forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Slabute Vintage de Craciun (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/slabute-vintage-craciun-10676.html)

nicoleta1983 30 nov 2011 15:14:04

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Aparat de masaj am si eu!Si incerc sa-l folosesc cat mai des sa scot banii pe elx-(doar ca trebuie sa dau la turatie minima fiindca ma invinetesc.Eu am celulita pe brate mai mult.Nu se vede cu ochiul liber dar stiu ca e acolo si ma obsedeaza.:-s

nicoleta1983 30 nov 2011 18:02:20

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Unde sunteti,fetelor?Ce ati facut azi?Cum merge cu dieta?Vreau sa beau un ceai cu miere in seara asta ca n-am gustat nimic dulce de sambata!

anca2011 30 nov 2011 19:39:30

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863571)
Unde sunteti,fetelor?Ce ati facut azi?Cum merge cu dieta?Vreau sa beau un ceai cu miere in seara asta ca n-am gustat nimic dulce de sambata!

buna astazi am facut o placinta cu branza si o prajutura pofoasa cu iaurt ,bineinteles adaptate dietei mele . maine este ziua iubitului meu:)

anca2011 30 nov 2011 19:45:07

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
va dau retetele daca vreti sa faceti si voi
prajitura pufoasa cu iaurt
Etapa:
Croaziera

Timp de preparare:
15


Timp de gatire:
30


Dificultate:
Scazuta


Ingrediente:
2 oua, 2 lingurite indulcitor pudra, 2 iaurturi naturale degrasate 0% grasime, 50 gr amidon gustin, o aroma in functie de gust (merge f bine cu vanilie/lamaie), 1 praf de sare.



Pasi pentru executare:
Se preincalzeste cuptorul la 210 grade C, se separa albusurile de galbenusuri. Galbenusurile se amesteca cu indulcitorul si se adauga iaurturile, amidonul si aroma aleasa. Albusurile se bat spuma pana se intaresc si se adauga un praf de sare. Se incorporeaza in preparatul anterior. Pasta se varsa intr-o forma de chec pe hartie de copt si se lasa la cuptor cca 30 m.

placinta cu branza
Etapa:
Croaziera

Portii:
4


Timp de preparare:
5 min


Timp de gatire:
20 min


Dificultate:
Scazuta


Ingrediente:
4 linguri tarate ovaz
4 linguri amidon(aveti grija sa impartiti pe 4 zile)
1 iaurt mare cremos 0%
500 gr. branza slaba de vaci(am folosit de 1,8 %) , recomand sa nu fie branza cremoasa
1 praf copt
2 oua
indulcitor dupa preferinte



Pasi pentru executare:
Se amesteca toate ingredientele si se pune intr-o tava tapetata cu hartie de copt. Se introduce la cuptor pentru cca. 20 min.
Un desert f delicios.
Pofta mare!
ps ieri am facut o prajitura pufoasa cu iaurt iubitul meu a mancato aproape pe totata am mancat si eu o bucatica .astazi cand a venit acasa ma intrebat daca mai facem si noi o prajitura din aia de ieri:)
placinta cu braza asta este primada cand o fac o sa va zic cum a iesit

nicoleta1983 30 nov 2011 19:52:48

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
La multi ani iubitului tau,Anca!Eu prefer sa nu stau prea mult in bucatarie ca ma tenteaza sa mananc fel de fel!Iau o gura de dulce si merg mai departe!:">

nicoleta1983 30 nov 2011 19:54:22

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Ii fac acum o omleta iubitului meu sot si simt ca mor de foame si de pofta,dar inca am forta!b-)

anca2011 30 nov 2011 19:57:17

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
noi mancam ce am eu la dieta numai ca iubitul meu manca paine(graham ), bea suc ,in rest tot ce fac este pentru dieta mea in felul acesta nu exista tentatii pentru mine , in plus dieta mea mi se pare foarte usoara oricum este fericit ca manca mai multa carne decat inaite lol doar multe legume si putina carne lol

anca2011 30 nov 2011 19:57:53

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863654)
La multi ani iubitului tau,Anca!Eu prefer sa nu stau prea mult in bucatarie ca ma tenteaza sa mananc fel de fel!Iau o gura de dulce si merg mai departe!:">

multumesc!

anca2011 30 nov 2011 19:58:39

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863656)
Ii fac acum o omleta iubitului meu sot si simt ca mor de foame si de pofta,dar inca am forta!b-)

niste ceai alunga senzatia de foame :)

nicoleta1983 30 nov 2011 20:01:32

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Am reinceput regimul de sambata!Si nu am mancat carne(doar ciorba de vacuta,dar n-am mancat carnea)Vreau sa fac maine peste la gratar.Oricum incep sa ma obisnuiesc.Rezist,insa trebuie mult sport ca sa imi modelez corpul.#:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:15:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO