forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   Orice fac ma intorc la 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/orice-fac-ma-intorc-90-kg-5803.html)

AceSS 06 aug 2010 21:04:26

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de mysterious girl (Post 280027)


adica dupa cele 5 zile nu ai mai slabit? pai sincer, nu e de mirare, fiindca ai slabit foarte mult in timp foarte scurt.
kilogramele cu cat se duc mai greu cu atat e mai sigur ca nu se intorc:D:D eu cu acesta incerc sa ma consolez cand nu slabesc:)) acum si eu sunt cam in aceasi faza ca si tine, dar incerc sa nu disper:-s de cateva zile nu am mai slabit, cu toate ca am renuntat complet la dulciuri (slabiciunea mea) si mi-a sarit azi o fisa.
s-ar putea sa fii mancat prea multe fructe. am zis ca zilele care urmeaza am sa le evit ca sa vad daca ele sunt problema:D

ce ai mancat in cele 5 zile de ai slabit asa mult???

oua, spanac, rosii, iaurt, gratar de pui, nectarine

mysterious girl 06 aug 2010 21:06:56

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de AceS (Post 280038)
oua, spanac, rosii, iaurt, gratar de pui, nectarine

le-ai mancat disociat? adica cate una pe zi? sau ai consumat din fiecare putin intr-o zi?:-*

AceSS 06 aug 2010 21:07:30

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
multumesc din nou!!! am citit si despre apa. Stiam si eu cev ca trebuie sa bei multa apa ca organismul sa nu mai retina apa. Ca dupa ce se invata nu ii mai este "frica" ca o sa ramana fara.

Despre weight watchers stiti ceva?:-/

Adella 06 aug 2010 21:10:41

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de AceS (Post 280046)
multumesc din nou!!! am citit si despre apa. Stiam si eu cev ca trebuie sa bei multa apa ca organismul sa nu mai retina apa. Ca dupa ce se invata nu ii mai este "frica" ca o sa ramana fara.

Despre weight watchers stiti ceva?:-/

:):):)De ce nu dai nici o sansa celor 2 diete ...nimic nu e usor ..te indrumam spre ele pentru ca te ajuta sa-ti formezi un stil de viata sanatos ...acea dieta de care spui e un fel de hipocalorica dar se calculeaza pe puncte si nu pe calorii:)

mysterious girl 06 aug 2010 21:11:56

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de AceS (Post 280046)
multumesc din nou!!! am citit si despre apa. Stiam si eu cev ca trebuie sa bei multa apa ca organismul sa nu mai retina apa. Ca dupa ce se invata nu ii mai este "frica" ca o sa ramana fara.

Despre weight watchers stiti ceva?:-/

ai dreptate cu apa:-*:-* e foarte important sa te hidratezi.

am auzit de Weight Wachers. mai ales de cand a fost promovata de Jennifer Hudson. stiu ca fiecare aliment are un anumit punctaj, dar mai multe informatii nu-ti pot oferi:( s-ar putea sa fie pe forum un grup cu slabutele care o tin, dar nu sunt sigura:-*:-*
tu de unde stii de ea?

AceSS 06 aug 2010 21:12:38

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de mysterious girl (Post 280044)


le-ai mancat disociat? adica cate una pe zi? sau ai consumat din fiecare putin intr-o zi?:-*

stiu ca in prima zi am mancat salata de oua fierte cu rosii si mi-a fost de ajuns

a doua zi o farfurie de spanac cu oua fierte si cu o rosie

in rest nu stiu dar oricum nu am mancat numai cate un aliment pe zi. Acum am un program mai sucit ca sunt in vacanta..... dar trebuie in urmatoarele 4 zile sa ma invat din nou cu sculatul la 7-8 si sa ma apuc de invatat. Ora la care ma trezesc e cauza pt care nu mananc 3 mese. Daca ma trezesc la 11-12-13 atunci nu mananc atat ca dupa 18-19 nu mai mananc.


Am probleme si cu stresul, la inceput cred ca m-am ingrasat din cauza gastritei. Ca daca mancam atunci nu ma durea stomacul. Si nu am stiut ca sunt bolnava vreo 2 ani. (cam iresponsabil din partea mea stiu:()

AceSS 06 aug 2010 21:14:19

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
de pe site-ul acesta stiu de weight watchers.

mysterious girl 06 aug 2010 21:17:55

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de AceS (Post 280053)
stiu ca in prima zi am mancat salata de oua fierte cu rosii si mi-a fost de ajuns

a doua zi o farfurie de spanac cu oua fierte si cu o rosie

in rest nu stiu dar oricum nu am mancat numai cate un aliment pe zi. Acum am un program mai sucit ca sunt in vacanta..... dar trebuie in urmatoarele 4 zile sa ma invat din nou cu sculatul la 7-8 si sa ma apuc de invatat. Ora la care ma trezesc e cauza pt care nu mananc 3 mese. Daca ma trezesc la 11-12-13 atunci nu mananc atat ca dupa 18-19 nu mai mananc.


Am probleme si cu stresul, la inceput cred ca m-am ingrasat din cauza gastritei. Ca daca mancam atunci nu ma durea stomacul. Si nu am stiut ca sunt bolnava vreo 2 ani. (cam iresponsabil din partea mea stiu:()

eu zic ca nu e sanatos sa mananci un singur aliment pe zi:-s:-s
incearca sa te organizezi si poti sa te orientezi spre dieta mentionata de tine, daca crezi ca ti se potrivesti.

gastrita de la ce ai facut?:-/:-*

Adella 06 aug 2010 21:19:51

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de AceS (Post 280053)
stiu ca in prima zi am mancat salata de oua fierte cu rosii si mi-a fost de ajuns

a doua zi o farfurie de spanac cu oua fierte si cu o rosie

in rest nu stiu dar oricum nu am mancat numai cate un aliment pe zi. Acum am un program mai sucit ca sunt in vacanta..... dar trebuie in urmatoarele 4 zile sa ma invat din nou cu sculatul la 7-8 si sa ma apuc de invatat. Ora la care ma trezesc e cauza pt care nu mananc 3 mese. Daca ma trezesc la 11-12-13 atunci nu mananc atat ca dupa 18-19 nu mai mananc.


Am probleme si cu stresul, la inceput cred ca m-am ingrasat din cauza gastritei. Ca daca mancam atunci nu ma durea stomacul. Si nu am stiut ca sunt bolnava vreo 2 ani. (cam iresponsabil din partea mea stiu:()

:D:D:DAtunci nu te mira de ce te ingrasi atat de repede ...ce ma fac eu cu tine:D
Uite aici efectele infometarii :
http://forum.slabute.ro/articole-sla...html#post75176
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...html#post30866
Citeste te rog cu atentie si incearca sa intelegi unde ai gresit ..nu exista diete minune;)decat diete cu efecte yo-yo care de cele mai multe ori te ajuta sa mai pui cateva in plus ..si slabesti mult mai greu;)

AceSS 06 aug 2010 21:20:51

Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!
 
stres. stiu de la mama ca multi oameni au bacteria in sistem ( din apa....din multe locuri) dar daca are conditiile necesare at actioneaza si stresul e perfect si asta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:10:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO