forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

rose rose 24 apr 2009 15:05:33

Buna! Vreau si eu sa particip la acest concurs! >:D<
Eu vreau sa slabesc 6 kilograme intr-o luna (eu vreau mai mult dar macar atat sper sa reusesc in prima luna :D ). De luni incep si eu; o sa am decid pana atunci si ce dieta o sa tin; o sa fie ceva asemanator cu disociatul pe mese si nimic dupa orele 18.00. Vreau sa fac ate-bo de vreo 3 ori pe sapt si bicicleta aproape in fiecare zi cam cate 20-30 minute. Sper sa reusim toate. >:D<

Slabuta 24 apr 2009 15:19:55

Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 4389)
Buna! Vreau si eu sa particip la acest concurs! >:D<
Eu vreau sa slabesc 6 kilograme intr-o luna (eu vreau mai mult dar macar atat sper sa reusesc in prima luna :D ). De luni incep si eu; o sa am decid pana atunci si ce dieta o sa tin; o sa fie ceva asemanator cu disociatul pe mese si nimic dupa orele 18.00. Vreau sa fac ate-bo de vreo 3 ori pe sapt si bicicleta aproape in fiecare zi cam cate 20-30 minute. Sper sa reusim toate. >:D<

Te trec si pe tine la participante. :D
Vei reusi daca te tii serios, faci sport si mananci echilibrat.

Ai vazut ce puncte se dau la sport? :D Bicicleta la tine va fi miscarea de baza si tae-bo optional , pentru care vei lua puncte. :D

Ma duc sa te trec pe lista. ;)
Vom reusi, abia astept ziua de luni. :D

miha 24 apr 2009 17:39:19

buna fetelor!!!! ce mai faceti? si eu abia astept sa incepem concursul!!!
de luni o sa ma duk si eu la sala!!!

am fost si azi - am facut 30min bicicleta si 35 minute pe banda!!! cred ca a fost suficient ...nu am putut mai mult pt ca sunt si in perioada aia naspa...si as vrea sa mi treaca pana incepem concursul!!!:((.
pt ca in perioada asta slabesc mai lent!!!

ali 24 apr 2009 19:16:49

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4429)
Nerabdatoare sa inceapa concursul,

Slabutica ,referiror la gimnastica cum se va puncta ?,daca eu fac bicicleta statica si gimnastica la saltea-covor:rostogoliri ptr solduri ,abdominale ,genoflexiuni etc..

Slabuta 24 apr 2009 19:21:25

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4429)
Nerabdatoare sa inceapa concursul,

Si eu, abia astept. :D

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4430)
Slabutica ,referiror la gimnastica cum se va puncta ?,daca eu fac bicicleta statica si gimnastica la saltea-covor:rostogoliri ptr solduri ,abdominale ,genoflexiuni etc..

Ce faci mai mult? Bicicleta sau gimnastica?

ali 24 apr 2009 19:27:46

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4432)
Nu imi place sa merg la sala ,nu suport aglomeratia si anumite mirosuri,nu pot,prefer sa le fac in casa ,am marele noroc de a avea o sufragerie mare de 45mp,suficient spatiu ptr a face miscare si gimnastica,cu aceasta nu vreau sa spun ca sunt impotriva de a se merge la sala ,probabil ca avand un antrenor este mai bine ,insa nu toti avem acelasi gusturi si preferinte .Uneori mai fac si cate o partida de tenis cand are sotul timp ,am aici in incinta 2 terenuri de tenis ,insa nu prea am cu cine juca,mare pacat ,asta este .Cred ca daca esti ambitioasa si constiincioasa poti face gimnastica si acasa ,intradevar nu ai atatea aparate ,dar fiecare cu ...preferintele,nu ?

Nu am o regula ,insa intentez sa fac din amandoua cam acelasi timp

madeleyne 24 apr 2009 19:30:15

Buna fetelor vreau sa intru si eu in concurs.Pentru prima luna eu zic la mine 5 kg.Daca e si mai mult foarte bine...mai putin sa nu fie:P.Sport fac de obicei am inceput sa ies la alergat zilnic mai fac si exercitii acasa plus cu rolele cand am timp.Doar ca zilele astea am mai pacatuit putin cu cate o felie de cozonac dar vreau sa o scot de tot ca sa am rezultate mai bune.

Slabuta eu nu inteleg in legaura cu punctele alea pentru alimente interzise.Nu ar trebui sa scadem din total.Adica daca mancam la o masa ceva interzis scadem 3 puncte daca macam la 2 mese scadem 6 puncte sau ceva de genul asta.Eu nu am inteles prea bine ce se fac cu punctele de acolo:">

Abia astept ziua de luni sunt sigura ca ne va motiva pe toate mai mult:D

Slabuta 24 apr 2009 19:43:57

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4432)
Nu imi place sa merg la sala ,nu suport aglomeratia si anumite mirosuri,nu pot,prefer sa le fac in casa ,am marele noroc de a avea o sufragerie mare de 45mp,suficient spatiu ptr a face miscare si gimnastica,cu aceasta nu vreau sa spun ca sunt impotriva de a se merge la sala ,probabil ca avand un antrenor este mai bine ,insa nu toti avem acelasi gusturi si preferinte .Uneori mai fac si cate o partida de tenis cand are sotul timp ,am aici in incinta 2 terenuri de tenis ,insa nu prea am cu cine juca,mare pacat ,asta este .Cred ca daca esti ambitioasa si constiincioasa poti face gimnastica si acasa ,intradevar nu ai atatea aparate ,dar fiecare cu ...preferintele,nu ?

Si eu sunt deranjata de mirosurile, conditiile igienice precare, oameni nesimtiti, etc din unele sali. :( dar acum ma adaptez. :)
Mie imi place badmintonul :) Dar nu am palete, ca as juca cu cea mai mare placere. :)

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4433)
Nu am o regula ,insa intentez sa fac din amandoua cam acelasi timp

Atunci facem asa. Luam bicicleta ca miscare de baza, si punctam asa, in functie de cat vei sta pe bicicleta primesti numarul corespunzator de puncte. De exemplu, ai pedalat 30 de minute primesti 6 puncte. Am trecut acolo la regulament pentru fiecare timp numarul de puncte.
Bun, iar gimanstica este un optional ceea ce inseamna ca primesti pentru asta 10 puncte. :)
Citat:

Anterior postat de ali (Post 4434)
Muy bien-foarte bine

Bun, voi sti. Chiar, tu vorbesti cred ca la perfectie spaniola? :)

Slabuta 24 apr 2009 19:46:01

Citat:

Anterior postat de miha (Post 4409)
buna fetelor!!!! ce mai faceti? si eu abia astept sa incepem concursul!!!
de luni o sa ma duk si eu la sala!!!

am fost si azi - am facut 30min bicicleta si 35 minute pe banda!!! cred ca a fost suficient ...nu am putut mai mult pt ca sunt si in perioada aia naspa...si as vrea sa mi treaca pana incepem concursul!!!:((.
pt ca in perioada asta slabesc mai lent!!!


Si eu nu mai am rabdare. :) Simt ca va fi totul bine. ;) Si vom ramane multumite. :)

Chiar daca nu iti trece pana atunci, vei fi pe sfarsite. ;)
Nu cred ca slabesti ceva in perioada asta, dar nu se uita daca fcai sport. ;) Eu continui sa fac miscare si dupa ce imi trece ciclu am surprize la cantar. :)

danuta 24 apr 2009 19:50:23

Buna seara! Am aterizat si eu pe aici.
In legatura cu concursul,am sa scriu daca pot in fiecare zi cam ce mananc,poate o sa ma ajutati sa imi spuneti unde gresesc..........asta de luni
Am reinceput sa fac acasa iar bicicleta ca nu mai facusem de vreo luna,a trebuit acum sa o iau de la zero ca obosesc imediat.Aseara am facut 20 min.iar in seara asta 25 min.plus vreo 2 km de mers pe jos.Vreau sa cresc timpul facut pe bicicleta treptat pana ajung la o ora ca asa faceam vara trecuta si a mers,am slabit vreo 8-9 kg pe care nu le-am mai pus dar vreau sa mai scap de inca vreo 10 macar.In iunie am o nunta si inca nu mi-am luat nimic de imbracat ptr.ca sper la o marime sau doua mai mici.
Eu zic ca impreuna vom reusi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:36:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO