forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

anqutz 29 sep 2010 11:28:59

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 346675)
Bravo iubita! bravo cladeste-ti drumul de pe acum fara pauze...o sa merite te asigur
felicitari!!! fii ambitioasa!

Merci!!! Vreau sa imi iau certificat de limba germana si vreau sa repet acasa pt ca am cam neglijat limba in ultimii 3 ani :"> si ca sa sar peste 1850 de lei cat m-ar costa cursurile de incepatori invat acasa. Dar merge ok treaba. Si la anul, dupa sesiunea din sem I ma duc la Institutul Goethe si ma inscriu la nivelul B1 (intermediari dar mai de jos) si imi iau certificat. Si sper ca pana la finalul masterului sa iau si B2-ul si C1 si cu multa munca poate reusesc sa iau si C2-ul, nivelul cel mai de sus. Si pot sa plec in Germania sau Austria, tari mult mai curate decat Ro. Dar am ceva de munca si bani de investit (cam 1000 de euro pe cursuri, plus reviste, carti pt lectura si caiete cu exercitii). Sa ma ajute Dumnezeu sa iau bursa la master si o sa strang bani pt asta.

nicoleta30 29 sep 2010 14:27:09

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 346685)

Merci!!! Vreau sa imi iau certificat de limba germana si vreau sa repet acasa pt ca am cam neglijat limba in ultimii 3 ani :"> si ca sa sar peste 1850 de lei cat m-ar costa cursurile de incepatori invat acasa. Dar merge ok treaba. Si la anul, dupa sesiunea din sem I ma duc la Institutul Goethe si ma inscriu la nivelul B1 (intermediari dar mai de jos) si imi iau certificat. Si sper ca pana la finalul masterului sa iau si B2-ul si C1 si cu multa munca poate reusesc sa iau si C2-ul, nivelul cel mai de sus. Si pot sa plec in Germania sau Austria, tari mult mai curate decat Ro. Dar am ceva de munca si bani de investit (cam 1000 de euro pe cursuri, plus reviste, carti pt lectura si caiete cu exercitii). Sa ma ajute Dumnezeu sa iau bursa la master si o sa strang bani pt asta.

Daca vrei si curatenie si frumusete si stil iti recomand AUSTRIA fara discutie. Sa de D-zeu sa ti se implineasca toate visele, eu mereu zic daca nu visezi ce vrei sa ti se implineasca? muulta bafta. Daca muncesti nu poate sa-ti stea nimeni in cale sa fii sigura de asta ai sanse 100 la 100.

nicoleta30 29 sep 2010 14:27:59

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
mai vorbim maine draga mea. Te pup.

anqutz 29 sep 2010 14:33:53

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 346928)
Daca vrei si curatenie si frumusete si stil iti recomand AUSTRIA fara discutie. Sa de D-zeu sa ti se implineasca toate visele, eu mereu zic daca nu visezi ce vrei sa ti se implineasca? muulta bafta. Daca muncesti nu poate sa-ti stea nimeni in cale sa fii sigura de asta ai sanse 100 la 100.

La Austria ma gandeam si eu. Mai ales pt cei din Germania au multe dialecte, nu se intelege nordul cu sudul.

Merci de incurajare! >:D< Asa am zis si eu, daca nu tintesc sus nici nu am cum sa ajung acolo. :)

Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 346932)
mai vorbim maine draga mea. Te pup.

Si eu pe tine!

nicoleta30 30 sep 2010 07:01:32

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna dimineta Anqut! buna dimineta slabute!

amy0404 30 sep 2010 15:28:54

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna Nico! >:D<
Sa ai o zi minunata!

anqutz 30 sep 2010 17:45:27

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 347728)
Buna dimineta Anqut! buna dimineta slabute!

Neata! Ce faci? >:D<

nicoleta30 01 oct 2010 07:02:06

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 348284)

Neata! Ce faci? >:D<

Iti raspund adoua zi :D fac bine ma lupt cu kilogramele in continuare.Cred ca am trecut in faza II SB fara sa vreau. Pap cartofi fierti cu castraveti murati sau piept de pui la gratar cu ardei copti sau compot de mere, iaurt etc...a si beau 2 cani de ceai de slabit de la naturavit.;) Tu ce faci ?

nicoleta30 01 oct 2010 07:03:10

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 348205)
Buna Nico! >:D<
Sa ai o zi minunata!


Mersi. bine ma lupt si eu pe aici cu kilogramele mele incapatanate!

anqutz 01 oct 2010 07:58:58

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 348857)
Iti raspund adoua zi :D fac bine ma lupt cu kilogramele in continuare.Cred ca am trecut in faza II SB fara sa vreau. Pap cartofi fierti cu castraveti murati sau piept de pui la gratar cu ardei copti sau compot de mere, iaurt etc...a si beau 2 cani de ceai de slabit de la naturavit.;) Tu ce faci ?

Neata! :) Esi in faza 3 pt ca din cate stiu nu ai voie nici cartofi, nici compot. :P Eu ma pregatesc sa pelc la un workshop in Sinaia.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:48:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO