forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

Sabine_28 08 mar 2012 13:47:27

Re: dieta dukan
 
De asemenea, te sfatuiesc sa intrii in gasca fetelor care tin aceasta dieta, pentru a te sfatui :

http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/...2-a-11141.html

>:D<

claudiam 08 mar 2012 15:22:34

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de lucialinasimioara (Post 972657)
Am inceput si eu aceasta dieta . In primele 7 zile am slabit 5 kg (tin sa precizez ca aveam 90 kg) .Acum am trecut la faza a doua-a ,dar nu am mai slabit de loc in 3 zile . Intrebarea mea este : "daca nu faci miscare ,dieta are efect ?":-/:-/:-/

Buna, trebuie sa ai rabdare si sa tii dieta corect , eu am inceput de la 93 si acum am 94 in 40 zile. miscarea am respectat-o in general, o plimbare, cumparaturi, alergat dupa copil, pana la urma se aduna acolo minutele.

Citat:

Anterior postat de ana091989 (Post 972842)
Este obligatoriu sa faci 30 min/zi miscare. In cazul in care greutatea stagneaza timp de 1 saptamana,trebuie sa cresti la 60 min/zi.Macar sa mergi pe jos...Corectati-ma daca gresesc,desi ma indoiesc. Vreau si eu sa incept aceasta dieta....pe care o studiez de o saptamana. Dar....din pacate sunt foarte lipsita de vointa....:( Bafta tuturor!!!

ai dreptate in ceea ce spui cu miscarea . Nu stiu ce varsta ai dar daca esti pe undeva intre 17-21 ani parerea mea e ca ai rezolva tinand consolidarea ca stil de viata.
Citeste si cazurile speciale explicate de dr in carte si vezi daca te regasesti pe acolo si poate gasesti ceva sa ti se potriveasca . Am gasit eu, mica balena vei gasi si tu!
Mult succes!

ana091989 10 mar 2012 01:45:40

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Multam pentru sfat,Claudia.Am 33 de ani si sunt mama :x. Toata viata am avut intre 48 si 53 kg. In timpul sarcinii am ajuns la 86kg>:).....aratam ca un sumo:))....Am dat jos in cca 1 an 18 kg(mentionez ca baietelul meu are 5 ani 1/2)....dupa care,cu ajutorul capsulei de slabit si al regimului discociat (o zi carne,o zi lactate,o zi fructe,o zi legume) am ajuns la 55 kg(acum 2 ani)....Astazi,09.03.2012 am 65-66kg. Vreau sa scap de 10 kg dar....am devenit foarte gurmanda,pofticioasa....ehhh....e greu iar capsula de slabit nu-si mai face efectul.Nu stiu cu ce as putea sa-i "dau in cap: apetitului pe care il am:-s .De maine(azi) o sa incep aceasta dieta si ma voi ajuta putin de capsula....nu-mi doresc dar....nu cred ca as putea reusi fara ea...
Bafta fetelor si va voi tine la curent !
PS Multumesc ca existati,poate din povestile si ambitia voastra invat si eu!

claudiam 10 mar 2012 10:07:27

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de ana091989 (Post 975230)
Multam pentru sfat,Claudia.Am 33 de ani si sunt mama :x. Toata viata am avut intre 48 si 53 kg. In timpul sarcinii am ajuns la 86kg>:).....aratam ca un sumo:))....Am dat jos in cca 1 an 18 kg(mentionez ca baietelul meu are 5 ani 1/2)....dupa care,cu ajutorul capsulei de slabit si al regimului discociat (o zi carne,o zi lactate,o zi fructe,o zi legume) am ajuns la 55 kg(acum 2 ani)....Astazi,09.03.2012 am 65-66kg. Vreau sa scap de 10 kg dar....am devenit foarte gurmanda,pofticioasa....ehhh....e greu iar capsula de slabit nu-si mai face efectul.Nu stiu cu ce as putea sa-i "dau in cap: apetitului pe care il am:-s .De maine(azi) o sa incep aceasta dieta si ma voi ajuta putin de capsula....nu-mi doresc dar....nu cred ca as putea reusi fara ea...
Bafta fetelor si va voi tine la curent !
PS Multumesc ca existati,poate din povestile si ambitia voastra invat si eu!

Buna Ana, sa-ti traiasca baietelul! este mare in comparatie cu piticul meu de 1.5 ani.
Imagineaza-ti , daca tu erai sumo de la 53 la 86 sa vezi cum eram eu de la 72 la 100. O minune de femeie dar a meritat pentru puiut . Acum deabia reusesc si eu sa mai dau jos ceva. Zici de capsula de slabit, offf, am luat si eu acum cativa ani una si imi era foarte rau, sete, palpitatii, nu puteam sa dorm...nasol si am renuntat dupa cateva pastile.
Daca te apuci de Dukan, nu cred ca mai ai nevoie de pastiluta. Fa testul cu calculul perioadei de pe siteul dukandiet.co.uk si vezi ce spune, cat sa tii atacul , umple frigiderul de alimente permise si hai!!
Asteptam vesti de la tine !

lucialinasimioara 10 mar 2012 10:11:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor! Pana acum am mancat doar pui si peste ,dar as vrea sa stiu daca muschiul de porc (partea cea mai saraca in grasimi a porcului) se poate consuma ,ptr ca m-am saturat de pui si peste ?:-/

lucialinasimioara 10 mar 2012 10:27:27

Re: dieta dukan
 
Nu m-am infometat deloc.Dimineata am amncat 2 liguri tarata de ovaz cu un iaurt degresat ,am baut mult ceai verde ,o cafea pe zi si doua mese consistente :pui fiert ,la cuptor sau gratar. Dar mai am o intrebare. Am ascultat un nutritionist la tv care spunea ca muschiul de porc e foarte bun ptr ca nu are grasime .
Intrebarea :putem manca si acest fel de carne ?

ana091989 10 mar 2012 10:44:24

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Draga mea,din cate am citit,in prima faza(de atak)nu ai voie carne de porc(nici macar slaba).Incepand cu faza II poti introduce in meniul tau carne de porc f slaba.Sper ca ti-am fost de folos:-*

claudiam 10 mar 2012 12:15:35

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
1 ataşament(e)
E prima data cand atasez ceva asa ca sper sa iasa bine. Lista de alimente permise daca aveti nevoie.

rodicuta8 10 mar 2012 18:40:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
salut fetele.imi spuneti va rog apa in care se fierbe carnea, se poate de mincat?
eu am pus putina sare si niste condimente de patrunjel si marar in apa si am papat putina zeama de asta cu carnita de pui. sperca am facut bine si se permite de mincat.
daca cunoasteti acest lucru plz spuneti- mi si mie.

claudiam 10 mar 2012 20:11:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rodicuta8 (Post 975882)
salut fetele.imi spuneti va rog apa in care se fierbe carnea, se poate de mincat?
eu am pus putina sare si niste condimente de patrunjel si marar in apa si am papat putina zeama de asta cu carnita de pui. sperca am facut bine si se permite de mincat.
daca cunoasteti acest lucru plz spuneti- mi si mie.

Da, poti manca linisita:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:52:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO