forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

Bianca201009 07 iul 2011 06:57:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de maryutza (Post 713827)
Salut! Ma numesc Maria,am 20 ani,168 si 73 kg. Va urmaresc de ceva timp,dar acum am decis sa ma inscriu.Vreau sa va spun ca sunt informata despre alimentatie,am citit mai multe carti: Montignac,Gheorghe Mencinicopschi si altele. Chiar daca sunt informata nustiu de ce mereu gresesc. De dimineata incep sa tin regim...pana dupa amiaza cand incepe tot calvarul si incep a manca tot ce pica pana ma umflu si ma doare burta. Regim am tinut cel mult 3 saptamani,iar cand fac o abatere cat de mica incep a manca de toate. De exemplu astazi: dimineata am baut un ceai, la amiaza salata,apoi am esit in oras,de aici in colo mie rusine a scrie am mancat:kebab,inghetate mai multe;pop-corn;cipsuri;clatite, sucuri pana a inceput sa am o durere groaznica de burta. Si dupa aia a inceput tot dispretul fata de mine,ma simteam vinovata...Si asa se intampla mai mereu.
Nustiu cei cu mine,poate e legat de psihic. Mia zis intr-o zi o colega ca sunt doua categorii de persoane: bolnavii care nu pot slabi si nesimtitii cei care stiu ce trebuie sa faca dar nu fac,iar eu faceam parte din categoria a doua...
Ce sfaturi miati da voi...ca eu nu mai stiu ce sa mai fac...sunt disperata si plina de complexe.

Salut Maria!!!
Bine ai venit printre noi>:D<!!!!!!!!
La varsta ta se slabeste relativ repede...daca vrei cu adevarat. In 3.-4 luni ar trebui sa ajungi la kg dorite dar iti trebuie MULTA vointa. Eu cred ca gresesti cu ceaiul de dimineata si salata de la pranz pentru ca mananci fff putin si de aia ti se face foame cand iesi in oras. La micul dejun trebuie sa mananci bine .......un ou fiert, putina sunca presata, o felie de paine de secara sau graham si chiar un fruct...........la pranz la fel trebuie sa mananci ceva consistent care tine de foame carnita la gratar sau fiarta cu multa salata si sa bei apa cel putin un litru pana dupa pranz si ai sa vezi ca nu-mi mai este foame cand mergi in oras. atunci daca mai vrei ceva bun incearca un fruct sau un baton proteic cu fibre. Tu, se pare, ca nu slabesti din cauza fast-food-urilor la care trebuie sa renunti daca vrei sa dai jos vreun gram.
Sper sa-ti fi fost de ajutor!;)

maryutza 07 iul 2011 08:23:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Merci mult Bianca...Felicitari pentru kilogramele perdute.O sa incerc sa-ti urmez sfatul ca sa nu mai dau gres.Dar ce crezi despre Dieta lui Montignac? Ma gindeam sa aplic principiile acestei diete....

ana303maria 07 iul 2011 10:52:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna dragele mele. Eu sunt la tara, am si net! Yupiiii! Am fost rupta de relitate fara!!! Nu stiu cum stau cu greutatea pt ca nu m-am mai cantarit de duminica. LUni am luat sala si joia viitoare, pe 14 am traseul! Nu stiu de ce dar am un feeling ca nu o sa il iau! Eu continui sa mananc cate putin, muncesc mult pe aici, sper sa nu ma ingras, nu zic ca sper sa mai slabesc vreun pic!

Wildhoney 07 iul 2011 12:34:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
ce faceti fetelor? n-am mai dat de 1000 de ani pe aici. Mi-a fost si rusine sa intru avand in vedere ce prostii am facut in ultima vreme. N-am reusit sa ma mai tin de dieta, am avut motivatie 0 :( Mi-e ciuda pentru ca pe 25 plecam la mare si nu mai am nici o sansa sa arat decent pana atunci :((

rainbow83 07 iul 2011 21:25:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 714201)
Buna dragele mele. Eu sunt la tara, am si net! Yupiiii! Am fost rupta de relitate fara!!! Nu stiu cum stau cu greutatea pt ca nu m-am mai cantarit de duminica. LUni am luat sala si joia viitoare, pe 14 am traseul! Nu stiu de ce dar am un feeling ca nu o sa il iau! Eu continui sa mananc cate putin, muncesc mult pe aici, sper sa nu ma ingras, nu zic ca sper sa mai slabesc vreun pic!

u vrei bataita? cum sa nu-l iei? tre' sa fii optimista. ANA; FII BARBATA:D
hai mai ca nu e asa de greu, putina atentie si gata>:D<

lavazza2011 07 iul 2011 23:13:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Maria, felicitari, o sa fie ok si cu traseul, vei vedea.
Wildhoney, nu te mai stresa, asa cum am mai spus, nu ne da nimeni afara de pe plaja. Asta nu inseamna ca daca mai e timp putin si daca oricum nu te incadrezi in timpul pe caqre ti l-ai stabilit, sa treci in extrema cealalta si sa papi vrute si nevrute. Mergi inainte si daca slabesti un kg pana atunci, e bun si ala. Relaxeaza-te la mare ...acolo bea apa multa, sau sucuri light si ai grija cu rontaielile pe plaja , gogosicile cu ciocolata seara, colacii aia unguresti - kurtos ( nush cum se scrie corect si n-am chef sa caut pe net cum le zice exat ) si tot ce se mai vinde pe la tarabele care duc spre faleza/plaja.
Eu mereu ma intorc cu plus la kg ..de la mare din cauza porcariilor astea.

lavazza2011 07 iul 2011 23:16:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
eu plec la mare tocmai pe 21 august si am iesit totusi sa ma uit la costume de baie. vreau sa zic ca-s niste scoruri nesimtite ..de genul 130 ron sutienul si 80 ron slipul . Pana acum era pretul impreuna, acum vad ca-s separate. M-am uitat ce-i drept prin magazine de-astea de prin mall-uri... dar am renuntat, o sa caut pe la magazine de cartier ...la salariile actuale sa dau 200 si ceva de ron pe un costum de baie ... pe care sa-l decoloreze soarele, nici nu ma gindesc ...

vio30 08 iul 2011 07:57:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
buna fetelor!nu va mai stresati atat cu kg!gata,ca dc nu mai acolo ne gandim,nu rezolvam nimic!tinem dieta in continuare,ca doar e vara,si avem din ce alege,si dc mai slabim,pana,ajungem la mare,e de bine,dc.nu.....asta e,nu suntem noi singurele ''plinute''de pe plaja!eu plec pe 15 august,la mare,in eforie!si bineinteles,ca sper sa mai slabesc,pana atunci2-3 kg!in ce priveste prostiile de pe plaja,nu-s de...''nasul nostru'',fetelor!serios!la cat ne luptam cu ispitele,si cd.te uiti cd de greu se duc kg.astea,se merita sa ne imbuibam cu ceva total daunator?eu zic ca nu!va pupic,si spor la slabit!!!>:D<

vio30 08 iul 2011 08:02:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
FELICITARI,ANA!!!SI SUS MORALUL,VEI REUSI SI CU TRASEUL!dc.iti spun ca am luat a 3-a oara,traseul,ma crezi?bine ca atunci aveam doar 18 ani,si eram mai emotiva,daia nu am reusit din prima!TU ESTI MAI MATURA,ESTI STAPANA PE SITUATIE,SI VEI REUSI,MAI REPEDE,....CA MINE!!!:">

cris17 08 iul 2011 08:54:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna fetelor!:D
Cum cantarul meu s-a hotarat sa stea sub 80 ;)) m-am gandit ca ar fi cazul sa cunosc lume noua :P
Va astept pe aici la o baie si o barfa mica ;))
http://media-cdn.tripadvisor.com/med...re-piscine.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:49:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO