forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

ali 24 apr 2009 19:51:00

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4437)
Si eu sunt deranjata de mirosurile, conditiile igienice precare, oameni nesimtiti, etc din unele sali. :( dar acum ma adaptez. :)
Mie imi place badmintonul :) Dar nu am palete, ca as juca cu cea mai mare placere. :)



Atunci facem asa. Luam bicicleta ca miscare de baza, si punctam asa, in functie de cat vei sta pe bicicleta primesti numarul corespunzator de puncte. De exemplu, ai pedalat 30 de minute primesti 6 puncte. Am trecut acolo la regulament pentru fiecare timp numarul de puncte.
Bun, iar gimanstica este un optional ceea ce inseamna ca primesti pentru asta 10 puncte. :)


Bun, voi sti. Chiar, tu vorbesti cred ca la perfectie spaniola? :)

Ma mai gandesc cum sa impart timpul

Slabuta 24 apr 2009 19:59:12

Citat:

Anterior postat de madeleyne (Post 4435)
Buna fetelor vreau sa intru si eu in concurs.Pentru prima luna eu zic la mine 5 kg.Daca e si mai mult foarte bine...mai putin sa nu fie:P.Sport fac de obicei am inceput sa ies la alergat zilnic mai fac si exercitii acasa plus cu rolele cand am timp.Doar ca zilele astea am mai pacatuit putin cu cate o felie de cozonac dar vreau sa o scot de tot ca sa am rezultate mai bune.

Slabuta eu nu inteleg in legaura cu punctele alea pentru alimente interzise.Nu ar trebui sa scadem din total.Adica daca mancam la o masa ceva interzis scadem 3 puncte daca macam la 2 mese scadem 6 puncte sau ceva de genul asta.Eu nu am inteles prea bine ce se fac cu punctele de acolo:">

Abia astept ziua de luni sunt sigura ca ne va motiva pe toate mai mult:D

Madeleyne eu te-am trecut inca de ieri pe lista participantelor. :)
Acum doar am mai adaugat target-ul. ;)

Referitor la punctaj, cred ca facem cum propui tu. :) Pur si simplu vroiam sa fim mai radicaliste, in asa fel nu vom fi tentate sa gresim, ca nu totalizam multe puncte. :D

Cum se calculeaza punctele? Foarte simplu.
Iti dau exemplu:

Luni voi manca perfect la toate cele 3 mese, nimic ingrasator, iau - 15 puncte

Fac pilates, 30 de minute iau - 6 puncte

Tot luni, voi face o plimbare in parc, fiind un optional, adica un lucru pe care nu il fac constant, mai iau 10 puncte.

Si tot luni, optez sa urc scari decat sa folosesc liftul, iar 10 puncte.

Pentru luni totalizez 41 puncte.

Asa vom face calculul in fiecare zi, sau cine nu poate sa vina sa dea raport zilnic aici, il asteptam la sfarsitul saptamanii (numai sa isi noteze toata saptamana pe undeva, ca uita), si atunci facem calculul pentru toata saptamana, vedem cine iese primul. La final, totalul se va face pentru o luna. ;) Si vom avea Premiul I, II si III.

Am uitat, la sfarsit de luna, calculam si kg. La toat punctele din cele 4 saptamani se mai adauga un lucru. Daca target-ul prpus pe luna curenta a fost indeplinit, de exe, vreau sa slabesc 5 kg si le-am slabit, primesc inca 100 puncte. Daca am slabit doar 3 kg, primesc cate 15 puncte pt fiecare kg. ;)

#:-sSper ca vei intelege ce am povestit aici. M-am ametit si eu, dar dupa prima saptamana va fi mai clar. :)

Slabuta 24 apr 2009 20:01:50

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4439)
Buna seara! Am aterizat si eu pe aici.
In legatura cu concursul,am sa scriu daca pot in fiecare zi cam ce mananc,poate o sa ma ajutati sa imi spuneti unde gresesc..........asta de luni
Am reinceput sa fac acasa iar bicicleta ca nu mai facusem de vreo luna,a trebuit acum sa o iau de la zero ca obosesc imediat.Aseara am facut 20 min.iar in seara asta 25 min.plus vreo 2 km de mers pe jos.Vreau sa cresc timpul facut pe bicicleta treptat pana ajung la o ora ca asa faceam vara trecuta si a mers,am slabit vreo 8-9 kg pe care nu le-am mai pus dar vreau sa mai scap de inca vreo 10 macar.In iunie am o nunta si inca nu mi-am luat nimic de imbracat ptr.ca sper la o marime sau doua mai mici.
Eu zic ca impreuna vom reusi.


Buna Danuta. Eu te-am trecut cu minus 5 pentru luna asta. Acuma sa te tii sa ii dai jos sa iesi invingatoare. :)

Cu siguranta, ne vom sfatui si ne vom corecta daca gresim. ;) De asta ne-am adunat aici, sa facem o treaba buna. :)

Eu iti doresc multa bafta si de luni dam startul. :D

Slabuta 24 apr 2009 20:04:44

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4441)
Ma mai gandesc cum sa impart timpul

Ok. ;) Eu iti dadeam un exemplu. :)

danuta 24 apr 2009 20:14:16

Mi-am adus aminte acum........ar fi mai eficient daca atunci cand fac bicicleta m-as da cu ceva crema anticelulitica si m-as infasura in folie alimentara?ati incercat?se cunoaste?am auzit si eu la o colega si eram curioasa daca ati incercat.

Slabuta 24 apr 2009 20:20:23

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4455)
Mi-am adus aminte acum........ar fi mai eficient daca atunci cand fac bicicleta m-as da cu ceva crema anticelulitica si m-as infasura in folie alimentara?ati incercat?se cunoaste?am auzit si eu la o colega si eram curioasa daca ati incercat.

Eu faceam tae-bo asa. Ma infasuram cu folie alimentara. :D transpiram enorm. De cateva ori m-am dat si cu crema anticelulitica. :)
Eu stiu ca e bine sa transpiri, se curata porii si parca mai scoate si apa din tesuturi... Asa ca tu decizi cum faci. :)

danuta 24 apr 2009 20:20:44

Eu am plecat sa ma bag in pat ca m-a cam luat somnul
Noapte buna la toata lumea!!!!!

danuta 24 apr 2009 20:23:28

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4458)
Eu faceam tae-bo asa. Ma infasuram cu folie alimentara. :D transpiram enorm. De cateva ori m-am dat si cu crema anticelulitica. :)
Eu stiu ca e bine sa transpiri, se curata porii si parca mai scoate si apa din tesuturi... Asa ca tu decizi cum faci. :)

am inteles,am sa incerc maine sa fac asa sa vad cum e,am sa va spun
eu vreau sa incerc asa ptr.ca eu nu prea transpir cand fac bicicleta.........doar obosesc si gafaii.......zici ca sunt locomotiva in gara:D

Slabuta 24 apr 2009 20:33:01

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4459)
Eu am plecat sa ma bag in pat ca m-a cam luat somnul
Noapte buna la toata lumea!!!!!

Noapte buna Danuta. :)
VIse placute.

Azi plec si eu mai devreme. Cred ca mi-a intepenit gatul de la statul la calculator. :))
Am fugit. :)

Slabuta 24 apr 2009 20:34:08

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4460)
am inteles,am sa incerc maine sa fac asa sa vad cum e,am sa va spun
eu vreau sa incerc asa ptr.ca eu nu prea transpir cand fac bicicleta.........doar obosesc si gafaii.......zici ca sunt locomotiva in gara:D

Am uitat, cand esti infasurata obosesti mai repede. ;) Te incalzesti mai ceva ca o locomotiva. ;) Zici ca esti la sauna si pedalezi. :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:07:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO