forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Slabute Vintage de Craciun (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/slabute-vintage-craciun-10676.html)

anca2011 28 nov 2011 22:59:07

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna fetele ! acum m-am intors acasa am fost la selgros sa cumpar de mancare ,am cumparat doar alimente permise la dieta in felul asta elimin tentatille .

mika_me 29 nov 2011 09:01:55

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de anca2011 (Post 861426)
buna fetele ! acum m-am intors acasa am fost la selgros sa cumpar de mancare ,am cumparat doar alimente permise la dieta in felul asta elimin tentatille .

Buna Anca..foarte bine asa..sa speram ca vom vedea cat de curand si rezultate frumoase:)bafta!

mayya 29 nov 2011 15:23:58

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Salutare SLABUTELOR,

Ce faceti?!>:D<...eu sunt la munca mai intru cand am timp sa va citesc..dar nu prea e activitate sociala aici in grupusor...cred ca sunteti si voi ocupate cu munca :),invatul ca fiecare.Va pop si bafta la slabit:-*:-*

mika_me 29 nov 2011 16:06:00

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 862131)
Salutare SLABUTELOR,

Ce faceti?!>:D<...eu sunt la munca mai intru cand am timp sa va citesc..dar nu prea e activitate sociala aici in grupusor...cred ca sunteti si voi ocupate cu munca :),invatul ca fiecare.Va pop si bafta la slabit:-*:-*

Buna Mayya..uite eu spre exemplu am 10 minute de cand am terminat 45 de minute de start walking cu greutati in mana:)..am facut impreuna cu mama mea;))
m-am uitat un pic la fete..toata lumea a fost cinstiincioasa, a papat peste 1100 de calorii si si-a salvat meniul..
amo oarece emotie cu eleni13..nu a salvat meniul..sper ca o sa fie serioasa si le adauga pe toate stiu eu, la sfarsit de saptamana..
si laura, vad ca sia- salvat meniul pe azi deja..cu 830 de calorii:-s..trebuie sa vad, atat pe ziua de az, sa mai adauga vreo 250 de calorii acolo(asa cum ar trebui)

Bafta multa fetelor..vointa si seriozitate!va pup!

mayya 29 nov 2011 21:43:26

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Buna seara slabutelor cum merge cu dieta, sportul?nimeni nu zice nimica:-s.

Eu am trecut cu bine si de ziua de azi am papat ok si am facut 60 minute bicicleta si vreo 35 minute exercitii talie si coapse:).Ma duc sa fac baie apoi ma masez cu crema anticelulitica (supliform )o am din vara dar m-am dat de putine ori ma gandeam ca degeaba folosesc crema daca nu fac nimik in alimentatie si sport...acu ia venit timpul numai zace in dulap:P.
A folosit cineva aparatul de masaj sau mai bine spus daca il are cineva ?!!! ma bate gandul sa imi iau si eu unul vreau sa ma asigur ca nu fac vreo investitie proasta.
Va pop !! si va astept la vorba >:D<

anca2011 29 nov 2011 22:55:16

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna ! eu am un aparat de masaj manipool nu relax and ton este mai ieftin si face acelasi lucru .le-am incercat pe ambele .in vara mi-am facut masaj cu aparat 30 min pe zi si dupa o saptamna a inceput sa se vada piele mult mai bine .am folosit o crema cu cofeina de la plafar,de la casa herba costa in jur de 20-25 ron 500 gr.mai au si de 40-45 la 1000 gr.crema . intra foarte bine in piele , nu simti pielea usuroasa apoi .se simte la fel cum este de la crema de corp.

nicoleta1983 30 nov 2011 07:24:50

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de anca2011 (Post 862688)
buna ! eu am un aparat de masaj manipool nu relax and ton este mai ieftin si face acelasi lucru .le-am incercat pe ambele .in vara mi-am facut masaj cu aparat 30 min pe zi si dupa o saptamna a inceput sa se vada piele mult mai bine .am folosit o crema cu cofeina de la plafar,de la casa herba costa in jur de 20-25 ron 500 gr.mai au si de 40-45 la 1000 gr.crema . intra foarte bine in piele , nu simti pielea usuroasa apoi .se simte la fel cum este de la crema de corp.

Buna dimineata!Folosesti o crema speciala?Crezi ca ar merge orice fel de crema care sa usureze procesul de masaj?
Vb mai incolo!Sa aveti o zi buna ,fetelor!Trebuie sa fug la munca!

nicoleta1983 30 nov 2011 07:26:43

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de anca2011 (Post 861129)
eu pana de Craciun as fii multumita daca as slabi 3-4 kilograme .de maine ma apus si eu de start walking mai fac bicicleta si aerobic .sper ca dieta si miscarea sa isi spuna cuvantul cat mai repede:D.tin dieta dunkan de 6 zile . in perioada de atac a fost un pic dificil dar acum sunt la croazieza, mi se pare mult mai usor .prietenul meu ma sustine si el nu manca in fata mea alimente nepermise la dieta mea( lol este fericit ca avem mai multa carne in frigider se saturase sa vada mai mult legume).

LOL,tu esti oricum slabuta!O sa revin!:-*

anca2011 30 nov 2011 08:38:51

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 862804)
Buna dimineata!Folosesti o crema speciala?Crezi ca ar merge orice fel de crema care sa usureze procesul de masaj?
Vb mai incolo!Sa aveti o zi buna ,fetelor!Trebuie sa fug la munca!

merge cu orice fel de crema . mai poti sa iti faci si tu singura cu mana pana iti iei aparat .dupa baie de ex cand iti dai cu crema de corp ..5 minute si alea conteaza intr-o luna calculeaza o sa fie ceva ......:) masajul se face de la genunchi in sus nu in alt sens .faci numai de sus in jos ..sa mearga toxinele in urina fecale,la burta iti faci in sensul acelor de ceasornic nu in alt sens stimulezi si colonul ,daca iti faci in alt sens sunt foarte multe sanse sa te constipi. bafta b-)
ps muncim pana ne facem dragute sa ne simtim bine in pielea noasta :">

mayya 30 nov 2011 14:50:01

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de anca2011 (Post 862873)
merge cu orice fel de crema . mai poti sa iti faci si tu singura cu mana pana iti iei aparat .dupa baie de ex cand iti dai cu crema de corp ..5 minute si alea conteaza intr-o luna calculeaza o sa fie ceva ......:) masajul se face de la genunchi in sus nu in alt sens .faci numai de sus in jos ..sa mearga toxinele in urina fecale,la burta iti faci in sensul acelor de ceasornic nu in alt sens stimulezi si colonul ,daca iti faci in alt sens sunt foarte multe sanse sa te constipi. bafta b-)
ps muncim pana ne facem dragute sa ne simtim bine in pielea noasta :">

ft bune ponturile care ni le-ai dat o sa le pun si eu in practica...mie mi-a zis odata o tanti la masaj ca nu crema face treaba ci masajul care pune sangele in miscare :) da m-am gandit ca eram la masaj ce era sa zica si ea,oricum cine are bani si isi permite masajul anticelulitic face treaba buna am simtit-o pe pielea mea la prima sedinta cand am fost mi-a spart celulele adipoase ceva s-a intamplat ca mergeam pe strada si simteam carnea cum joaca pe mine parca era o gelatina dar efectul trece dupa ce faci sport se tonifica pielea.
Dar daca ne chinuim putin ne puteam face si singure acasa se gasesc pe net niste filmulete cu sfaturi cum se aplica masajul de una singura:).


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:04:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO