forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

geanynush 21 aug 2010 08:57:54

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Liudyka (Post 297116)
Ok,ma alatur si eu voua...numai ka eu vreau pina la 1 septembrie sa dau jos 5 kg...nustiu kum...dar o sa le dau...n-o sa manink piine,dulciuri...si sport...mult sport...Sper sa ne-ajute Dzeu...

Hey Liudyka bine ai venit:-* ma bucur ca nu sunt singura care vrea sa arate bine inainte sa inceapa sc:D cam ce meniu si ce sport ti-ai propus?

Liudyka 21 aug 2010 16:20:45

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de geanynush (Post 297331)
Hey Liudyka bine ai venit:-* ma bucur ca nu sunt singura care vrea sa arate bine inainte sa inceapa sc:D cam ce meniu si ce sport ti-ai propus?

Salut Geanynush...de fapt,mi-am propus sa manink mai moderat...adika mai putin,pt ka eu am prostul obicei de a minka pe saturate...
Nu vreau sa tin nici o dieta anume,nu ka nu pot(am tarie de karakter),dar pt ka vreau sa ma obisnuiesk ku un stil de viata si alimentar sanatos...
Astfel,voi papa dimineata mai bine(sa am energie pt toata ziua),dar nu pe saturate...la amiaza,kum si trebuie,supe,salata...iar seara,poate doar iaurt,frukte,legume..
Cit tine de sport,voi alerga,voi face abdomene,si aerobika pe muzika(asta ma relaxeaza)...Si...de ce nu,voi face orice alt gen e miskare,important e sa ard kalorii...
Bafta si tie,si mie,si celorlate fete!!!

Livia89 21 aug 2010 16:30:53

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Liudyka (Post 297868)
Salut Geanynush...de fapt,mi-am propus sa manink mai moderat...adika mai putin,pt ka eu am prostul obicei de a minka pe saturate...
Nu vreau sa tin nici o dieta anume,nu ka nu pot(am tarie de karakter),dar pt ka vreau sa ma obisnuiesk ku un stil de viata si alimentar sanatos...
Astfel,voi papa dimineata mai bine(sa am energie pt toata ziua),dar nu pe saturate...la amiaza,kum si trebuie,supe,salata...iar seara,poate doar iaurt,frukte,legume..
Cit tine de sport,voi alerga,voi face abdomene,si aerobika pe muzika(asta ma relaxeaza)...Si...de ce nu,voi face orice alt gen e miskare,important e sa ard kalorii...
Bafta si tie,si mie,si celorlate fete!!!

hey, tu deja esti destul de slaba, nu poti slabi cat sa ai un imc mai mic de 18, nu este sanatos pentru organism, mai ales ca al tau este inca in dezvoltare :(
mai bine ai manca atat cat iti trebuie, din toate alimentele, si ai face sport, dar nu pt a slabi din kg, cat pt a te tonifia, pt ca de kg in minus nu mai ai nevoie ;)

Liudyka 21 aug 2010 16:47:04

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 297883)
hey, tu deja esti destul de slaba, nu poti slabi cat sa ai un imc mai mic de 18, nu este sanatos pentru organism, mai ales ca al tau este inca in dezvoltare :(
mai bine ai manca atat cat iti trebuie, din toate alimentele, si ai face sport, dar nu pt a slabi din kg, cat pt a te tonifia, pt ca de kg in minus nu mai ai nevoie ;)

Stiu ka poate nu e normal sa mai vreau sa slabesk un pik,dar 2-3 kg..ar fi super...Mai mult nu am de gind...Si apropo,dupa ce-o sa dau jos makar 2 kg,o sa intru in perioada de mentinere...la fel ku alimentatie sanatoasa,si sport...sport...sport...

Livia89 21 aug 2010 17:47:58

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Liudyka (Post 297898)
Stiu ka poate nu e normal sa mai vreau sa slabesk un pik,dar 2-3 kg..ar fi super...Mai mult nu am de gind...Si apropo,dupa ce-o sa dau jos makar 2 kg,o sa intru in perioada de mentinere...la fel ku alimentatie sanatoasa,si sport...sport...sport...

2 kg.... hmmmm, cam la limita, dar se accepta :D mult succes si rabdare :)>-
sa nu te infometezi, sa mananci cat iti trebuie, fructe legume cereale lactate si carne slaba, cam astea tre sa fie toate in meniul zilnic :)
ca sa slabesti, fa doar exercitii ;)
si trebuie multa rabdare, cam 3-4 saptamani o sa te cam tin sa le dai jos, pt ca ultimele se dau jos cel mai greu...
daca nu, inseamna ca ai dat jos din apa/masa musculara, si nu o sa se vada si pe tine :)) mai bine masoara-te in coapse si burtica, si tine cont de cm, nu de kg, acolo trebuie sa se vada evolutia ta, intelegi? :)
mult succes si rabdare >:D< iti stam cu toatele alaturi :-*

UluceanuAnaMaria 22 aug 2010 10:17:31

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna, Nico! Buna, fetelor! Ma alatur si eu voua :D in lupta cu ultimele 5 kilograme :( La fel ca si tine, Nico, de o perioada am stagnat, reusind sa ma mentin totusi, dar nu am mai dat nimic jos, lucru care a devenit frustrant si care m-a impulsionat in a dori si mai mult. De asemenea, picioarele si talia sunt problema mea :) si celulita desigur..
Ca sa mai slabesc inca 5 kilograme, m-am gandit sa fac mult sport, sa beau ceai verde de 2 ori pe zi, sa cochetez cu o dieta "low carb" de circa 80-90 g de carbohidrati pe zi, si evident sa renunt la lucrurile ce-ar putea dauna :) Si as vrea sa renunt la a mai manca dupa 7 seara dar nu cred ca am ambitia asta.. :)
Care e planul tau? :)

Liudyka 22 aug 2010 11:31:07

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
intradevar,ultimele kg se dau jos atat de greu...Ieri am fakut o ora de exercitii,si ma simteam atat de bn,si fizik si moral...Nimik mai sanatos ka sportul intr-o dieta nu exista...si in genere,spportul este sanatate...Azi,kand m-am trezit,un pik ma dureau inka picioarele(le-am suprasolicitat ieri),dar vad ka mi-am revenit...

delfina 22 aug 2010 12:33:26

am de slabit 5 kg si as vrea si eu niste sfaturi
 
buna ziua sunt noua pe aici.din greseala am intrat pe situ asta si cred ca a fost ziua mea norocoasaaa cred ca o sa mi schimb viata cu voi.as vrea si eu niste sfaturi ceva ca sunt cam disperata nu ma pot mentine.slabesc fff repede ma abtin sa mananc pana slabesc 2 3 kg si apoi "ma scap"iar la mancare ma puteti ajuta cu ceva?:">:-*

Livia89 22 aug 2010 14:09:36

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Liudyka (Post 298408)
intradevar,ultimele kg se dau jos atat de greu...Ieri am fakut o ora de exercitii,si ma simteam atat de bn,si fizik si moral...Nimik mai sanatos ka sportul intr-o dieta nu exista...si in genere,spportul este sanatate...Azi,kand m-am trezit,un pik ma dureau inka picioarele(le-am suprasolicitat ieri),dar vad ka mi-am revenit...

si ai mei mai reactioneaza asa, toti muschii ma refer...
mereu am febra musculara, odata la spate, odata la picioare, odata la abdomene ;))
dar odata ce te obisnuiesti cu exercitiile nu mai apar :)
important e sa nu te doara atat de tare incat sa renunti, ca atunci n-ai facut nimic :(

Aliy nico 22 aug 2010 14:25:40

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
si eu vreau sa dau jos ultimele 5 kg numai ca nu am rabdarea necesara sa astept pana in decembrie, desi ar fi mai sanatos asa. Eu vreau sa slabesc macar inca 2-3 pana pe la inceputul lui septembrie :D Si pentru asta tin o dieta, disociata 3+3 care mi se pare destul de usoara cu toata ca sunt inca la inceput. si azi este prima zi de exercitii (rusinica mie:"> ) va pup fetelor..si de sarbatori trebuie sa ne punem poze cu cat de frumoase o sa fim ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:54:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO