forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

Slabuta 24 apr 2009 00:09:45

Citat:

Anterior postat de milina (Post 4321)
da slabuta... 9kg...simt ca pot...o intrebare...de ex eu de luni ma hotarasc sa tin o anume dieta ¨de vedeta¨, din reviste cum se zice..e alegerea mea...se poate acest lucru...sau trebuie sa urmam acea cale sanatoasa (ca asa zice concursul)...

mai simplu zis poate slabi fiecare dupa cum il bate capul (in ideea de a-si atinge target-ul) ...?!

cum sunt ¨verificati¨ concurenii?!...sa inteleg ca acest puncte se acorda in functie de raportul zilnic...cum avem certitudinea a acest raport (al fiecareia dintre noi) este unul corect?!

poop>:D<

Milina, am facut rectificari, ce parere ai? :)

Citat:

Pentru Raportul dat zilnic (punctajul se acorda in functie de alimentele folosite la mese sau daca urmati o anume dieta, trebuie sa o postati aici, ca sa vedem ce meniu are si daca va fi respectat cu strictete)

Toate cele 3 mese (eventual si 2 gustari) fara abateri, adica fara alimente care ingrasa sau strict alimentele dintr-o anume dieta = 15 puncte
Daca la una din mese s-a mancat ceva interzis sau altceva decat ce e specificat intr-o anume dieta = 6 puncte
Daca la 2 din cele 3 mese s-a mancat ceva interzis sau altceva decat ce e specificat intr-o anume dieta = 3 puncte

andreyutza 24 apr 2009 00:14:47

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4327)
Ooo, andreyutza. >:D<
Te trec cu minus 6 :)

Nu este obligatoriu sa iti faci jurnal. ;) Raportul la mancare si sport , etc il dam aici. La sfarsitul zilei voi trece pe fiecare utilizator in parte cu punctajul calculat in functie de ce a facut in respectiva zi. :)

Dupa la sfarsitul primei saptamani tragem o linie, vedem cine conduce, tot asa la a doua,.... Si dupa o luna vedem cine e pe locul I, II si III. :) Am pregatit deja si Literele cu care vom scrie numele utilizatorilor. :D

>:D<
Eu ma refeream mai mult la faptul ca poate nu o sa am timp sa intru pe net in fiecare seara :(....se apropie o perioada mi grea pentru mine :(( (sesiune la o fac, presesiune la alta, proiect de licenta, lucrari stiintifice, proiecte, referate etc etc..plus jobul).nici nu vreau sa ma gandesc :((

Ma gandeam ca am putea posta la sfarsit de saptamana pt toate zilele :)

Slabuta 24 apr 2009 00:17:01

Citat:

Anterior postat de andreyutza (Post 4330)
>:D<
Eu ma refeream mai mult la faptul ca poate nu o sa am timp sa intru pe net in fiecare seara :(....se apropie o perioada mi grea pentru mine :(( (sesiune la o fac, presesiune la alta, proiect de licenta, lucrari stiintifice, proiecte, referate etc etc..plus jobul).nici nu vreau sa ma gandesc :((

Ma gandeam ca am putea posta la sfarsit de saptamana pt toate zilele :)

Daca nu ai timp sa faci raport zilnic, nu-i nimic, te asteptam la sfarsitul saptamanii, sa iti notezi undeva ce ai facut, ce ai papat. ;) Atunci vom trage si linia pentru prima saptamana. :)

PS: offt-topic: bafta la examene. :)

andreyutza 24 apr 2009 00:18:15

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4333)
Daca nu ai timp sa faci raport zilnic, nu-i nimic, te asteptam la sfarsitul saptamanii, sa iti notezi undeva ce ai facut, ce ai papat. ;) Atunci vom trage si linia pentru prima saptamana. :)

PS: offt-topic: bafta la examene. :)

Sa fie..chiar am nevoie...daca o zi ar fi de 30 de ore ce bine ar fi :D

Slabuta 24 apr 2009 00:23:30

Citat:

Anterior postat de andreyutza (Post 4335)
Sa fie..chiar am nevoie...daca o zi ar fi de 30 de ore ce bine ar fi :D

Asa imi doream si eu cand aveam ceva de invatat, Slava Domnului am scapat.
La toamna, daca totul e bine, dau si eu la master, atunci emotii pe mine, ca acum sunt tare relaxata. :D

andreyutza 24 apr 2009 00:35:42

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4340)
Asa imi doream si eu cand aveam ceva de invatat, Slava Domnului am scapat.
La toamna, daca totul e bine, dau si eu la master, atunci emotii pe mine, ca acum sunt tare relaxata. :D

Bfta multa si tie!!
O sa fie bn k la master e mai lejer :)

danuta 24 apr 2009 05:42:40

Buna dimineata!
As vrea sa ma inscriu si eu in concurs,am de dat jos destul,sper ca fiind concursul voi fi mai motivata ca asa singura.............mai greu.Eu sper sa pot intra in fiecare seara pe net,se apropie sesiunea plus casa,familia,serviciul dar fac eu fata:D
Eu pentru prima luna imi propun un minus de 5 kg,mi se pare rezonabil.
Deocamdata regulamentul mi se pare ok,vedem pe parcurs ce probleme se ivesc si poate mai scimbam cate ceva.
Eu nu am sa tin o dieta anume ca nu prea imi permit momentan sa mananc doar salate,gratar etc,eu am sa mananc ce gatesc pentru famile dar in cantitati mici,fara paine,incerc fara dulciuri si fara mancat seara tarziu.Oricum eu nu gatesc nici pentru ai mei cu prajeli,sa mananca mai mult pasare deci nu va fi prea greu.Deci pot intra in concurs daca nu tin o dieta anume?Eu voi respecta chestia cu 3 mese si doua gustari ca asa incerc si acum.
Aaaa si inca ceva,eu as vrea sa incep sa iau crom picolinat,am mai luat acum cativa ani si a mers adica imi taie pofta de cate ceva dulce ca asta e pacatul meu,nu mananc ciocolata sau bomboane doar ceva pateuri,prajitura si daca vine caldura si putintica inghetata:(( .As vrea sa imi ziceti parerea voastra despre crom.Am sa intru mai pe seara cand vin de la munca sa vad raspunsul.V-am pupat!O zi buna!

miha 24 apr 2009 09:29:36

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4302)
Bun, trec la target 8 kg. :D

da slabuta ....8kg ...adica nu mi se pare prea mult intr o luna la greutatea pe care o am!!!

Slabuta 24 apr 2009 13:19:33

Citat:

Anterior postat de miha (Post 4347)
da slabuta ....8kg ...adica nu mi se pare prea mult intr o luna la greutatea pe care o am!!!

Eu am trecut. minus 8 :). Multa bafta, ambitie si sa nu renunti. :)

Slabuta 24 apr 2009 13:31:53

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4344)
Buna dimineata!
As vrea sa ma inscriu si eu in concurs,am de dat jos destul,sper ca fiind concursul voi fi mai motivata ca asa singura.............mai greu.Eu sper sa pot intra in fiecare seara pe net,se apropie sesiunea plus casa,familia,serviciul dar fac eu fata:D
Eu pentru prima luna imi propun un minus de 5 kg,mi se pare rezonabil.
Deocamdata regulamentul mi se pare ok,vedem pe parcurs ce probleme se ivesc si poate mai scimbam cate ceva.
Eu nu am sa tin o dieta anume ca nu prea imi permit momentan sa mananc doar salate,gratar etc,eu am sa mananc ce gatesc pentru famile dar in cantitati mici,fara paine,incerc fara dulciuri si fara mancat seara tarziu.Oricum eu nu gatesc nici pentru ai mei cu prajeli,sa mananca mai mult pasare deci nu va fi prea greu.Deci pot intra in concurs daca nu tin o dieta anume?Eu voi respecta chestia cu 3 mese si doua gustari ca asa incerc si acum.
Aaaa si inca ceva,eu as vrea sa incep sa iau crom picolinat,am mai luat acum cativa ani si a mers adica imi taie pofta de cate ceva dulce ca asta e pacatul meu,nu mananc ciocolata sau bomboane doar ceva pateuri,prajitura si daca vine caldura si putintica inghetata:(( .As vrea sa imi ziceti parerea voastra despre crom.Am sa intru mai pe seara cand vin de la munca sa vad raspunsul.V-am pupat!O zi buna!

Danuta, salutare. :)
Te trec cu minus 5. :)
Eu am mari sperante cu concursul asta, simt ca o sa avem mai multa vointa. :D Vom fi impreuna, ne vom ajuta. :)
In legatura cu cromul, voi crea un topic acolo la Pastile de slabit si asteptam parerea fetelor. ;)

Danuta, nu este obligatoriu sa tii o dieta anume, principiul pe care as vrea sa mergem e sa nu mancam lucruri interzise, in asa fel, timp de o luna, cat dureaza concursul, te obisnuiesti cu mancatul sanatos si iti formezi din asta un obicei si pentru viitor. :)

Dar daca vrei sa tii o anume dieta, ne-o spui care e, ca sa putem sa facem o evaluare corecta, daca respecti dieta, etc. Dar tu nu vrei sa tii o dieta anume deci nu e cazul. ;)
Eu nu voi urma o dieta, vreau sa am grija la ce mananc. :)

Si noi te pupam, munca usoara. :) :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:54:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO