai prind liber terenul alerg cam 1 ora jumate sau 2:-sDa parca n`am stare asa sa stau:-sMai stau putin,mai fac putin sport,si tot asa:))Dak stau o zi fara sport ma simt cat o balena:))

Da, esti exagerata. Si nici nu o sa ai cine stie ce rezultate daca te supraantrenezi. Muschiul se formeaza cand dormi si ai perioada de pauza. Daca nu ai prioada de odihna iti distrugi tesutul musular in loc sa-l formezi. In plus risti sa te accidentezi si nici nu ai cine stie ce randament. Ti-am numarat 5-6 ore de sport/zi. E suficinet aerobicul de la sala, combinat cu niste coarda si cu alergarea. Dar nu cate o ora din fiecare.

Roxii 05 sep 2010 16:50:51

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 315557)
ma mir ca mai poti Roxii
dar nu stiu cum de mai rezista organismu tau
in plus v'ei putea face tot timpu atata sport?
eu zic ca totusi e prea mult,mai i'a o pauza,mai odihneste'te:)))

Sincera sa fiu,organismul nu da semne de oboseala,le fac cu placere,dekt in perioada de menstruatie o las mai usor.dar si atunci fac 2-3 ore:-sSi eu ma mir,ca inainte nici ca ma ridicai de pe scaunul de la calculator:))O sa iau o pauza,dar dupa ce vin de la iubitu,ca la el mereu fac o groaza de sport:-s


Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 315561)


Da, esti exagerata. Si nici nu o sa ai cine stie ce rezultate daca te supraantrenezi. Muschiul se formeaza cand dormi si ai perioada de pauza. Daca nu ai prioada de odihna iti distrugi tesutul musular in loc sa-l formezi. In plus risti sa te accidentezi si nici nu ai cine stie ce randament. Ti-am numarat 5-6 ore de sport/zi. E suficinet aerobicul de la sala, combinat cu niste coarda si cu alergarea. Dar nu cate o ora din fiecare.

Nush ce sa zic...in partea de sus a corpului am rezultate destul de bune,ba chiar burta nu mai am deloc,mi`au iesit si oasele:))dar eu disper cand imi vad picioarelex-(si mai cad si in despresii din cauza lor destul de des,iar singurul mod prin care imi revin e sportul:-s

anqutz 05 sep 2010 16:57:41

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Nu e vb de ce sa zici tu, e vb de toate studiile facute in domeniu si de experientele celor care s-au mai supraantrenat sau s-au accidentat.

Beatrice86 05 sep 2010 17:06:40

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Fetelor, nu 3 luni si jumatate sunt pana la Craciun?

Ma cantaresc in fiecare sambata dimineata. Fac sport regulat, cu asta nu am probleme. 4-5 ori pe saptamana, sau mai bine 5-6 si de fiecare data 1-1.5 ore. Acum sunt bolnava, m-am racit destul de urat. :(
Adevarul este ca saptamana trecuta am tinut o zi de fructe si o zi cu lactate inainte ce a ma cantari, deci ii bine ca nu am pus inapoi nici un gramm. O sa vad ce fac pana sambata viitoare. MAine incep programul Turbo Jam, schimb putin ceva. Alt tip de miscare, sper sa reusesc. Trebuie sa fac diseara ceva poze si dupa ce am terminat programul sa fac iara si sa-l compar. Dureaza 4 saptamani, dar vreau sa-l fac de 2 ori, deci 8 saptamani. Sper sa reusesc.

nicoleta30 06 sep 2010 13:15:41

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Salut fetelor,
am reusit sa intru sa vad ce mai faceti si pot sa zic ca sunt foarte mandra ca va tineti de treaba!!!
Si eu vreau sa ma reapuc de dieta, am sa va spun mai multe maine. azi trebuie sa despachetez bagaje ....

Beatrice86 08 sep 2010 14:14:52

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Am fost azi la medicul meu de familie si mi-a spus ca manac prea mult(1200de calorii pe zi). Ar trebui sa manac mult mai putin, sau mai bine sa nu manac aproape nimic. Asa m-am enervat... Cum poate sa spuna un medic asa ceva???

LicuriciColorat 08 sep 2010 14:35:34

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Beatrice86 (Post 319867)
Am fost azi la medicul meu de familie si mi-a spus ca manac prea mult(1200de calorii pe zi). Ar trebui sa manac mult mai putin, sau mai bine sa nu manac aproape nimic. Asa m-am enervat... Cum poate sa spuna un medic asa ceva???


poi ce sa zic,nu lua in seama cuvintele lui si nu te infometa
probabil are o impresie gresita despre dieta si mancare chiar daca e doctor:)

anqutz 08 sep 2010 16:02:25

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Beatrice86 (Post 319867)
Am fost azi la medicul meu de familie si mi-a spus ca manac prea mult(1200de calorii pe zi). Ar trebui sa manac mult mai putin, sau mai bine sa nu manac aproape nimic. Asa m-am enervat... Cum poate sa spuna un medic asa ceva???



Eu i-as fi zis vreo 2 de sanatate. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:44:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO