forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Craciunitze sexy (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/craciunitze-sexy-10667.html)

Andra La 07 dec 2011 21:09:29

Re: Craciunitze sexy
 
Fetelor, nu stiu ce sa fac. De cand am intrat aici pe site n-am avut niciodata un moment atat de prost ca in zilele astea 2 care au trecut.

Cred ca pana la urma lasatul de fumat si-a spus cuvantul. 2 saptamani totul a fost sub control, dupa care simtul echilibrului s-a dus undeva pe apa sambetei odata cu prima perioada mai stresanta.

Intr-un cuvant am si mancat aiurea si am si fumat. Plus ca am avut si cosmaruri azi noapte (cred ca din cauza remuscarilor :((:((:(( )

Undeva ar trebui sa recunosc ca mi-am setat probabil niste asteptari putin cam mari de la mine si acum sentimentul infrangerii e neplacut, dar pana la urma sunt doar 2 zile deci nu un capat de tara.

Deci de dragul a ce am realizat de 3 luni incoace cu slabitul, probabil voi face cateva concesii fumatului. Dar NU MAI VREAU sa fumez un pachet pe zi si sa simt efectele alea neplacute ale intoxicatiei cu fum.

Daca aveti ceva sfaturi sa-mi dati v-as fi mai mult decat recunoscatoare!

sandra24 07 dec 2011 21:20:22

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 870668)
Fetelor, nu stiu ce sa fac. De cand am intrat aici pe site n-am avut niciodata un moment atat de prost ca in zilele astea 2 care au trecut.

Cred ca pana la urma lasatul de fumat si-a spus cuvantul. 2 saptamani totul a fost sub control, dupa care simtul echilibrului s-a dus undeva pe apa sambetei odata cu prima perioada mai stresanta.

Intr-un cuvant am si mancat aiurea si am si fumat. Plus ca am avut si cosmaruri azi noapte (cred ca din cauza remuscarilor :((:((:(( )

Undeva ar trebui sa recunosc ca mi-am setat probabil niste asteptari putin cam mari de la mine si acum sentimentul infrangerii e neplacut, dar pana la urma sunt doar 2 zile deci nu un capat de tara.

Deci de dragul a ce am realizat de 3 luni incoace cu slabitul, probabil voi face cateva concesii fumatului. Dar NU MAI VREAU sa fumez un pachet pe zi si sa simt efectele alea neplacute ale intoxicatiei cu fum.

Daca aveti ceva sfaturi sa-mi dati v-as fi mai mult decat recunoscatoare!

draga mea...uite duminica si eu am tras o cearta zdravana cu iubitul meu...plus altele care s-au adunat...si am fumat 2 tigari ..dar nu mai puteam de nervi...asta a fost greseala...si sper sa n-o mai repet...de fapt noi trebuie sa ne tratam de dependenta...sfaturi nu stiu ...ca si eu am slabiciunea asta cand sunt stresata...vulnerabila...numai vointa...macar sa fumez eu numai cand ma enervez...adica foarte rar:)...in rest iti vine sa fumezi...fa-ti un ceai...bea apa..spala-te pe dinti...mananca un fuct...vizioneaza un film(eventual o comedie:)))nu sa te deprime:P:P....si cum ziceam mai sus depinde doar de vointa...nimeni nu-ti baga cu forta tigara in gura...

LOREDANA99 07 dec 2011 21:21:33

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 870668)
Fetelor, nu stiu ce sa fac. De cand am intrat aici pe site n-am avut niciodata un moment atat de prost ca in zilele astea 2 care au trecut.

Cred ca pana la urma lasatul de fumat si-a spus cuvantul. 2 saptamani totul a fost sub control, dupa care simtul echilibrului s-a dus undeva pe apa sambetei odata cu prima perioada mai stresanta.

Intr-un cuvant am si mancat aiurea si am si fumat. Plus ca am avut si cosmaruri azi noapte (cred ca din cauza remuscarilor :((:((:(( )

Undeva ar trebui sa recunosc ca mi-am setat probabil niste asteptari putin cam mari de la mine si acum sentimentul infrangerii e neplacut, dar pana la urma sunt doar 2 zile deci nu un capat de tara.

Deci de dragul a ce am realizat de 3 luni incoace cu slabitul, probabil voi face cateva concesii fumatului. Dar NU MAI VREAU sa fumez un pachet pe zi si sa simt efectele alea neplacute ale intoxicatiei cu fum.

Daca aveti ceva sfaturi sa-mi dati v-as fi mai mult decat recunoscatoare!

draga mea, nu cred ca sunt eu in masura sa ti dau sfaturi dat fiind faptul ca nu am fost fumatoare niciodata, m am mai prostit ptin facultate si cam atat...gandeste te cat costa pachetul de tigari zilnic x 30 zile, ti ai putea lua ceva frumos in fiecare luna in loc sa te afumi, dar cum in teorie totul pare simplu...incearca sa le reduci desi stiu mai bn decat oricine ca raul trebuie taiat din radacina!cel putin la mn asa functioneaza, totul sau nimic!d exemplu eu am renuntat la cafea intr o perioada facandu mi in fiecare dimineata o cana mare de ceai...incerca ceva similar...guma, bomboane fara zahar....nu stiu...eu incerc sa o determin pe mama sa se lase de fumat, si ea vrea, dar e greu...pe de alta parte am exemplul tatalul meu care dupa 25 de ani de fumat a zis intr o zi stop si a reusit, in conditiile in care acasa mama fuma si colegii lui de munca la fel!deci, se poate, trebuie doar sa vrei:-*

pinksirena 07 dec 2011 21:30:53

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 870668)
Fetelor, nu stiu ce sa fac. De cand am intrat aici pe site n-am avut niciodata un moment atat de prost ca in zilele astea 2 care au trecut.

Cred ca pana la urma lasatul de fumat si-a spus cuvantul. 2 saptamani totul a fost sub control, dupa care simtul echilibrului s-a dus undeva pe apa sambetei odata cu prima perioada mai stresanta.

Intr-un cuvant am si mancat aiurea si am si fumat. Plus ca am avut si cosmaruri azi noapte (cred ca din cauza remuscarilor :((:((:(( )

Undeva ar trebui sa recunosc ca mi-am setat probabil niste asteptari putin cam mari de la mine si acum sentimentul infrangerii e neplacut, dar pana la urma sunt doar 2 zile deci nu un capat de tara.

Deci de dragul a ce am realizat de 3 luni incoace cu slabitul, probabil voi face cateva concesii fumatului. Dar NU MAI VREAU sa fumez un pachet pe zi si sa simt efectele alea neplacute ale intoxicatiei cu fum.

Daca aveti ceva sfaturi sa-mi dati v-as fi mai mult decat recunoscatoare!

Buna,imi pare rau ca ai fumat iar...deci nu ai inteles bine treaba cu fumatul :D Totul este in mintea ta...Eu am 2 ani de cand nu mai fumez,pot sa zic ca fumam din ce in ce mai mult si mereu vroiam sa ma las.Sotul fumeaza,soacra la fel(stau cu ea) si desi la inceput ma lasasem din ambitie,pana la urma am inteles ca nu ma sacrific cu nimic dak nu mai fumez.Aveam un copil mic care nu ma lasa deloc,venea numai dupa mine,si nu vroiam sa fumez cu el si sa inhale tot fumul...La munk ma enervam ca nu puteam fuma,din cauza asta ciuguleam mereu de prin dulapuri....si am zis de ce sa stau eu mereu nervoasa ca nu pot fuma?mai bine ma chinui un pic pana le las si dupa aia am sa fiu mai relaxata si asa a fost.Oboseam foarte repede cand fumam,acum parca am aripi :)) Azi in majoritatea locurile publice se interzice fumatul...imagineaza-ti ca esti la un restaurant,cu multi prieteni care nu fumeaza,esti singura ciudata,nu mai ai tigari,in restaurant nu se vand,iesi afara si iti cauti dar cel mai aproape loc sa-ti gasesti e atat de departe ca facand dus-intors prietenii tai deja au plecat :( Ce e pentru tine tigara?Un chin,un stres continuu!Crezi ca tigara te calmeaza,dar nu face decat sa calmeze acel stres provocat tot de tigara!:-*

pinksirena 07 dec 2011 21:35:41

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 870684)
draga mea, nu cred ca sunt eu in masura sa ti dau sfaturi dat fiind faptul ca nu am fost fumatoare niciodata, m am mai prostit ptin facultate si cam atat...gandeste te cat costa pachetul de tigari zilnic x 30 zile, ti ai putea lua ceva frumos in fiecare luna in loc sa te afumi, dar cum in teorie totul pare simplu...incearca sa le reduci desi stiu mai bn decat oricine ca raul trebuie taiat din radacina!cel putin la mn asa functioneaza, totul sau nimic!d exemplu eu am renuntat la cafea intr o perioada facandu mi in fiecare dimineata o cana mare de ceai...incerca ceva similar...guma, bomboane fara zahar....nu stiu...eu incerc sa o determin pe mama sa se lase de fumat, si ea vrea, dar e greu...pe de alta parte am exemplul tatalul meu care dupa 25 de ani de fumat a zis intr o zi stop si a reusit, in conditiile in care acasa mama fuma si colegii lui de munca la fel!deci, se poate, trebuie doar sa vrei:-*

Chestia asta cu redusul tigarile e din puctul meu de vedere sinucidere curata,si nu exagerez.De ce trebuie eu sa stau sa ma stresez 3 ore,sa ma gandesc ca mai am atat pana fumez urmatoarea tigara,de ce sa doresc si mai tare tigara?Cum mai pot eu renuntza la ea,dak ma face sa vreau sa ii duc dorul si mai tare?Dependenta fizica dureaza cel mult 3 saptamani,ceea ce ramane e dependentza psihologica...de asta sunt atatea persoane care s-au lasat de fumat 5 ani...si dupa se apuca iar.De ce?Dak s-au simtit atat de bine fara ele.."Spalarea de creier"continua la ei,de ea trebuie sa ne "vindecam" :D

LOREDANA99 07 dec 2011 21:50:59

Re: Craciunitze sexy
 
Noapte buna fetelor!:*

pinksirena 07 dec 2011 21:52:17

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 870710)
Noapte buna fetelor!:*

Somnic usor!:-*

basalic gina 07 dec 2011 21:55:14

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 870668)
Fetelor, nu stiu ce sa fac. De cand am intrat aici pe site n-am avut niciodata un moment atat de prost ca in zilele astea 2 care au trecut.

Cred ca pana la urma lasatul de fumat si-a spus cuvantul. 2 saptamani totul a fost sub control, dupa care simtul echilibrului s-a dus undeva pe apa sambetei odata cu prima perioada mai stresanta.

Intr-un cuvant am si mancat aiurea si am si fumat. Plus ca am avut si cosmaruri azi noapte (cred ca din cauza remuscarilor :((:((:(( )

Undeva ar trebui sa recunosc ca mi-am setat probabil niste asteptari putin cam mari de la mine si acum sentimentul infrangerii e neplacut, dar pana la urma sunt doar 2 zile deci nu un capat de tara.

Deci de dragul a ce am realizat de 3 luni incoace cu slabitul, probabil voi face cateva concesii fumatului. Dar NU MAI VREAU sa fumez un pachet pe zi si sa simt efectele alea neplacute ale intoxicatiei cu fum.

Daca aveti ceva sfaturi sa-mi dati v-as fi mai mult decat recunoscatoare!

iubita cu parere de rau iti spun ca te inteleg perfect si eu patit la fel ca tine nu cu mult timp in urma.... am incercat acum o luna de zile sa las tigarile la fel fumam 1 pachet la zi.... dupa doar o sapt am si cedat am o stare ff proasta plus ca am si papat numai prostii in perioada aia imi era foame parca tot timpul.... trebuie sa o vointa de fier sa renunti la fumat si mancat in acelasi timp..... dar daca poti macar sa le reduci e ok.... eu de atunci bineinteles ca am fumat iar dar incerc sa imi impun sa fumez cate o tigara la 2 ore 2 h si 30 min.... si crede ma ca ma abtin cu greu dar sper incet incet sper sa reusesc iar daca si tu ai fumat iar impuneti macar sa fumezi mai putin nu stiu o tigara la 1 h -2h cum crezi tu nu stiu daca este un sfat bun cu siguranta nu dar macar asa vei fuma mai putin...mult succes iti doresc:-*

pinksirena 07 dec 2011 21:57:41

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 870722)
iubita cu parere de rau iti spun ca te inteleg perfect si eu patit la fel ca tine nu cu mult timp in urma.... am incercat acum o luna de zile sa las tigarile la fel fumam 1 pachet la zi.... dupa doar o sapt am si cedat am o stare ff proasta plus ca am si papat numai prostii in perioada aia imi era foame parca tot timpul.... trebuie sa o vointa de fier sa renunti la fumat si mancat in acelasi timp..... dar daca poti macar sa le reduci e ok.... eu de atunci bineinteles ca am fumat iar dar incerc sa imi impun sa fumez cate o tigara la 2 ore 2 h si 30 min.... si crede ma ca ma abtin cu greu dar sper incet incet sper sa reusesc iar daca si tu ai fumat iar impuneti macar sa fumezi mai putin nu stiu o tigara la 1 h -2h cum crezi tu nu stiu daca este un sfat bun cu siguranta nu dar macar asa vei fuma mai putin...mult succes iti doresc:-*

Tu singura zici ca te abtii cu greu sa fumezi mai putin.De ce?Ce rost sa te chinui in fiecare zi cand te poti lasa de tot si nu ai sa mai stai toata ziua cu gandul la tigara :-/

basalic gina 07 dec 2011 21:58:16

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 870710)
Noapte buna fetelor!:*

noapte buna fete cucuiete:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:07:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO