forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

claudiam 19 mar 2012 16:51:27

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
O zi buna si pofta mare!

lucialinasimioara 19 mar 2012 22:05:50

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
In zilele de PP dimineata iaurt + 2 linguri de ovaz ,la pranz carne(fiarta, gratar sau la cuptor),seara un ou cu putina branza sau tot carne .
In zilele de PL dimineata idem PP;la pranz fasole verde cu carne,salata de varza cu gratar iar seara un crenvusti de pui ,sau o salata cu branza. Ca gustare mi-am facut niste briose de ovaz ,dar nu consum mai mult de doua pe zi .Ceai verde 3 cani pe zi si apa. Acesta e maniul meu aproape zilnic.

claudiam 20 mar 2012 07:49:13

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de lucialinasimioara (Post 987826)
In zilele de PP dimineata iaurt + 2 linguri de ovaz ,la pranz carne(fiarta, gratar sau la cuptor),seara un ou cu putina branza sau tot carne .
In zilele de PL dimineata idem PP;la pranz fasole verde cu carne,salata de varza cu gratar iar seara un crenvusti de pui ,sau o salata cu branza. Ca gustare mi-am facut niste briose de ovaz ,dar nu consum mai mult de doua pe zi .Ceai verde 3 cani pe zi si apa. Acesta e maniul meu aproape zilnic.

Buna,
mi se pare putin cat mananci si ce pot sa-ti sugerez e sa renunti la crenvustii de pui, sa faci salata de "carne cu putina varza" si carne cu putina fasole.
Iar in mesele mele "putina branza" inseamna cel putin 250g branza degresata 0.1% si iaurtul 300-350 g.
Iti dau exemplul zilei de ieri, zi pp sa-ti dai seama ca atunci cand nu are copilul probleme de sanatate mama mananca la greu:
dimineata am fiert 2 lg tarate ovaz+1lg tarate grau in 350ml lapte 0.1%+indulcitor+esenta rom. A rezultat o chestie de 400g.
La pranz piept pui +oua in tigaie(farfuriuta plina)+musaca din carne cu ceva dovlecel.
La 17, 300g branica 0.1% +indulcitor+scortisoara+es.rom.
Seara am facut ciorba perisoare si fasole verde la tigaie cu piept de pui iar fasolea aproape am mancat-o pe toata. In timp ce asteptam sa fiarba ciorba am mai mancat si o conserva de ton in suc propriu. Ciorba doar am gustat 1 perisoara:)
ei si in dimineata asta mi se intoarse cantarul la 83.5:Ddupa ce in zilele anterioare se plimbase pe la 84.5. Ca si cantitati asa mananc>:D<pentru a nu mai gusta din alea pentru cel mic.

claudiam 20 mar 2012 08:16:52

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
edit mesaj anterior:am vrut sa spun ca a fost zi de legume, pl:)

Damielle 20 mar 2012 15:51:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna ziua,

abia acum am reusit sa termin treburile pe la serviciu si am zis sa intru repede sa vad ce ati mai facut. Eu sunt bine,regimul si mai bine iar meniul meu pe ziua de astazi este:

08:00 - omleta cu ciuperci
gustare - piept de pui la gratar
12:00 - piept de pui cu ciuperci sote
gustare 15:00 - 2 felii sunca de praga
19:00 - piept de pui cu ciuperci trase la tigaie,usturoi si verdeata.

Plec spre casa si intru mai pe seara de acasa. Va pup si succes in lupta cu kilogramele!

leila87 20 mar 2012 16:52:56

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor ma altur si eu cu regimul dukan.
Am tinut faza de atac 5 zile si am slabit aproximativ 3 kg iar acum la PL stagnez de 5 zile mentionez ca sunt si cu 5 zile inainte sa-mi vina musafiri si poate retin apa.
Voi ati stagnat?

Un meniu de al meu suna cam asa:
MD iaurt 0.1( 400 g )si 2 linguri tarata
G sunca pui( 2 3 feliute subtiri) sau branza degresata (mai mult branza la 300 de grame )
P gratar si ou fiert
G branzica sau iaurt
C gratar piept pui sau peste fiert sau fript

claudiam 20 mar 2012 19:11:24

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna,
la PL se retine apa si de aici sunt persoane care vad cantarul urcand in zilele de PL. Slabirea continua daca regimul e tinut corect recomandandu-se cantarirea dupa zilele de pp in cazul in care va speriati de cantar.
Succes tuturor si o seara placuta!

Tani18 21 mar 2012 08:32:46

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna dimineata, fetelor!
Ma bucur sa vad ca suntem o gasca tot mai mare!
Si eu bat pasul pe loc la 65 kg - de vreo 5 zile. Ce e drept, am intrat la zilele de PL si am imprietenit pieptul de pui cu salata verde, ridichi si ceapa verde.
Spor la Dukanit si o zi frumoasa, frumoasa!

Damielle 21 mar 2012 08:44:40

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna dimineata

Avem si astazi o zi superba afara deci toate ingredientele pentru o zi buna.Sunt deja energizata dupa micul dejun si cafeaua care inca este in cana. Deci zic sa ma apuc de treaba si poate ne vedem in pauza de masa.

O zi superba,dragelor!

claudiam 21 mar 2012 09:50:39

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna dimineata, o zi frumoasa si cu mult spor sa aveti!

Eu am scapat de efectele orezului cu lapte si am terminat cele 5 zile pl cu un minus de 600g.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:33:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO