forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

erasmine 06 nov 2012 18:18:12

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Hello fetele. sunt si eu aici doar ca mai am de invatat :(. Voiam sa va zic sa nu mai vb de pizza :d.(glumesc...puteti vorbi de ce vreti voi ) Pot sa vad orice dar cand vad pizza..greu tare rezist :).acu de cand sunt la dieta am iesit cu prietenii la pizzerii si am rezistat sunt mandra de mine.Oricum e f buna si pizza dukan :)

rozica1965 06 nov 2012 18:24:01

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1169203)
la sport....sau la somn...:)):))

Aha!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)):))

rozica1965 06 nov 2012 18:24:37

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1169204)
imi place poza ce am gasito si am zis sa o pun aici...:>

E super!!!!!!!

rozica1965 06 nov 2012 18:25:35

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1169236)
Hello fetele. sunt si eu aici doar ca mai am de invatat :(. Voiam sa va zic sa nu mai vb de pizza :d.(glumesc...puteti vorbi de ce vreti voi ) Pot sa vad orice dar cand vad pizza..greu tare rezist :).acu de cand sunt la dieta am iesit cu prietenii la pizzerii si am rezistat sunt mandra de mine.Oricum e f buna si pizza dukan :)

Despre prajituri putem sa vorbim?:D

LOREDANA99 06 nov 2012 18:34:55

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1169242)


Despre prajituri putem sa vorbim?:D

nici sa nu aud! >:)

erasmine 06 nov 2012 18:43:05

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1169251)
nici sa nu aud! >:)


Tare as vrea reteta ta de chec.ca tare mai imi sta gandul la acel chec :)

GCM 06 nov 2012 18:49:14

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Seara buna, Rozelule....si fetelor. Eu una sunt la munci, am intrat de pe mobil:p. Vorbiti doar de bunatati, sa me vedeti pe mine ca maine am de facut amandine, alba ca zapada si salam de biscuiti, azi s-au facut faguri cu ciocolata, cornulete cu rahat si saleuri. joi e ziua mea si lumea la munca asteapta ....deja au zis ca poftesc la prajituri de casa. Sa vedeti ce salivez eu, dar de-al naibii nu mananc.

rozica1965 06 nov 2012 18:50:44

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1169251)
nici sa nu aud! >:)

:((:((:((:((:((:((:((:((:((....................... .....

rozica1965 06 nov 2012 18:51:57

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1169261)
Seara buna, Rozelule....si fetelor. Eu una sunt la munci, am intrat de pe mobil:p. Vorbiti doar de bunatati, sa me vedeti pe mine ca maine am de facut amandine, alba ca zapada si salam de biscuiti, azi s-au facut faguri cu ciocolata, cornulete cu rahat si saleuri. joi e ziua mea si lumea la munca asteapta ....deja au zis ca poftesc la prajituri de casa. Sa vedeti ce salivez eu, dar de-al naibii nu mananc.

Wow ce de bunatati!!!!!!!!!!:((:((

Sabine_28 06 nov 2012 18:54:50

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Foolishearthling (Post 1168724)
Salutare feteleor! Citeam azi dimineata mesajele voastre... Si unele dintre voi mincati spanac in faza 2 Dukan. Imi place la nebunie spanacul, mai ales cu usturoi. Nu puteti sa imi spuneti ceva retete de spanac pentru faza 2? Multumesc mult.
Si mai am inca o itnrebare .... ma apuca poftele chiar si la ora 11... adica bine, pofta de mincare. E ok,´oare daca maninc chiar si la 11? bine, numa din alimentele permise, dar totusi...

Buna,eu spanacul il fac de obicei asa : calesc putin ceapa in tigaia de teflon ( doar o ung cu putin ulei ), apoi o mut in cratita in care vreau sa fac mancarea, pun un ardei tocat, adaug spanacul ( folosesc doar din cel congelat,e mai comod asa :D ), pun apa si las sa fiarba pana aproape scade apa, mai adaug pasta de rosii, sare si piper dupa gust. Daca iti place cu usturoi, pui si usturoi, mie imi place fara, si cu un ou ochi in apa :)
Eu mai mancam si seara...daca nu mananci destul la cina e normal sa-ti fie foame...daca ai mancat bine la cina, mananca un iaurt sau ceva mai usor. Dukan zice sa bem lichide pt ca ajuta mult, in orele astea "pacatoase", de la 8 la 11 seara...eu beau un ceai de fructe si imi trece foamea, de obicei :)
Cum e la croaziera, te-ai obisnuit cu dieta ? >:D<


Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1168756)
Neata fetelor! se pare ca mancatul a DE TOATE ajuta...azi - 400 gr:))...inca sunt calma:D...sa vad ce mananc azi, poate nu ma mai prostesc :) o zi frumoasa sa aveti! va aduc imediat niste flori ;;)

Felicitari !!! Multumim pentru flori >:D<

Citat:

Anterior postat de AvramRaluca (Post 1168851)
Buna fetelor,

Eu am tinut Dukan din luna mai pana in luna august si am slabit atunci de la 55 kg la 52 kg.

De atunci din august 2012 am tinut-o intr-o "petrecere" continua, am mancat numai tampenii si azi am fabuloasele kg 59 ...

Asa ca de astazi sunt iar la dieta Dukan si sper cand o termin sa fiu mai responsabila :)

O zi buna!!

Buna , succes, si de data aceasta sa tii cum trebuie toate fazele, altfel este pacat de munca ta >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:42:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO