forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

nicoleta30 19 aug 2010 08:06:26

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Bine Anca, asa facem si daca esti de acord ne putem da un termen - Craciunul- sa ne atingem scopul si sa scapam de kg. care ne deranjeaza. Am propus asta inainte si altei slabute ce zici ne facem o trupa de slabit pana la Craciun? Si incepem cum ai zis tu cu 1.5 kg. in doua saptamani!!!ok?
Ce regim vrei sa tii? da-mi mai multe amanunte poate ma inspiri;).
:-*

nicoleta30 20 aug 2010 07:37:16

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Eu m-am apucat de slabit programul meu arata (pana acum )in felul urmator:
1. iau crom forte
2. beau ceai de slabit dupa fiecare masa
3. beau 2 cani de ceai de soc seara
4. detoxifiant pe baza de soc de trei ori pe zi
5. apa cat cuprinde.
si
8.00 - o cafea
10.00 - o gustare/masa de cca.400 calorii
11.00 - ceai de slabit
14.00 - cafeaua nr.2
16.00 - o masa de cca. 600 de calorii
17.00 - seara ceai de soc si apa
Acum sunt la cafea
[*124*] te pup.

ali_lumi 20 aug 2010 08:05:06

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 294519)
Bine Anca, asa facem si daca esti de acord ne putem da un termen - Craciunul- sa ne atingem scopul si sa scapam de kg. care ne deranjeaza. Am propus asta inainte si altei slabute ce zici ne facem o trupa de slabit pana la Craciun? Si incepem cum ai zis tu cu 1.5 kg. in doua saptamani!!!ok?
Ce regim vrei sa tii? da-mi mai multe amanunte poate ma inspiri;).
:-*

Buna Nico ! Imi place modul tau de gandire . Cu asa ambitie sigur o sa ai succes[*floare-tie*]

geanynush 20 aug 2010 13:07:47

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 294519)
Bine Anca, asa facem si daca esti de acord ne putem da un termen - Craciunul- sa ne atingem scopul si sa scapam de kg. care ne deranjeaza. Am propus asta inainte si altei slabute ce zici ne facem o trupa de slabit pana la Craciun? Si incepem cum ai zis tu cu 1.5 kg. in doua saptamani!!!ok?
Ce regim vrei sa tii? da-mi mai multe amanunte poate ma inspiri;).
:-*

Hey fetelor ma alatur si eu:D numai ca eu as vrea sa slabesc macar 3 kg pana incepe scoala:"> (adik cam in 3 sapt) mi-am propus sa tin un regim lacto-vegetarian si sa fac cate o ora d zumba p zi. Oare reusesc?:-/

geanynush 20 aug 2010 13:11:00

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 295980)
Eu m-am apucat de slabit programul meu arata (pana acum )in felul urmator:
1. iau crom forte
2. beau ceai de slabit dupa fiecare masa
3. beau 2 cani de ceai de soc seara
4. detoxifiant pe baza de soc de trei ori pe zi
5. apa cat cuprinde.
si
8.00 - o cafea
10.00 - o gustare/masa de cca.400 calorii
11.00 - ceai de slabit
14.00 - cafeaua nr.2
16.00 - o masa de cca. 600 de calorii
17.00 - seara ceai de soc si apa
Acum sunt la cafea
[*124*] te pup.

Vroiam sa te intreb daca pui zahar in cafea si cam cat:-/ in general nu beau cafea deloc dar as cam vrea sa ma apuc.. numai ca n-as putea s-o beau neindulcita.:D

nicoleta30 20 aug 2010 13:23:58

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Salut Geany,
da beau cafeaua cu zahar, eu beau cu doua lingurite adica duuuuulce[*114*] asta inseamna 10 grame de zahar!!! Imi place asa si nu ma las, cafeaua o beau dulce, poate sa fie mama curei de slabire!! macar atat!![*22*]

Deci Superbe de Craciun!! va deveni noua noastra tinta mai indepartata, iar una mai apropiata ne-o stabilim fiecare dupa ambitia noastra ok?

nicoleta30 20 aug 2010 13:29:39

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Mersi Lumi,

Dar vad ca nici tu nu duci lipsa de ambitie la dimensunile tale cred ca arati[*70*] de bine. Deci ajuta-ne cu sfaturi! Ce faci de arati asa bineeeeee!!! poate ajungem superbe pana la Sf. Nicolae si nu mai tre sa asteptam pana la Craciun[*zambet-larg*]
Ce zici? Care e secretul tau?

nicoleta30 20 aug 2010 13:39:53

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
[Hey fetelor ma alatur si eu:D numai ca eu as vrea sa slabesc macar 3 kg pana incepe scoala:"> (adik cam in 3 sapt) mi-am propus sa tin un regim lacto-vegetarian si sa fac cate o ora d zumba p zi. Oare reusesc?:-/]
Draga Geany,
Cel mai important este sa incepi regimul, sa nu faci excese nici in plus nici in minus si chiar daca nu slabesti toate 3 kg. cate ti-ai propus, tot e mai bine decat daca nu ai fi facut nimic si oricum daca te tii de treaba o sa slabesti si restul pana la trei kg. in cateva saptamani si dupa inceperea scolii.
Nu o sa stie nimeni ca tu ai un kg. in plus(te imbraci si tu strategic), dar vor remarca cu siguranta ca ai unul in minus(pe masura ce vei slabi). Asa ca vei avea ocazia sa te faci din frumoasa si mai frumoasa chiar sub nasul colegilor si prietenilor. Sa ai ambitie nu te lasa, nu-ti propune termene imposibile , mai ales ca nu este cazul, moderatie in toate si PERSEVERENTA.

geanynush 20 aug 2010 15:15:32

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 296584)
[Hey fetelor ma alatur si eu:D numai ca eu as vrea sa slabesc macar 3 kg pana incepe scoala:"> (adik cam in 3 sapt) mi-am propus sa tin un regim lacto-vegetarian si sa fac cate o ora d zumba p zi. Oare reusesc?:-/]
Draga Geany,
Cel mai important este sa incepi regimul, sa nu faci excese nici in plus nici in minus si chiar daca nu slabesti toate 3 kg. cate ti-ai propus, tot e mai bine decat daca nu ai fi facut nimic si oricum daca te tii de treaba o sa slabesti si restul pana la trei kg. in cateva saptamani si dupa inceperea scolii.
Nu o sa stie nimeni ca tu ai un kg. in plus(te imbraci si tu strategic), dar vor remarca cu siguranta ca ai unul in minus(pe masura ce vei slabi). Asa ca vei avea ocazia sa te faci din frumoasa si mai frumoasa chiar sub nasul colegilor si prietenilor. Sa ai ambitie nu te lasa, nu-ti propune termene imposibile , mai ales ca nu este cazul, moderatie in toate si PERSEVERENTA.

Multumesc mult pentru incurajari:-* bafta la fugarit kilogramele:D

Liudyka 20 aug 2010 22:19:41

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Ok,ma alatur si eu voua...numai ka eu vreau pina la 1 septembrie sa dau jos 5 kg...nustiu kum...dar o sa le dau...n-o sa manink piine,dulciuri...si sport...mult sport...Sper sa ne-ajute Dzeu...


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:55:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO