forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

roxif 11 iul 2011 12:15:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
buna fetelor :-* am ajuns si eu din romania foarte suparata...am ajuns din nou la 79 de kg :(((((( si moooor .. naiba stie ce am putut sa fac.... trebuie sa ma apuc din nou de dieta :(( . asta e acum...trebuie sa incerc sa privesc inainte si sa ma apuc de dieta si sport :( pupicei >:D<

elenitabalenuta 11 iul 2011 12:43:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
nicoleta nu stiu cat de naturale sunt pastilele din farmacie. si eu am fost tentata sa incerc unele "pastile miraculoase" pentru reclama care li se face, dar apoi cautam pe net sa vad ce spun alte persoane care au luat si imi trecea cheful sa incerc asa ceva.

Teodora Mihaila 11 iul 2011 13:16:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Ca tot se vb de pastilute minune..Eu m-am lecuit pe propria-mi piele...L 18 ani am slabit vreo 5 kg in vreo 10 zile "cu ajutorul lor".Dupa cateva luni m-am pricopsit cu 2 diagnostice...spasmofilie...hepatita B...Asadar...nu hotarat pastilutelor..

nicoleta1983 11 iul 2011 13:36:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Eh,m-am intors la mancat sanatos pe cat posibil si la sport.N-am ce face,e singura cale!

Teodora Mihaila 11 iul 2011 14:10:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
De fapt si de drept este vorba de obiceiuri nesananoase capatate in copilarie.Sotul meu a insistat ca baietelul nostru sa manance fara paine.Nu prea l-am sustinut poate si pentru faptul ca fiecare masa era un chin...manca foarte putin..Eiii..timpul a trecut, acum mananca foarte bine ...paine nu mananca deloc la masa,doar la micul dejun si atunci putin si credeti-ma pe cuvant ,painea pentru el e desert.Are pofta cateodata sa manace paine goala.Cat despre dulciur(o data pe zi)..nu l-am obisnuit sa manance ..sa rontaie la desene...sau in pat.La noi mancarea din bucatarie iese doar in "ghozdanel".Daca incercam sa ii dam o alta portie ,in plus de desert pur si simplu refuza...nu are nevoie..
Ori ce vreau eu sa zic..obisnuinta e o a doua natura.Cand eram eu copil mancatul la televizor ea o obisnuinta, painea .ohoho...pe indestulate,iar bunicul venea de la piata si imi punea pungute din alea maro de hartie pline cu bomboane in brate.Papa fata bunicului cate poti duce..
O cunostinta de-a mea a plecat in strainate cu un job.In Anglia .Cica acolo nu se mananca paine la cina ,la pranz.Si asa a slabit draga de ea 15 kg in 4 luni fara dieta..
Si nu cred ca trebuie sa iti impui tu ca individ.Toata familia trebuie sa adopte acelasi tip de alimentatie.Parerea mea.Eu in ultima vreme "uit"sa cumpar paine.Mancam asa fara painita ,cu nervii de rigoare de la sot..care culmea se satura si asa....
Pe curand!

rainbow83 11 iul 2011 19:35:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de Teodora Mihaila (Post 718607)
Ca tot se vb de pastilute minune..Eu m-am lecuit pe propria-mi piele...L 18 ani am slabit vreo 5 kg in vreo 10 zile "cu ajutorul lor".Dupa cateva luni m-am pricopsit cu 2 diagnostice...spasmofilie...hepatita B...Asadar...nu hotarat pastilutelor..

pastilele de slabit dau o gramada de diagnostice, dar hepatita B nu....asta se ia pe calea sangelui...stomatolog, salon de infrumusetare, transfuzii de sange, contact sexual etc

Teodora Mihaila 11 iul 2011 21:51:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 718971)
pastilele de slabit dau o gramada de diagnostice, dar hepatita B nu....asta se ia pe calea sangelui...stomatolog, salon de infrumusetare, transfuzii de sange, contact sexual etc

Ai dreptate!Felicitari pentru kg pierdute.

vio30 12 iul 2011 14:18:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
hei,rainbow83,ai schimbat cursorul tiker-ului!ai mai slabit!si chiar mult!sper sa te urmez curand!tu ce dieta urmezi?ceva anume,sau mod de viata sanatos?pa!:D

Alina2002 12 iul 2011 15:21:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna fetelor.....si da....si eu sunt in grupa70-80
Of, as vrea in grupa 50 -60 dar de unde atata bucurie....ce repede te ingrasi si ce greu slabesti, nu e corect....va pup pe toate si sa auzim doar de minusuri in kg

rainbow83 12 iul 2011 18:47:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de vio30 (Post 720031)
hei,rainbow83,ai schimbat cursorul tiker-ului!ai mai slabit!si chiar mult!sper sa te urmez curand!tu ce dieta urmezi?ceva anume,sau mod de viata sanatos?pa!:D

l-am schimbat pt ca in sfarsit s-a gandit dl cantar sa-mi arate si mie mai putin ca de aproape doua luni nu se mai miscax-(
ma straduiesc cu regimul de viata sanatos, cateodata imi iese, cateodata nu:P
o sa mai slabesti si u in curand>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:32:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO