forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

Sabine_28 06 nov 2012 18:57:33

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1169261)
Seara buna, Rozelule....si fetelor. Eu una sunt la munci, am intrat de pe mobil:p. Vorbiti doar de bunatati, sa me vedeti pe mine ca maine am de facut amandine, alba ca zapada si salam de biscuiti, azi s-au facut faguri cu ciocolata, cornulete cu rahat si saleuri. joi e ziua mea si lumea la munca asteapta ....deja au zis ca poftesc la prajituri de casa. Sa vedeti ce salivez eu, dar de-al naibii nu mananc.


Esti de admirat, si eu ma gandisem sa fac ceva, dar m-am razgandit, pt ca sigur n-as rezista , sau daca as rezista m-as imbolnavi de nervi :)) Asa ca prefer sa iesim in oras si fiecare isi comanda ce vrea, iar la munca de ziua de nume se aduc de obicei bomboane, asa ca am scapat :)
Spor la prajiturit >:D<

erasmine 06 nov 2012 18:57:47

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1169261)
Seara buna, Rozelule....si fetelor. Eu una sunt la munci, am intrat de pe mobil:p. Vorbiti doar de bunatati, sa me vedeti pe mine ca maine am de facut amandine, alba ca zapada si salam de biscuiti, azi s-au facut faguri cu ciocolata, cornulete cu rahat si saleuri. joi e ziua mea si lumea la munca asteapta ....deja au zis ca poftesc la prajituri de casa. Sa vedeti ce salivez eu, dar de-al naibii nu mananc.


Aoleu...chin pe capul tau :). dar ce de bunatati. abia ce mi-au curs....dupa checul Loredanei.

GCM 06 nov 2012 19:25:04

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
De felul meu sunt ambitioasa, iar daca-mi propun sa nu mananc, nu o fac. Iar de cumparat prajturi, nu ma bag...sunt pline de prostii.

LOREDANA99 06 nov 2012 19:47:54

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1169258)
Tare as vrea reteta ta de chec.ca tare mai imi sta gandul la acel chec :)

ok...ti-o scriu repede....4 oua, separi galbenusurile de albusuri...albusurile le bati pana obtii o spuma tare, separat mixezi galbenusurile cu 3-4 linguri de indulcitor lichid, peste care adaugi plicul de budinca de vanilie sau ciocolata, arome, 1 plic praf de copt, vreo 8 linguri pline de tarate si 2-3 linguri de lapte praf sau putin lapte dulce...si cacao daca mai vrei, eu pun, mai ales cand fac cu budinca de vanilie, apoi amesteci cele 2 compozitii incet, cu lingura de lemn, amestecandu-le usor de jos in sus...bagi la cuptor intr-o forma de chec tapetata cu hartie de copt pentru vreo 20-25 de minute (faci testul cu scobitoarea)...sper sa fi fost explicita...n-are cum sa nu iasa! pupici! eu am fct ba cu vanilie si cacao...ba cu ciocolata si rom...:D

LOREDANA99 06 nov 2012 19:49:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1169265)


:((:((:((:((:((:((:((:((:((....................... .....

nu plange draga mea, fa ti un chec de ovaz, sau o budinca cu lapte...mai ales ultima varianta, simpla ca buna ziua:>

erasmine 06 nov 2012 19:56:12

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1169296)
ok...ti-o scriu repede....4 oua, separi galbenusurile de albusuri...albusurile le bati pana obtii o spuma tare, separat mixezi galbenusurile cu 3-4 linguri de indulcitor lichid, peste care adaugi plicul de budinca de vanilie sau ciocolata, arome, 1 plic praf de copt, vreo 8 linguri pline de tarate si 2-3 linguri de lapte praf sau putin lapte dulce...si cacao daca mai vrei, eu pun, mai ales cand fac cu budinca de vanilie, apoi amesteci cele 2 compozitii incet, cu lingura de lemn, amestecandu-le usor de jos in sus...bagi la cuptor intr-o forma de chec tapetata cu hartie de copt pentru vreo 20-25 de minute (faci testul cu scobitoarea)...sper sa fi fost explicita...n-are cum sa nu iasa! pupici! eu am fct ba cu vanilie si cacao...ba cu ciocolata si rom...:D


Merci Lory.Maine am sa-l incerc.Acu e prea tarziu pt desert

rozica1965 06 nov 2012 19:56:18

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1169297)
nu plange draga mea, fa ti un chec de ovaz, sau o budinca cu lapte...mai ales ultima varianta, simpla ca buna ziua:>

Interzis la dulciuri.......chiar si false.......ai uitat? Pai cum mai modific tickerul sambata daca nu?:D:D:>:>:>

LOREDANA99 06 nov 2012 20:04:16

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1169301)
Merci Lory.Maine am sa-l incerc.Acu e prea tarziu pt desert

sa ti mai dau un pont...cand amestecam cum am spus usor, cu lingura, crestea mai tare si se distribuia ovazul peste tot...cand amestecam cele 2 compozitii la mixer , dupa ce puneam in tava, checul arata astfel: ovazul ramanea mai la fund si deasupra un strat de chec fiiin ca cel normal...imi placea mai mult cu stratul ala bun fin deasupra si ovazul la final, chiar daca nu crestea la fel de mult (mare diferenta oricum nu era):D

rozica1965 06 nov 2012 20:07:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1169308)
sa ti mai dau un pont...cand amestecam cum am spus usor, cu lingura, crestea mai tare si se distribuia ovazul peste tot...cand amestecam cele 2 compozitii la mixer , dupa ce puneam in tava, checul arata astfel: ovazul ramanea mai la fund si deasupra un strat de chec fiiin ca cel normal...imi placea mai mult cu stratul ala bun fin deasupra si ovazul la final, chiar daca nu crestea la fel de mult (mare diferenta oricum nu era):D

Eu zic mai bine sa iei un distonocalm si sa te potolesti cu retetele astea la ora asta....:D.......aseara erai mai simpatica fara checuri.:D:D

LOREDANA99 06 nov 2012 20:08:41

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1169302)


Interzis la dulciuri.......chiar si false.......ai uitat? Pai cum mai modific tickerul sambata daca nu?:D:D:>:>:>

esti tare daca poti...eu azi am mancat numai porcarii...si painea aia pe care mi-am facut o a iesit ca o turta...tot checutul meu era bun la micul dejun cu un iaurt...stau la servici pana la ora 16 si sunt tentata sa mananc porcarii...plus ca mi se pare costisitoate dieta asta...cate scuze gasesc daca vreau:))...


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:11:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO