forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

rayssa 12 iun 2011 20:42:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
bine v-am gasit in casuta noua!>:D<
LA CAT MAI MULTE KG IN MINUS!;)


soggy 13 iun 2011 06:37:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de coderamy (Post 685895)
soggy...eu nu am somn la ora asta deloc.:D..m-am uitat si pe meniurile tale:-o..si vreau sa te urechesc tare de tot.:P...pai tu ce dieta monti tii draguta?:D
o sumedenie de greseli
pai cum la dieta monti in prima faza folosesti miere, zahar, suc natural de fructe odata cu alimentele, ciocolata menaj, paine si cereale la pranz, morcovi la greu?:-oNUUUU..cred ca nu ai inteles regimul:D
1. mierea nu este buna in regimul monti tb anulata definitiv la fel ca si zaharul
2. fructele sau sucul natural de fructe se mananca dimineata pe stomacul gol si tb sa treaca cel putin 20 min pana la MD sau le poti papa intre mese dar sa treaca 3 ore de la ultima masa si sa mai fie 20 min pana la urmatoarea
3.ciocolata menaj...NO WAY...doar cea cu 70%cacao si eventual fara zahar pt diabetici
4. painea si cerealele se papa la MD si sa fie conforme monti altfel nu, doar orezul il mai poti papa la pranz da doar cel integral si cu moderatie
5. morcovi, nu ...e bine sa ii eviti...daca nu poti ai grija sa fie cu moderatie
6. ceaiul verde nu e agreat de monti...dar nu te mai cert pt el pt ca si eu il mai beau din cand in cand:D
te pup si ai grija pe viitor>:D<

uuups De morcovi chiar nu am stiut. E destul de lunga lista...:D.....

nicoleta1983 13 iun 2011 08:17:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna dimineata tuturor!Cum stati?Eu binisor.N-am mai slabit,nu m-am ingrasat.Ma apuc mai serios de sport si renunt la dulciuri pt catva timp.

coderamy 13 iun 2011 08:24:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 686608)
uuups De morcovi chiar nu am stiut. E destul de lunga lista...:D.....

eu stiam din prima carte ca morcovul are ig mare dar o alta slabuta mai veche m-a lamurit ca are ig mare doar fiert, crud e in regula
oricum eu mananc doar la nevoie:)

soggy 13 iun 2011 11:19:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de coderamy (Post 686672)
eu stiam din prima carte ca morcovul are ig mare dar o alta slabuta mai veche m-a lamurit ca are ig mare doar fiert, crud e in regula
oricum eu mananc doar la nevoie:)

Sincer nu prea ma pot lipsi de morcov si am vazut ca are indice glicemic mic. In felul asta imi asigur o gustare atunci cand chiar nu mai pot, fara a apela la fructe . Astfel nu risc sa le combin cu celelalte alimente...Iar sucul de morcov e bun, bun. Pana acum nu am incercat de rosii.....ca-mi interzicea la dieta pe grupe sanguine, dar mai vad eu.....ca prea imi este scurta lista de alimente pe care o pot consuma.:D.
Am mai apelat si la sfaturile fetelor de forumul monti si cu siguranta te voi mai deranja si pe tine ca sa-mi mai clarific si eu care e cu adevarat faza cu monti.
In mare stiu care sunt principiile. Nu amestec lipide cu glucide, fructe cu celelalte......dar acum in practica e mai greu..........pana ma mai rodez si eu. te pup Ramona pentru ca asa am inteles ca te numesti.....si mai trage-ma de urechi;)

soggy 13 iun 2011 11:21:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Ps....Felicitari pentru kilogramele date jos:).

mary200817 13 iun 2011 13:30:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna tuturor! Sunt noua aici si sunt placut impresionata de ce am descoperit..Ma bucur ca ma aflu printre voi...Am inceput diera Rina 90 de cateva zile...deja ma simt mai bine. Astazi am gatit o reteta descoperita pe site...Dupa-amiaza voi merge la sala si voi face o ora de aerobic si una de aquafitness...sper sa apara si primele rezultate...O zi buna tuturor!

coderamy 13 iun 2011 13:41:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 686912)
Sincer nu prea ma pot lipsi de morcov si am vazut ca are indice glicemic mic. In felul asta imi asigur o gustare atunci cand chiar nu mai pot, fara a apela la fructe . Astfel nu risc sa le combin cu celelalte alimente...Iar sucul de morcov e bun, bun. Pana acum nu am incercat de rosii.....ca-mi interzicea la dieta pe grupe sanguine, dar mai vad eu.....ca prea imi este scurta lista de alimente pe care o pot consuma.:D.
Am mai apelat si la sfaturile fetelor de forumul monti si cu siguranta te voi mai deranja si pe tine ca sa-mi mai clarific si eu care e cu adevarat faza cu monti.
In mare stiu care sunt principiile. Nu amestec lipide cu glucide, fructe cu celelalte......dar acum in practica e mai greu..........pana ma mai rodez si eu. te pup Ramona pentru ca asa am inteles ca te numesti.....si mai trage-ma de urechi;)

da ramona ...ma numesc si tine-o tot asa...de urechi te trag doar prieteneste pt ca si eu mai gresesc de multe ori intentionat:-*

coderamy 13 iun 2011 13:42:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 686914)
Ps....Felicitari pentru kilogramele date jos:).

multumesc si spor si tie>:D<

coderamy 13 iun 2011 13:42:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de mary200817 (Post 687070)
Buna tuturor! Sunt noua aici si sunt placut impresionata de ce am descoperit..Ma bucur ca ma aflu printre voi...Am inceput diera Rina 90 de cateva zile...deja ma simt mai bine. Astazi am gatit o reteta descoperita pe site...Dupa-amiaza voi merge la sala si voi face o ora de aerobic si una de aquafitness...sper sa apara si primele rezultate...O zi buna tuturor!

bafta multa si spor la slabit>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:01:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO