forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

dank 13 nov 2012 09:55:58

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Ar trebui sa-l arunc si eu pe al meu ca sa nu ma mai cantaresc zilnic:))
Fetelor,voi cam la ce perioada de cand ati inceput dieta ati intrat in faza de platou?(daca ati intrat).Eu am o luna de cand tin, iar de 4 zile imi arata aceeasi greutate.Sunt si la PL ce-i drept.Astept sa vad dupa PP care-i treaba.
:-*:-*

erasmine 13 nov 2012 10:19:46

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Daca va zic ca intr=o jumatate de ora m-am ingrasat cu 1.6 kg...:)) ma credeti?fara sa mananc nimic.Offfff....e asa aiurea cand nu merge cantarul :(

marinuta 13 nov 2012 10:21:58

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
da cintarul e dus rau....:)):)):))

rachy 13 nov 2012 10:25:36

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
si la mine arata cu 500 gr plus, dar nu stiu daca e stricat:(( bine ca am si mici probleme cu tranzitul si am baut si excesiv apa ieri cred ca vreo 6l de apa si ceai :-/:-/:-/ si nici eu nu ma pot abtine sa nu ma cantaresc zilnic:-s

erasmine 13 nov 2012 10:31:34

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1173573)
si la mine arata cu 500 gr plus, dar nu stiu daca e stricat:(( bine ca am si mici probleme cu tranzitul si am baut si excesiv apa ieri cred ca vreo 6l de apa si ceai :-/:-/:-/ si nici eu nu ma pot abtine sa nu ma cantaresc zilnic:-s


wow Rachy...6l de apa pe zi?Eu abia abia duc 2 l.vara era mai bine dar acu...e tot mai greu sa beau apa.niciodata nu-mi este sete.Problema asta o am de cand ma stiu

rachy 13 nov 2012 10:44:04

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1173581)
wow Rachy...6l de apa pe zi?Eu abia abia duc 2 l.vara era mai bine dar acu...e tot mai greu sa beau apa.niciodata nu-mi este sete.Problema asta o am de cand ma stiu



Pai am fost la sala o ora zumba si 40 min banda si am baut 2l acasa an baut vreo 2l de ceai, inca unu de apa si cam unu de pepsi light.:D

GCM 13 nov 2012 10:44:59

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Eu azi iar sunt pe drumuri. Am inceput ziua cu o negresa babana si un iaurt mare. Nu stiu cand mai apuc sa mananc...diseara ajung la 8 acasa. Poate imi iau un iaurt pe drum. Oricum la cat am bobinat in ultimele 2 zile e ok...diseara am sa incerc sa nu rup frigiderul.
Desi am mancat mult il ultimele zile, cantarul stagneaza!!!me happy!

erasmine 13 nov 2012 11:23:46

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
sunt mandra de mine...Vineri am plecat spre Targoviste iar pe drum am mancat doar branzica si iaurt.de la obboseala nu mi-a trebuit nici mancare.sambata am avut petrecerea si pana la rest nu am mancat nimic (nu mi-a fost foame)apoi am gustat putin din aperitive dupa care am mancat niste legume gratinate cu gorgonzola....foarte bune au fost.cam asta a fost mancarea mea pe vineri si sambata, plus apa plata.Duminica am mancat putina ciorba si cativa struguri(cumparati de pe margine drumului) Ieri...am vrut sa mananc mai multe chestii dar nimic nu era pe gustul meu.parca nu mai am chef sa mananc nimic si azi m-am trezit cu 2 kg i plus...cam greu de crezut.

rachy 13 nov 2012 11:47:04

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1173611)
sunt mandra de mine...Vineri am plecat spre Targoviste iar pe drum am mancat doar branzica si iaurt.de la obboseala nu mi-a trebuit nici mancare.sambata am avut petrecerea si pana la rest nu am mancat nimic (nu mi-a fost foame)apoi am gustat putin din aperitive dupa care am mancat niste legume gratinate cu gorgonzola....foarte bune au fost.cam asta a fost mancarea mea pe vineri si sambata, plus apa plata.Duminica am mancat putina ciorba si cativa struguri(cumparati de pe margine drumului) Ieri...am vrut sa mananc mai multe chestii dar nimic nu era pe gustul meu.parca nu mai am chef sa mananc nimic si azi m-am trezit cu 2 kg i plus...cam greu de crezut.


hmmm pai poate e de la apa sau tranzit??? tu ce mai gatesti? eu am pus paine dukan la cuptor si bors de curcan pe aragaz pt azi sunt la PL.pana acu am baut doar o cafea abia astept sa se faca ciorba, desi sincer iti zic uneori simt ca cedez ca nu mai stiu ce sa mananc:(

moni30 13 nov 2012 12:26:32

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
buna fetele,
vad ca toate va plangeti de +++++ , eu nu ma mai urc pe cantar...il ignor...si ma simt mai bine:)
de dimi...am avut o foame nebuna, am mancat 2 oua, ochiuri, mozzarella light si o salata( deja nu mai au gust bun rosile, castravetii:()
apoi am facut niste clatite...din ratia de tarate...si as fi tot mancat...bine ca am venit la servici....ca altfel...
pt pranz, o sa manac in oras o ciorba,si o bucata de dovleac copt:x....desi am pregatit o ciulama de pui si ciuperci....o las pe seara
zi faina va doresc>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:31:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO