forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

rozica1965 29 mai 2012 17:55:01

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1054340)
hai Rozi ca te vad eu ca ceri retete de clatite cand ti s o scarbi de carne:))

da, 7 kg intr o luna, e dat naiba Dukan asta....

Nu cred.........nu ma cunoasteti voi pe mine cat sunt de capoasa!!!!!!!!:)):)):))
Astept sa vad si eu cat e de dat naibi Dukan asta!:)):)):))

madalinafrincu 29 mai 2012 18:04:16

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Lili , felicitari pentru scadere, si eu maine vreau sa tin PP, am zis sa tin 2 zile pe saptamana in loc de una, poate poate....o sa mai dau ceva jos :D
in seara asta m-am prostit, am mancat o portie de paste integrale cu sos de legume (rosii , ardei , ceapa, cond) Am gatit pentru ai mei si am zis ca merge....a mers:))
nici macar nu stiu daca am voie, cred ca da, parca asa imi amintesc...e nasol cand ai familie si trebuie sa gatesti, sau cand ai dulapul plin de ispite:(((

madalinafrincu 29 mai 2012 18:06:54

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1054344)

Nu cred.........nu ma cunoasteti voi pe mine cat sunt de capoasa!!!!!!!!:)):)):))
Astept sa vad si eu cat e de dat naibi Dukan asta!:)):)):))

aoleuuu Rozi, poate ne inveti si pe noi , ne mai dai si noua din ambitia ta, eu una parca nu ma mai pun la punct zilele astea....poate mai incep si eu atacul cu tine o data>:):))
culmea e ca am si racit, ma doare in gat si in piept de mor, deci iti dai seama ca azi e compromisa la sport
Chia, tu mergi pe jos cum zice nea Dukan?;;)

rozica1965 29 mai 2012 18:11:11

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1054378)
aoleuuu Rozi, poate ne inveti si pe noi , ne mai dai si noua din ambitia ta, eu una parca nu ma mai pun la punct zilele astea....poate mai incep si eu atacul cu tine o data>:):))
culmea e ca am si racit, ma doare in gat si in piept de mor, deci iti dai seama ca azi e compromisa la sport
Chia, tu mergi pe jos cum zice nea Dukan?;;)

Merg pe >:) !!!!!!!!!!!:)):)) Fac de acasa pana la servici 5+5 minute si la intoarcere la fel! La servici stau mai mult in picioare. Am bicicleta statica,o sa mai fac 10-15 miute sa compenseze!:))
Tocmai asta vroiam sa va zic...........sa nu ma bateti la cap cu sportul vostru!:)):))

madalinafrincu 29 mai 2012 18:15:03

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1054387)

Merg pe >:) !!!!!!!!!!!:)):)) Fac de acasa pana la servici 5+5 minute si la intoarcere la fel! La servici stau mai mult in picioare. Am bicicleta statica,o sa mai fac 10-15 miute sa compenseze!:))
Tocmai asta vroiam sa va zic...........sa nu ma bateti la cap cu sportul vostru!:)):))

pai e nasol, macar o plimbare asa seara in aer liber , fa si tu pe romantica , iti prinde bine, eu l am zapacit pe al meu , il scot la aer aproape in fiecare seara:))
Aia cu statul in picioare e buna daca mai faci cate o genoflexiune din cand in cand:)):))

rozica1965 29 mai 2012 19:10:04

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1054390)
pai e nasol, macar o plimbare asa seara in aer liber , fa si tu pe romantica , iti prinde bine, eu l am zapacit pe al meu , il scot la aer aproape in fiecare seara:))
Aia cu statul in picioare e buna daca mai faci cate o genoflexiune din cand in cand:)):))

Pot face pe romantica ,dar doar cu catelusele mele!!!!:)):)):))
Genoflexiuni zici?.......pai daca o sa dau cu polonicele ,paletele si toate ustensilele pe jos,o sa ma aplec dupa ele!!:)):))

lilik 29 mai 2012 19:11:43

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Fara sport,adica miscare nu trebuie sa
te chinui. ca degeaba te apuci ca daca nu.ti place te lasi imediat.Dukan zice sa mergi pe josin pas vioi 20 min si apoi sa maresti la 30.Deci cauta.ti de treaba pana la15 min de casa si inapoi! Miscarea ajuta si tranzitul deci seara ar fi excelent! Iar la munca scapa car maimulte lucruri pe jos. ca sa te apleci dupa ele!Mama mea arunca un chibrit pe jos si se apleca pt fiecare bat pana le lua pe toate :))) !Succes!

madalinafrincu 29 mai 2012 19:14:46

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1054442)

Pot face pe romantica ,dar doar cu catelusele mele!!!!:)):)):))
Genoflexiuni zici?.......pai daca o sa dau cu polonicele ,paletele si toate ustensilele pe jos,o sa ma aplec dupa ele!!:)):))

ia auzi, ai cateluse si nu le scoti la plimbareeee? mai bine fa te ca iti cade piperul pe jos, si apuca te sa aduni boabele, slabesti garantat:)):))

madalinafrincu 29 mai 2012 19:15:22

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
radem , glumim dar cu miscare slabim.....

rozica1965 29 mai 2012 20:14:50

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de lilik (Post 1054444)
Fara sport,adica miscare nu trebuie sa
te chinui. ca degeaba te apuci ca daca nu.ti place te lasi imediat.Dukan zice sa mergi pe josin pas vioi 20 min si apoi sa maresti la 30.Deci cauta.ti de treaba pana la15 min de casa si inapoi! Miscarea ajuta si tranzitul deci seara ar fi excelent! Iar la munca scapa car maimulte lucruri pe jos. ca sa te apleci dupa ele!Mama mea arunca un chibrit pe jos si se apleca pt fiecare bat pana le lua pe toate :))) !Succes!

Stiu smecheria cu chibriturile...........dar ramane lumea nemancata pana le adun eu!!!:)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:42:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO