forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

nicoleta30 23 aug 2010 07:26:43

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Bine ai venit Ana Maria,
Nu te mai stresa cu un termen limita asa de stramt!!!!

Important este sa slabesti! Si oricum arati destul de bine la dimensiunile pa care le ai, tre sa dai jos si sa-ti tonifici musculatura.

Nu te invinovatesc ca vrei sa scapi mai repede de ultimele kilograme pentru ca si eu vreau acelasi lucru, dar nu vreau sa muncesc de doua ori!!! mai bine am rabdare....oricum noi toate slabutele stim ca ultimele 5 kg. se dau jos cel mai greu, de aceea unele renunta, dar nu este si cazul nostru.

Asa ca, zic, sa slabim sanatos si pe cat posibil sa aratam pe masura efoturilor noastre de Craciun!!!

nicoleta30 23 aug 2010 07:38:30

Re: am de slabit 5 kg si as vrea si eu niste sfaturi
 
Buna Delfina,

Iti trebuie ambitie si disciplina!!! Incepe prin a lua masuri:
1. indeparteza din dieta alimentele care te-ar putea sabota (fainoase, dulciuri, grasimi)
2. mananca la ore regulate (sa eviti sa ti se faca foame si sa te trezesti ca te indopi cu cine stie ce prosti)
3. nu-ti refuza mici placeri, dar fii cumpatata
4. fa exercitii fizice
5. nu te descuraja (eu am fost in faza de platou cateva luni)
6. nu manca dupa 17.00-18.00
7. bea multa apa (fara sucuri)
8. daca te decizi sa te tii de vreunul din punctele de mai sus FII PERSEVERENTA!!!!
Sper ca te-am putut ajuta. Pentru intrebari stii unde ma gasesti;;)

nicoleta30 23 aug 2010 07:48:38

Re: am de slabit 5 kg si as vrea si eu niste sfaturi
 
Dragele mele ma bucur ca ne-am sporit ca numar si acum mai mult decat oricand sunt convinsa ca ne vom atinge scopul de a arata MAGNIFIC DE CRACIUN.

Eu am reusit sa dau jos UN KILOGRAM deci am 54 si sunt[*4*]

Iar faptul ca va scriu aproape zi de zi m-a motivat si m-a ambitionat!!!
Spre mentinere drept inainte!!!!

Astept masajele si intrebarile voasre cu nerabdare si nu uitati:
PERSEVERENTA este aliata unei siluete ideale!!!

nicoleta30 23 aug 2010 08:00:07

Re: am de slabit 5 kg si as vrea si eu niste sfaturi
 
Apropos,

va rog sa-mi spuneti ce masuri luati impotriva celulitei? Daca le-ati aplicat si ce eficienta au avut.:-*

UluceanuAnaMaria 23 aug 2010 10:32:33

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Neata Nico! :-* Ce faci?

nicoleta30 23 aug 2010 12:37:31

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Salut Ana Maria,
fac bine, ma tin de programul care l-am expus mai sus pe aici, am slabit un kg. si sper sa o tin tot asa. tu ce faci?

UluceanuAnaMaria 23 aug 2010 12:47:00

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 299227)
Salut Ana Maria,
fac bine, ma tin de programul care l-am expus mai sus pe aici, am slabit un kg. si sper sa o tin tot asa. tu ce faci?

Eu tocmai am facut putina gimnastica iar acum ma gandesc sa servesc pranzul desi nu prea stiu ce.. As manca niste ardei cu carnita de pui, dar cred ca-mi cam lipseste carnita de pui.. si va trebui probabil sa improvizez cu niste peste la conserva :D
In cat timp ai slabit acel kilogram? Oricum, felicitari!!! Si fa in asa fel incat sa nu se mai intoarca ever again :)

nicoleta30 23 aug 2010 14:22:07

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna Ana Maria, cred ca intr-o saptamana ... sper sa nu se mai intoarca ca de nu m-am chinuit pentr kg. asta cat pentru zece[*116*]cu celulita eu ma luuuuuuuupt de numa numa!!
daca ia sugestiiii :D!!!!! te rog ce sa fac sa scap de ea!!!

UluceanuAnaMaria 23 aug 2010 15:37:50

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 299356)
Buna Ana Maria, cred ca intr-o saptamana ... sper sa nu se mai intoarca ca de nu m-am chinuit pentr kg. asta cat pentru zece[*116*]cu celulita eu ma luuuuuuuupt de numa numa!!
daca ia sugestiiii :D!!!!! te rog ce sa fac sa scap de ea!!!

Pai hmm, nu stiu ce sa zic! Eu nu am asa multa celulita pe coapse, am mai mult pe fund si pe.. gambe si nu prea m-a preocupat asa tare.. dar intr-un timp foloseam creme anti-celu, si scumpe si ieftine am folosit.. si am ajuns la concluzia ca tot alea mai ieftine-s eficiente. Si faceam si masaj.. dar cred ca prin alimentatie si sport efectul e garantat. Elimini tot ce inseamna toxina (inclusiv tigari si cafea, daca obisnuiesti sa fumezi/bei), bei multa apa si iti tonifici picioarele :D Eu asa am de gand sa fac :(

delfina 23 aug 2010 16:08:25

Re: am de slabit 5 kg si as vrea si eu niste sfaturi
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 298915)
Buna Delfina,

Iti trebuie ambitie si disciplina!!! Incepe prin a lua masuri:
1. indeparteza din dieta alimentele care te-ar putea sabota (fainoase, dulciuri, grasimi)
2. mananca la ore regulate (sa eviti sa ti se faca foame si sa te trezesti ca te indopi cu cine stie ce prosti)
3. nu-ti refuza mici placeri, dar fii cumpatata
4. fa exercitii fizice
5. nu te descuraja (eu am fost in faza de platou cateva luni)
6. nu manca dupa 17.00-18.00
7. bea multa apa (fara sucuri)
8. daca te decizi sa te tii de vreunul din punctele de mai sus FII PERSEVERENTA!!!!
Sper ca te-am putut ajuta. Pentru intrebari stii unde ma gasesti;;)

>:D<:-*multumesc frumos ptr sfaturi si incerc sa respect din ce ai spus,mi se pare normal si sanatos.multumesc mult.astept sa ies dintr o perioada mai grea din viata mea si o sa ma apuc fff serios.adevarul este si recunosc ambitia la mine cam lipseste.dar sper cu voi aici sa reusesc.ma bucur ca v am gasit sunteti niste slabutze tariii si de mare ajutor.va pup pe toate:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:19:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO