forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

vio30 29 iul 2011 21:25:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 740594)
Buna!!
Stiu ca am lipsit dar am fost f ocupata. Prinsa cu treaba am luat 2-3 kg in plus avand aproape 78 kg. Sa fie si de la duphaston, nu stiu, ideea e ca am in plus.... Am fost ocupata si cu invatatul, am picat traseul prima data, luni ma duc sa dau sala din nou si sa ma programeze pt traseu, sambata acum botezam si apoi plecam 10 zile la mare. Dar ca sa am mainer un botez reusit si un concediu si mai reusit, am primit o veste "grozava" miercuri. Sunt inscrisa la gradul 2, trebuia sa-l finalizez in 2009, dar din cauza sarcinii si a nasterii nu am mai putut. Am depus un nou dosar pt inscriere in sept anul acesta, am sustinut 2 inspectii, am fost la cursul de pregatire pt gr 2 si acum surpriza. Eu nu apar pe nicio lista pt ca mi s-a pierdut dosarul. Si eu am 2 dosare depuse, nu unul singur. Din 2 nu mai e niciunul..... Toata lumea e in concediu si eu trebuie sa-mi refac dosarul ca sa pot da examenele in august... Nu e asa ca e super???? Si ca sa refac doasarul trebuie sa umblu si sa ma rog de 3 secretare si 3 directori pe la scolile la care am fost din 2006 incoace....adica de acum 5 ani.... Si ei mi-au dat adeverinte in 2 randuri, nu doar o data!!!!
De aceea nu am mai intrat, trebuie sa umblu sa fac de 10 ori un lucru ca sa pot sa-l terimin si asta numai din cauza incompetentei celor care ne conduc....

Iar cu examenul auto..... un nesimtit de politist... am picat exact la intersecta din fata casei mele, pe care o cunosc ca in palma. Dar daca au picat toti dinaintea mea (eu am fost a 10-a).. nici nu vreau sa ma gandeac ca iar ma apuca revolta. Si ma enervez ca nu am nicio putere sa schimb ceva, nu avem putere noi sa facem ceva, sa schimbam pt ca in primul rand nu suntem uniti!!!

buna!imi pare rau,sincer,pt kg puse l-a loc!stiu cat efort ai depus sa scapi de ele,si cat de greu,si e de necrezut,ca s-au reintors,atat de repede!la fel de necrezut,e si povestea cu dosarele!doamne,suntem in TARA LUI PAPURA-VODA!E INADMISIBIL!!!POATE APARE TOTUSI 1 DOSAR PANA LA URMA!PETRECERE FRUMOASA MAINE!CE FACE DAVID?CUM SUPORTA CALDURILE?NUMAI BINE!!!>:D<

iulia8 29 iul 2011 23:13:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
buna,cand am spus ''repede'' ca vreau sa slabesc m-am referit la 2-3 luni.eu in liceu aveam 57 kg pana in momentul in care m-am angajat intr-o alimentara si acolo din pacate am fost tentata de toate dulciurile,mezeluri etc In aceeasi perioada lasasem si anticonceptionalele pt ca ma despartisem de partener plus de asta traiam un stres continuu la munca ,lucru care m-a determinat sa renunt la acel job.....in 4 luni de zile am pus 15 kg iar asta m-a facut sa ma simt prost si sa ajung sa nu mai am incredere in mine,sa nu am vointa.Din fericire toate astea s-au schimbat,acum am incredre in mine,vreau sa slabesc dar totodata nu cred ca as putea sa renunt la pizza sau KFC ori ciorba radauteana care imi plac ff mult.Imi plac dar nu mananc fff des,poate odata sau de 2 ori pe luna.

alinamar 30 iul 2011 22:33:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna seara fetelor!
Nu am mai trecut de ceva timp pe la voi si am decis ca e momentul sa va salut!
Eu nu am mai tinut nicio dieta o luna, am fost in concediu si am mancat orice la orice ora si uite asa ma aflu la 72.5 kg...plus 4.5 kg.
De 3 zile tin o disociata pe zile pana cand mi se mai taie pofta asta de mancare si functioneaza foarte bine.
Va pup pe toate!!!

vio30 31 iul 2011 09:45:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de iulia8 (Post 741789)
buna,cand am spus ''repede'' ca vreau sa slabesc m-am referit la 2-3 luni.eu in liceu aveam 57 kg pana in momentul in care m-am angajat intr-o alimentara si acolo din pacate am fost tentata de toate dulciurile,mezeluri etc In aceeasi perioada lasasem si anticonceptionalele pt ca ma despartisem de partener plus de asta traiam un stres continuu la munca ,lucru care m-a determinat sa renunt la acel job.....in 4 luni de zile am pus 15 kg iar asta m-a facut sa ma simt prost si sa ajung sa nu mai am incredere in mine,sa nu am vointa.Din fericire toate astea s-au schimbat,acum am incredre in mine,vreau sa slabesc dar totodata nu cred ca as putea sa renunt la pizza sau KFC ori ciorba radauteana care imi plac ff mult.Imi plac dar nu mananc fff des,poate odata sau de 2 ori pe luna.

buna iulia!vad ca ai scazut putin in greutate!ce dieta te-ai hotarat sa adopti?mi se pare mult sa slabesti 15 kg in 3 luni!bine,ca tine si de organism,si de varsta!vad ca esti tinerica!eu am slabit aproape 7 in 3 luni!si in urmatoarele 3 luni nu cred sa mai slabesc nici 4 kg!asa ca....SE SPUNE CA NORMAL E SA SLABESTI 1KG PE SAPTAMANA,CA SA NU LE PUI REPEDE LA LOC!BAFTA...LA SLABIT,SI MAI VORBIM!PA-PA!;)

iulia8 31 iul 2011 14:40:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
nu as putea spune ca neaparat tin o dieta.Mananc normal dar in cantitati mai mici.de cand m-am apucat de sala(aerobic) pot sa spun ca numai mananc asa des pizza sau shaorma....bn,nu ca inainte mancam des......mancam odata la 2 sapt.Mananc mai putine prajeli ,am grija ca micul dejun sa fie consistent ca apoi pe parcursul zilei sa nu-mi fie foame...cand mie foame iau o nectarina sau beau apa:DSper sa fie cu noroc sala si sa reusesc sa slabesc ,imi doresc foarte mult sa slabesc si sa ajung din nou la greutatea care o aveam de 57 kg care era tot datorita aerobicului.>:D<Am incredere ca voi reusi ,trebuie sa ai doar vointa si sa incercam sa ne abtinem de la dulciuri fetelor;;)

ras_cristalin 31 iul 2011 20:26:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna seara, fetelor !
Am venit sa va raportez voua ca ma apuc de sport, ca nu stiu la cine sa ma duc sa dau raportul :)) spor la slabit asadar !

vio30 01 aug 2011 17:43:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 743247)
Buna seara, fetelor !
Am venit sa va raportez voua ca ma apuc de sport, ca nu stiu la cine sa ma duc sa dau raportul :)) spor la slabit asadar !

buna!felicitari pt decizie!eu inca nu pot sa iau aceasta decizie!habar n-am cd o sa ma decid sa ma apuc si de ...''sport''!!!:-s

alinamar 01 aug 2011 22:25:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
FETELOR unde ati disparut toate????:-o:-o:-o

lavazza2011 01 aug 2011 23:22:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Eu sunt pe-aici , n-am mai scris demult pe forum nici eu pentru ca am tot fost plecata si ...pana pe 1 septembrie o sa tot fiu intr-un du-te vino ...nici eu nu mai tin regim .. .sunt tot pe la 72 , asta ptr ca merg la aerobic in continuare si mai fac sport si-acasa.

vio30 02 aug 2011 17:14:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 744476)
FETELOR unde ati disparut toate????:-o:-o:-o

chiar ca au disparut .....fetele!!!de....vara.....concediile!se intorc ,cd vor reveni si kg!!:))glumesccccccccc!!!;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:39:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO