forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

Elysee 25 feb 2012 22:01:26

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de andra71 (Post 954210)
Un pic de curaj pt cei ce vor sa inceapa aceasta dieta :))Cicolata neagra:6 ling lapte praf,2 oua,aroma de rom sau vanilie(eu am pus de coniac)si indulcitor dupa gust,1 ling cacao..se separa albusul si se bate bine..galbenusul si restul ingredientelor se pu impreuna si cu putina apa calda se face o pasta omogena si spumoasa la care se adauga albusul spuma!Ciocolata alba la fel doar fara cacao:)))Se pune la frigider !!Pofta buna!!

Ai mare dreptate scumpa, Dukan nu este pt oricine...mai intai trebuie citite cartile si abia apoi poti lua decizia ce-a mare;)

Merci pt reteta:-* ,de-abia astept sa o fac in weekend-ul viitor cand sunt la PL.

Noapte buna tuturor>:D<:-*>:D<

claudiam 25 feb 2012 23:01:36

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 954960)


Bravo Claudia si la cat mai multe kg in minus;)
Ai tot respectul meu pt cele -7kg:)

Multumesc frumos!
Imi doresc foarte mult sa pot sa ma tin de dieta si sa ajung la o greutate normala, nu minuni. Aici ma bucur ca pot sa mananc fara sa numar calorii, la orice ora si sa ma cantaresc in fiecare zi si sa fie ceva, cat de putin in minus. Bafta si tie!

Citat:

Anterior postat de andra71 (Post 954980)
Claudiam:Cu perseverenta si multa vointa vei avea corpul de vis!Felicitari si succes incontinuare!!

Multumesc Andra! sper din suflet sa fiu mai tare decat tentatiile ...si cred ca ti-am spus ca am bebe de 1.an si 6 luni si el trebuie sa manance sa se faca mare iar eu inghit in sec pe langa el si mi-e rau ca nu pot sa gust sa vad ce-i dau sa manance :)

Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 955236)

Ai mare dreptate scumpa, Dukan nu este pt oricine...mai intai trebuie citite cartile si abia apoi poti lua decizia ce-a mare;)

Merci pt reteta:-* ,de-abia astept sa o fac in weekend-ul viitor cand sunt la PL.

Noapte buna tuturor>:D<:-*>:D<

De ce faci ciocolata la PL?? Imi scapa ceva ?
ca eu la Pl mai pun ceva salata pe langa si in rest mananc acelasi lucru de la PP. Daca am apucat sa-mi placa puiul cu mustar apoi fac la 2 zile si e ok . Alte variante nu sunt asa gustoase ca asta.
Noapte buna tuturor!!!>:D<

Elysee 25 feb 2012 23:09:44

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de claudiam (Post 955263)
De ce faci ciocolata la PL?? Imi scapa ceva ?
ca eu la Pl mai pun ceva salata pe langa si in rest mananc acelasi lucru de la PP. Daca am apucat sa-mi placa puiul cu mustar apoi fac la 2 zile si e ok . Alte variante nu sunt asa gustoase ca asta.
Noapte buna tuturor!!!>:D<

Pai vreau sa pap dulcele permis de Dukan doar in zilele de PL. Cand sunt in PP incerc sa nu pap dulce...decat daca mi se face pofta tare si decat sa fac ,,prostii,, prefer sa pap branza0% cu scortisoara, putina cacao si indulcitor...
...asa am zilele de PP ,,curate,, ;)

claudiam 25 feb 2012 23:18:36

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 955268)


Pai vreau sa pap dulcele permis de Dukan doar in zilele de PL. Cand sunt in PP incerc sa nu pap dulce...decat daca mi se face pofta tare si decat sa fac ,,prostii,, prefer sa pap branza0% cu scortisoara, putina cacao si indulcitor...
...asa am zilele de PP ,,curate,, ;)

corect si cum zici tu, daca nu simti nevoia nu are rost sa-ti faci dar eu , ce sa fac , mananc dulce asa intr-una, sa pot face fata, caci prea multe frustrari nu pot duce, mai ales cand ii dau celui mic ceva bun. Prefer sa am si eu portia mea decat sa pic in ale lui:D

Elysee 25 feb 2012 23:47:51

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de claudiam (Post 955272)
corect si cum zici tu, daca nu simti nevoia nu are rost sa-ti faci dar eu , ce sa fac , mananc dulce asa intr-una, sa pot face fata, caci prea multe frustrari nu pot duce, mai ales cand ii dau celui mic ceva bun. Prefer sa am si eu portia mea decat sa pic in ale lui:D

Ai dreptate si te inteleg foarte bine, stiu ce inseamna sa manance alti ceva dulce langa tinex-(......si e si mai greu cand trebuie sa faci pt alti si sa nu le poti gusta:(

Tani18 26 feb 2012 08:45:50

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Multumim pentru reteta! De maine intru si eu la croaziera, si abia astept sa o incerc! Stiu ca mergea si la atac, dar am incercat sa nu mananc nimic dulce, am vrut un "atac" pe cinste! :) A fost si un atac asupra vointei :) dar n-am capitulat! Sa trec cu bine si de ziua de azi...

Citat:

Anterior postat de andra71 (Post 954210)
Un pic de curaj pt cei ce vor sa inceapa aceasta dieta :))Cicolata neagra:6 ling lapte praf,2 oua,aroma de rom sau vanilie(eu am pus de coniac)si indulcitor dupa gust,1 ling cacao..se separa albusul si se bate bine..galbenusul si restul ingredientelor se pu impreuna si cu putina apa calda se face o pasta omogena si spumoasa la care se adauga albusul spuma!Ciocolata alba la fel doar fara cacao:)))Se pune la frigider !!Pofta buna!!


Tani18 26 feb 2012 08:49:00

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Felicitari, Claudia! Super vesti! Tot asa!

Stiu ce inseamna sa pregatesti mancare pentru un bebe si sa nu poti gusta nici pic... am si eu un bebe strumf de 9 luni si jumatate :)

Tin pumnii pentru o vointa de fier, si la cat mai multe kilograme topite! >:D<


Citat:

Anterior postat de claudiam (Post 954569)
Dupa 1 luna de Dukan(ar mai fi 2 zile dar intrand la pp azi m-am cantarit acum) -7kg, asta pentru ca au fost multe momente in ianuarie cand aveam si 93 chiar 93.5.
Ma declar supermultumita . Miscarea nu am respectat-o in totalitate dar si cand am facut, am alergat dupa fiimeu pana nu mai puteam respira.:)


claudiam 26 feb 2012 11:09:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Tani18 (Post 955355)
Felicitari, Claudia! Super vesti! Tot asa!

Stiu ce inseamna sa pregatesti mancare pentru un bebe si sa nu poti gusta nici pic... am si eu un bebe strumf de 9 luni si jumatate :)

Tin pumnii pentru o vointa de fier, si la cat mai multe kilograme topite! >:D<

Sa cresteti mari si sanatosi!! Iar tie , mami, vointa de fier, mai ales ca esti muuult mai usurica decat mine. Cand va incepe sa alerge sa vezi ce sport vei face. Succes in atingerea greutatii dorite!>:D<

rodicuta8 26 feb 2012 13:20:56

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
salut! ziceti va rog si mie ce faceti cu taritele, cum le mincati? ca eu sunt deja in a 25 zi de dieta, insa nicidecum nu le pot consuma. si in loc de ele pina acum consumam fulgi de ovaz. plz daca aveti niste recete de pregatit taritele, spuneti- mi si mie. ms

loreda5 26 feb 2012 13:45:53

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de zagreen (Post 952212)
Buna fetelor, nu inteleg de ce acest regim are atat de putini adepti. Din cate am inteles este un regim care intradevar are rezultate. Este greu de urmat? :-/

Poate sunt mai multi adepti, insa nu cred ca scriu pe aici. Eu sunt adepta lui, sunt foarte multumita de el, din 2 feb am slabit 6 kg . Nu suferi de foame, este ok, cam scump la buzunar, ce-i drept...


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO