forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

dayanna 01 mai 2009 19:23:52

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport:
Dimineata:fulgi+250 ml lapte+o cafea
Gustare:un gref
Pranz :supa de salata verde+o lingurita de smantana
Cina:salata (o rosie, 5 ridichi, o ceapa verde,o jumate de castaravete)+ un piept de pui la gratar.


Miscare:3 ore in parc cu fetita(ne-am jucat)
:30 de minute de aerobic dimineata( am reusit sa-mi inregistrez de pe un program de sport de la tv 30 de minute de aerobic si daca le vad fac si eu):D


Sper ca ati avut o zi minunata.Va pup pe toate...>:D<

dayanna 01 mai 2009 19:25:24

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Apropo azi m-am cantarit si am mai mult cu 400 de grame.Dar nu disper cred ca am baut mai multa apa ca de obicei si am uitat la raport 4 cesti de ceai verde.....

mishutza 01 mai 2009 20:35:29

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 1 mai
4 foietaj cu crenvursti:800
1 portie musaca:331
3 napolitane:350
3 buxati cioco: 85
Am 1566 de calorii,dar tinand cont ca in ultimele zile am mancat mai putine calorii,nu e o problema.Si sportul pe azi fu iar cam de 1000 de calorii,3 ore e bicicleta.
Fetelor,m-au pacalit,mi-au zis ca pana la parc in 7 km,da de unde,erau vreo 16,dar le era frica ca nu merg de imi zic adevarul,ihhihi.Oricum,m-am descurcat minunat,am luat un pic un zid si m-am julit la mana,dar nimic important,din cauza la 2 idioti care pur si simplu nu se dadeau din drum,si eram ceva biciclete(nu era zona separata pt pietoni si biciclete,cum e de obicei,trebuia sa impartim trotuarul).Dar i-am spus pe germana ca e un c----t,sa fiu sigura ca ma intelege si pe urma i-am umplut frigiderul pe romaneste,ca sa ma racoresc,idiotii.
Vad ca astazi putina activitate,ati fost cu toatele la gratar?

Luna 01 mai 2009 21:27:09

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Buna seara! Se simte aerul de sarbatoare, e multa liniste pe aici :)
Dau si eu raportul de azi, vineri 1 mai :

Dimin. fulgi +250 ml lapte degresat, cafea
Gust1: un mar mediu
Pranz: pui cu ciuperci si usturoi, la cuptor
Gust 2: 1 patratel cioco Diet
2 fursecuri mici cu ciocolata (in vizita :">)
Cina: salata verde cu ton, lamaie

Miscarica: 15 minute de dans, 25 minute gimnastica, 42 minute bicicleta
A fost greu pana m-am urnit, dupa aia m-a oprit sotul :D, a zis sa nu imi fac rau de atata sport :))

Luna 01 mai 2009 22:08:40

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 5580)
Buna seara! Se simte aerul de sarbatoare, e multa liniste pe aici :)
Dau si eu raportul de azi, vineri 1 mai :

Dimin. fulgi +250 ml lapte degresat, cafea
Gust1: un mar mediu
Pranz: pui cu ciuperci si usturoi, la cuptor
Gust 2: 1 patratel cioco Diet
2 fursecuri mici cu ciocolata (in vizita :">)
Cina: salata verde cu ton, lamaie

Miscarica: 15 minute de dans, 25 minute gimnastica, 42 minute bicicleta
A fost greu pana m-am urnit, dupa aia m-a oprit sotul :D, a zis sa nu imi fac rau de atata sport :))

Am uitat de masaj :D
Daca nu ma schimbam in pijama si nu simteam pielea mea cea fina ;;), uitam de tot :))

milina 02 mai 2009 00:57:32

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de milina (Post 5345)
buna slabuta...iar am intarziat...dar pot spune ca m'am tinut de regim...de luni 27.04.2009 pana azi inclusiv am respectat un mod de viata sanatos..mai exact am exclus dulciurile, mancarea rgasa, fast-food-ul, etc..tot ce ingrasa...pt a ma pregati fizic si psihic organismul pt o dieta pe care o voi urma de Vineri (DIETA N. LUCIU) pt a-mi indeplini obiectivul:-9kg...de ce de vineri?! pentru ca maine-joi- am o invitatie pe car enu o pot refuza-iesim la un restaurant japonez...iar sta nu face parte din dieta n luciu de asta consider ca de vieneri incep dieta pt ca pana la finalul concursului (25.05.2009) sa o respect ca la carte...

in ceea ce priveste sportul pt aceste zile (pana joi inclusiv) pune doar mersul ep jos ca activitate fizica (1 ora pe zi)...

Vineri seara revin cu raportul ca la carte (imbunatatit)

merci pt intelegere....>:D<

buna slabuta...cum spuneam mai sus eu tin de AZI- vineri reginul NLuciu...pe care l-am respectat ca la carte...supa de pui si compot de mere si multa apa...

JOI, adica ieri poti sa treci 0 la tot ca nu am respectat nimic, am papat chestii si nu am facut miscare:(:((...

Vineri, azi am mers pe jos 2 ore si am facut fitnes 50 de min la sala...

CA RECAPITULARE pt aceasta prima saptamana de concuras:
1) de luni pana miercuri inclusiv am rspectat 3 mese principale pe zi, mancare fara grasimi, am mers pe jos zilnc o ora
2)Joi...0 puncte
3) Vineri dieta NLuciu, 2 ore de emrs pe jos, 50 min fitness la sala.
4) duminica seara revin cu detaliile pt acest wénd


´w'end placut...si kg putine

poop>:D<

danuta 02 mai 2009 05:17:18

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Neata!
Ce liniste pe aici!!!!!!!!!!
Raportul meu ptr.1mai:
-mic dejun-pateu cu vreo 3 felii paine graham,2 eugenii+o cafea
-gustare-1 mar+1ceai verde
-pranz-ciorba de zarzavat,3linguri de piure cu o jumatate de pulpa de pui cu sos
-gustare-pop corn
-cina-ciorba de zarzavat+1mar
Miscare-40 min.bicicleta

Luna 02 mai 2009 08:34:56

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Helloooo :)! E week-end si sunt ultimele 2 zile de concurs din saptamana. ;)
Sa nu va lasati ispitite, toate trebuie sa castigam sanatate si un aspect frumos[*4*]

http://www.esmas.com/galeria/fotos/2...1192628650.jpg

madeleyne 02 mai 2009 09:39:14

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Buna dimineata.
Ooo ce active sunteti:D.Am citit cateva pagini din urma dar nu tot.Daca voi avea timp o sa le citesc sa vad ce ati mai facut:P.
Nu am mai putut intra deoarece am avut multe de facut pentru scoala ma alesca se apropie bac-ul.Sa dau si eu raportul:
Marti 28.04.2009
-doua felii de paine prajita cu branza de vaci ametecata cu putina ceapa verde.
-o portocala
-salata cu orez
-o mandarina
-un iaurt
Miscare:jumatate de ora de alergat

Miercuri:29.04.2009
-o felie paine prajita cu o cana de lapte
-o portocala
-peste la gratar cu salata
-un mar
-un ou fiert si putina salata
Miscare:jumatat de ora de alergat+45 minute exercitii(sarit coarda 10 min+exercitii pentru dfrite parti ale corpului)

Joi:30.04.2009
Pe ziua de joi nu stiu daca ar mai trebui sa dau vreun raport.Deci m inceput-o bine dar am terminat-o prost.Joi mi-a venit si am vut niste pofte de ceva dulce si pana la urma am mancat.Spre seara a inceput sa ploua si nu am fost nici la alergat:(.Deci cred ca pentru joi 0 puncte.

Vineri:1.05.2009
-branzade vaci cu putina salata
-o mandarina
-piure de carofi cu salata
-o banana
iar ultima masa nu am mai apucat sa o iau ca am fost plecata la pregatire si cand am venit era deja dupa 18.
Miscare:mers in continuu pe jos de la 8 dimineata pana pe la 13,cu treburi.
Alergat 30 minunte.

Sa aveti o zi buna toate si sa fim cumintele in legatura cu dieta>:D<

ali 02 mai 2009 11:50:56

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de madeleyne (Post 5606)
Buna dimineata.
Ooo ce active sunteti:D.Am citit cateva pagini din urma dar nu tot.Daca voi avea timp o sa le citesc sa vad ce ati mai facut:P.
Nu am mai putut intra deoarece am avut multe de facut pentru scoala ma alesca se apropie bac-ul.Sa dau si eu raportul:
Marti 28.04.2009
-doua felii de paine prajita cu branza de vaci ametecata cu putina ceapa verde.
-o portocala
-salata cu orez
-o mandarina
-un iaurt
Miscare:jumatate de ora de alergat

Miercuri:29.04.2009
-o felie paine prajita cu o cana de lapte
-o portocala
-peste la gratar cu salata
-un mar
-un ou fiert si putina salata
Miscare:jumatat de ora de alergat+45 minute exercitii(sarit coarda 10 min+exercitii pentru dfrite parti ale corpului)

Joi:30.04.2009
Pe ziua de joi nu stiu daca ar mai trebui sa dau vreun raport.Deci m inceput-o bine dar am terminat-o prost.Joi mi-a venit si am vut niste pofte de ceva dulce si pana la urma am mancat.Spre seara a inceput sa ploua si nu am fost nici la alergat:(.Deci cred ca pentru joi 0 puncte.

Vineri:1.05.2009
-branzade vaci cu putina salata
-o mandarina
-piure de carofi cu salata
-o banana
iar ultima masa nu am mai apucat sa o iau ca am fost plecata la pregatire si cand am venit era deja dupa 18.
Miscare:mers in continuu pe jos de la 8 dimineata pana pe la 13,cu treburi.
Alergat 30 minunte.

Sa aveti o zi buna toate si sa fim cumintele in legatura cu dieta>:D<

Buna fetelor


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:17:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO