forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

LOREDANA99 31 oct 2012 11:55:37

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Poti manca carne slaba, peste, oua, iaurt si branza degresate...usturoiul putin (ca si condiment)...fetelor, dar oare ce contine budinca aia?!? mi-as face si eu dar sa nu aiba chestii interzise in ea...

marinuta 31 oct 2012 12:14:41

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
pe google este despre dieta dukan...toate etapele...:D

biribishpampela 31 oct 2012 12:32:55

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de dank (Post 1164149)
Neataaaa!:-*:-*
M-am hotarat azi sa fac un chec. Sa vad ce-mi iese;)).Ca simt nevoia de dulceeee!!!!!!:D:x
Voiam sa va intreb...budinca cum o preparati?asa,pur si simplu?Adica sunt permise prafurile de budinca de la dr.Oetker de exempu?
>:D<>:D<

eu am facut chec dupa reteta de mai jos, dar am facut pentru 4 zile, am pus 8 linguri tarate si 4 oua.
a iesit foarte bun, pufos, nici nu zici ca e dukan.am mancat in fiecare dimineata cu o cana mare de ceai verde.

3 oua ,4 lg tarate de ovaz ,putin lapte , indulcitor dupa gust , o budinca de vanilie , jumate pliculet praf de copt ,coaja de lamaie rasa si jumatate lingurita cacao amestecata in partea de sus a checului(in tava).

Frecam galbenusurile cu indulcitorul pana obtinem o pasta omogena , adaugam budinca ,praful de copt , laptele , taratele ,coaja de lamaie rasa si la final albusurile batute spuma separat .Tapetam o forma de chec cu hartie de copt ,turnam compozitia ,presaram jumatate lingurita de cacao peste si amestecam bine.Apoi dam la cuptor (incalzit in prealabil ) ptr. 25 min. la 200º C .Cand scoatem din cuptor presaram "zahar" si scortisoara pe deasupra .Pofta buna !

LOREDANA99 31 oct 2012 12:39:09

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de biribishpampela (Post 1164270)
eu am facut chec dupa reteta de mai jos, dar am facut pentru 4 zile, am pus 8 linguri tarate si 4 oua.
a iesit foarte bun, pufos, nici nu zici ca e dukan.am mancat in fiecare dimineata cu o cana mare de ceai verde.

3 oua ,4 lg tarate de ovaz ,putin lapte , indulcitor dupa gust , o budinca de vanilie , jumate pliculet praf de copt ,coaja de lamaie rasa si jumatate lingurita cacao amestecata in partea de sus a checului(in tava).

Frecam galbenusurile cu indulcitorul pana obtinem o pasta omogena , adaugam budinca ,praful de copt , laptele , taratele ,coaja de lamaie rasa si la final albusurile batute spuma separat .Tapetam o forma de chec cu hartie de copt ,turnam compozitia ,presaram jumatate lingurita de cacao peste si amestecam bine.Apoi dam la cuptor (incalzit in prealabil ) ptr. 25 min. la 200º C .Cand scoatem din cuptor presaram "zahar" si scortisoara pe deasupra .Pofta buna !

multumim pentru reteta!:*

moni30 31 oct 2012 13:11:15

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
buna ziua fetelor
ce harnicute ati fost...eu n-am reusit sa intru pan la ora asta
Marinuta, citeste pe conserva aia de peste, in general conservelel in sos tomat contin zahar;), eu zic ca nu e ok...mai ales la atac, alege una in suc propriu ca e mai sigur
eu de dimineata mi-am facut un fel de pizza, asa de buna fost...si cred ca pt pranz fac o ciorba de perisoare si imi ajunge
am facut blatul cu o lingura de urda (10%):P, un ou, si 2 ling de tarate si chimen:x, a iesit ffff pufos, si am pus pui afumat si carnaciori de curcan , putina mozzarella light, super buna a iesit
va pup si va doresc o zi frumoasa, la noi e soare :)

biribishpampela 31 oct 2012 13:24:11

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1164273)
multumim pentru reteta!:*

cu placere!
eu azi l-am terminat dar sigur o sa-l fac din nou. mi-a iesit o tava normala de chec si l-am impartit pe 4 zile.
tocmai am adunat alte retete de dulciuri care vreau sa le incerc curand. :)

marinuta 31 oct 2012 15:25:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
salutare Moni...am papt doar pestele din ea...sosul de tomate lam aruncat...:>

alinutzik 31 oct 2012 15:54:19

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1163828)

Alina, am vazut ca regreti ca ai trisat in wk...dar tu la consolidare nu aveai voie doua mese de sarbatoare pe sapt ? Eu asa citeam azi in carte si deja visez la ele :))

Ba da, doar ca tot de dieta tre sa fie mancarea. :)) Adica nu sucuri si prajituri de la magazin..In fine, asta e acum.. :)

LOREDANA99 31 oct 2012 16:22:57

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
salutare fetelor! Moni, mi ai dat o idee cu ciorba de perisoare? poti sa mi spui si mie ce reteta ai facut si din ce fel de carne? eu am mancat pulpe la cuptor si mi am facut putintica budinca:D...ce bine e sa nu simti ca esti la dieta:))...sa vedem si ce spune cantarul maine...

alinutzik 31 oct 2012 17:42:23

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1164405)


Ba da, doar ca tot de dieta tre sa fie mancarea. :)) Adica nu sucuri si prajituri de la magazin..In fine, asta e acum.. :)

Hahahha, am citit acum despre masa de sarbatoare si intr-adevar, cica ai voie sa mananci ORICE. :)) Nici nu stiam .. ( mai bine ca am aflat acum si nu la inceputul consolidarii :D )


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:32:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO