forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

floricica0vesela 04 mar 2014 19:55:01

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
buna la fete.

am intrat si eu sa va salut.
de citit v-am mai citit, in rest mereu stau prost cu timpul

azi am incercat o zi conforma, dar mereu asa patesc daca sunt tot pe drumuri, am reusit sa mananc doar de 2 ori azi, un MD putin intarziat din 2 kiwi si dupa cam o ora o omleta cu 2 ciupercute si o lingura de parmezan, si acuma seara o salata din rucola, rosie, ceapa rosie si putin ardei, 2 cutiute mici de ton in UM si otet balsamic

am totusi si abateri, o lingurita de zahar in cafeaua de dimineata si lapte in cafeaua de dupa-amiaza (insa fara zahar)

zilele astea o sa mai trec pe la voi seara, ca iubi e plecat iar

oare Emi ce mai face, cum se simte in Spania?
mi-e tare dor de ea

Diana D 05 mar 2014 13:19:57

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fetele cucuietele am terminat si ziua 2 din Focus T25...solicitant, f misto ma simt dupa :)

Meniul de azi:

MD: hrisca cu magiun si mar copt
G: 10 migdale
P: mancarica de limba cu masline si salata verde
G: mar copt si 10 migdale
C: omleta cu telemea si ceapa verde plus o salata de morcovi!

Ce ma deprima vremea asta..vreau sa vina soarele inapoi!
Voi ce mai faceti?
Fluturas tu cum esti, fetita ta?
Lidi am vazut pe la ea ca e cumintica.
Cris tot scade si se tine de treaba :*
Ame ne urmareste din umbra :*
Flori la fel :*
Si mie imi e dor de Emi dar sigur se simte bine la soare!

butterfly30 05 mar 2014 14:22:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
suntem bine, diana, dar ne-am saturat de ploaieeeeeeeeeeee!!!!!!!
azi am facut sarmale de post din ciuperci pleurotos, morcov, putin pastarnac si ceapa, niste patrunjel si spanac, boia de ardei, putin bulion. sunt cele mai bune sarmale de post pe care le-am mancat vreodata!!! :D daca era frunza mai moale mergeau mancate si crude.

Mihaela1006 05 mar 2014 15:14:18

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna fetelor, am lipsit ca m-am mutat cu serviciul in celalalt capat al orasului, noroc ca e capatul mai apropiat de mine. Aici am mai multe posibilitati de a manca cum, cand si ce trebuie. Am trecut sa mai citesc cate ceva, revin cu detalii cate de curand.

Azi dimi am mancat gris integral cu lapte de 1.5, cu sare, baton de vanilie, coaja de lamaie si scortisoara, si in loc de zahar am pus cateva boabe de gem de visine facut de mine - grisul integral e foarte gustos. Mi-a tinut de foame bine de tot, pana pe la 12, cand am mancat un sandwici.
Ce am reusit sa fac: nu mai simt nevoia sa mananc mult pentru ca mananc mai putin si des.

Q88 05 mar 2014 16:04:59

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Diana, as vrea eu sa scad mereu.
Duminica nu cred ca voi avea vreo modificare la cantar. Poate duminica cealalta.
O prima impresie in primele 24 zile de dieta e ca am topit 1 kg cam la 10-12 zile.
Imi pun ambitia la contributie sa mananc corect si pe viitor si ca serviciul sa nu se transforme intr-o scuza pentru a renunta la dieta.

Momentan meditez la reintroducerea sportului in viata mea pentru ca mai mult am chiulit decat am facut.
Ma gandesc si la faptul ca o sesiune de sport dupa serviciu s-ar putea sa ma revigoreze si sa ma faca numai buna pentru invatat. Imi repet acest lucru ca sa se intipareasca bine in creier.
Zilele acestea ma scutur de lenea care m-a cuprins la capitolul sport.

Fluturas si la noi e foarte urat.

floricica0vesela 05 mar 2014 17:31:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
buna la fete

azi mi-au venit musafirii rosii si ma simt cam bulversata, dar ma mentin tare pe pozitii.
dimineata am mancat wasa cu kiwi si ceva lapte batut, apoi la scoala o mana mare de migdale, 2 patrate de ciocolata cu 81% cacao, si un mar,
mi-am baut cafeaua fara zahar sau lapte, si acuma am mancat o portocala rosie ca sa imi astampere foamea pana reusesc sa gatesc ceva.

am sa fac azi de mancare sa am pana in weekend, maine si vineri merg la practica la spital si vreau sa-mi iau ceva la caserola, ca sa nu ma tenteze placintele care se mananca zi de zi pe acolo. dupa amiaza sunt la scoala, asa ca........nu prea am variante

tot azi mi-am luat in sfarsit medicamentele pt infectie urinara, am ramas surprinsa ca NU contin zahar, ca mai toate medicamentele.

iubi e plecat pana sambata, deja mi-e dor de el

va :-*:-*:-* si va >:D<>:D<>:D< pe toate


Mihaela1006 06 mar 2014 13:24:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna dimineata la pranz :)

Aseara am facut o mancarica atat de bunuta incat nu rezist sa va spun despre ea:
- am luat 7 ciuperci champignon de 5 cm diametru, le-am taiat bucatele si cu putina apa le-am fiert in tigaie, mai mult le-am ignorat, pana am curatat 3 pastarnaci mititei si doi morcovei pe care facuti bucati i-am adaugat la ciuperci impreuna cu o lingura de ulei de masline. Am mai taiat si cateva masline (4-5) din acelea naturale si stafidite, si apoi am pus niste taitei de orez integral putin inmuiati in apa. Am mai adaugat apa si am pus capacul si in cateva minute taiteii s-au facut dupa ce am amestecat si am mai adaugat putina apa cat era necesar ca sa iasa taiteii al dente si fara zeama. La sfarsit am adaugat piper si rondele de ardei iute rosu si verde. Si m-am dus la culcare, iar azi dimineata mi-am luat la mine la servici un castron mic. Am mancat la pranz jumate din castron cu niste iaurt de 2.8% ca sa taie iuteala pentru ca taiteii au iesti f picanti.
Cred ca fiind cu paste integrale sunt conforme cu faza II desi am pus ulei de masline, mai ales pentru ca uleiul de masline are ca efect reducerea IG al unui preparat.

Iar masa de dimi a fost rosii cu branza si paine integrala.

Gustari: cate o curmala din cand in cand, eventual mai multe combinate cu iaurt de 2.8%

Floricico, imi dai curaj sa continui vazandu-te asa de hotarata, bravo tie! >:D<
Va pup fetelor, multa bafta!

lidiuta 06 mar 2014 14:53:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Cred ca e foarte delicioasa mancarea ta, Mihaela! Eu azi o sa fac spaghete integrale cu ciuperci si suc de rosii...ceva mai simplu.:)

floricica0vesela 06 mar 2014 17:38:59

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Mihaela, nu stiu daca sunt cel mai bun exemplu de urmat, sa stii ca am capitulat de multe ori in ultimele luni.
dar nu se mai poate, am 66 de kg si la propriu nu intru in pantaloni


ieri nu am mai apucat sa gatesc ca mi-a intervenit ceva si a trebuit sa plec, asa ca am mancat o salata mare cu ton si seara cand m-am intors am furat de la tata 2-3 bucatele de slanina fripta :">
am mai mancat seara o portocala si 2 patrate de ciocolata

azi dimineata am mancat spaghete cu bulionfacut de mine, la care nu am adaugat nici un fel de grasime pentru ca pastele au fost foarte aiurea, s-au umflat, nu cred ca erau conforme. trebuie musai sa-mi iau paste italienesti cat de curand. oricum, le-am mancat aproape reci

apoi o portocala si un nurofen, iar acum o salata mare din ceapa verde, salata verde, rosie si ridichi si bucati de carnita slaba de porc facuta pe placa, fara grasime. binenteles, otet balsamic si ulei de masline cred, facut in casa

diseara vreau doar ciorba de pui, merg sa ma apuc de ea

vad eu ce fac cand vine iubi acasa, deja mi-a zis ca apare cu mascarpone sa-i fac tiramisu :-s:-s:-s
cred ca am sa fac crema cu fructoza si o sa ma risc si eu la niste crema, poate imi fac o clatita din faina de naut in loc de piscoturi
mai vrea si snitele, da pe alea le mananca cu faina de naut fara probleme

voi ce faceti fetelor? cum sunteti?

Diana D 06 mar 2014 20:45:23

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Eu am fost cu o pofta de mancare azi dar ziua se termina cu bine:
Md: hrisca,mar copt,magiun
P: ciorbica ardeleneasca de porc
G: cateva alune de padure crude
Inainte de cina: 1/2wassa,salata vinete conforma,putin cascaval si ardei rosu,un ou fiert
C: limba cu masline
G: mar copt si 5 migdale

Am mancat non stop :))cred k de la sport
Si azi am facut si a treia zi Focus T25!


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:09:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO