forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

otiliaa 03 dec 2013 20:24:35

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1315948)
acum am primit vestea ca o prietena e gravida in 5 sapt....bocesc ca o proasta...eu de ce nu raman?????!!!!!:( nu ma intelegeti gresit, nu o spun cu rautate, doar ca vreau si eeeeeeeu!

Nu pot decat sa-ti spun ca te inteleg mai mult decat crezi>:D<!!!

lidiuta 04 dec 2013 08:16:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Succes fetelor care își doresc copii! Eu mai întâi vreau un soț.:)

butterfly30 04 dec 2013 08:29:23

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
otilia, m-am gandit mult la tine in ultima luna...te admir ca ai atata putere... cine nu incearca nu stie ca lupta cu un test de sarcina e chiar mai grea decat cea cu cantarul...>:D<

lidiuta 04 dec 2013 13:29:46

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Hello!:)
Am trecut să vă salut, văd că trageți chiulul de la gașcă, noroc cu fluturaș că mai postează aici fără să se descurajeze.
Vă>:D<pe toate!

butterfly30 04 dec 2013 14:15:38

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
lidiuta, daca nu scriu o iau pe aratura, si nu vreau, ca vin sarbatorile si chiar nu vreau sa pun la loc ce am dat jos cu atata truda... ;)
meniul de azi:
m1: sarmale de post (neconforme)
m2: ananas proapat, smochine uscate, goji
m3: salata din fasole, ceapa, castr la otet de casa, ume
m4: supa-crema: hribi, morcov,ceapa, rosii,ardei,ume

am facut 40 min step aerobic. ce pacat ca a venit frigul si fetita mea nu mai sta cuminte in bicicleta (in carut n-a stat niciodata), deci mersul pe jos f rapid iese din schema. acu ne plimbam de mana...:))

otiliaa 04 dec 2013 20:24:15

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna,fetelor!!!!!
Vin si eu cu meniul pe ziua de azi:
Md:lapte-cafea,cereale
g:o mandarina,un mar mic
P:peste la cuptor cu garnitura de dovlecei pe grill
g:un mar mare,o cafea
C:supica de naut
Dupa-amiaza am fost la cules conuri de brad,pt aprins focul,in padure si asa bine m-am simtit in natura;),chiar daca copacii erau aproape goi,dar faptul ca am iesit tare bine mi-a prins....[*73*]
Fetele mai stiti ceva de Ame,Diana?Ca Emi am inteles ca e in Spania!
Floricico,tu esti bine?
O seara placuta la restul fetelor!>:D<:-*

butterfly30 04 dec 2013 20:54:18

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
diana e bine, scrie la mamici. oare ame de ce nu da nici un semn?
fetelor, eu nu stiu cum reusiti voi sa postiti, ca eu moooor de foame in zilele de post. la masa ma satur, dar la o ora-doua mi-e foame iar...acum parca nu ma pot opri din mancat
m5: wasa cu zacusca, fructe uscate
noroc ca n-am nimic bun-bun prin casa...:))

VentoFreddo 04 dec 2013 23:50:46

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 1316160)
Buna,fetelor!!!!!
Vin si eu cu meniul pe ziua de azi:
Md:lapte-cafea,cereale
g:o mandarina,un mar mic
P:peste la cuptor cu garnitura de dovlecei pe grill
g:un mar mare,o cafea
C:supica de naut
Dupa-amiaza am fost la cules conuri de brad,pt aprins focul,in padure si asa bine m-am simtit in natura;),chiar daca copacii erau aproape goi,dar faptul ca am iesit tare bine mi-a prins....[*73*]
Fetele mai stiti ceva de Ame,Diana?Ca Emi am inteles ca e in Spania!
Floricico,tu esti bine?
O seara placuta la restul fetelor!>:D<:-*

Buna,iubitele,ma bucur ca nu m-ati uitat,nici eu pe voi,sunteti mreu in gandul meu,chiar daca nu am mai intrat pe slabute de multisor.Asa e,sunt in Spania de ieri,sa petrecem iarna,as fi preferat acasa cu zapada,dar al meu ,ca italian neinvatat cu frigul ce e uraste gerul si implicit zapada:((Hai sa nu mai ma plang,ca si aici imi place,merg pe strada si daca intind mana culeg mandarine si portocale direct din pom:))
De dieta nici vorba,alt motiv pentru care am tras chiulul..kile mi-e si rusine sa zic cat am..nici nu stiu prea bine,banui un 75..Deocamdata caut apartament de inchiriat si stau la hotel,asa ca nu prea pot sa mananc de dieta,cum o sa fiu "la casa mea" o sa trec iar la dieta,sper sa si reusesc cu ajutorul vostru(din nou!)>:D<:-*
Va pup cu drag si sa aveti parte de tot ce va doriti(sanatate,slabit,bebei ):x>:D<

lidiuta 05 dec 2013 11:11:47

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Emi, ce supriză să văd un mesaj de la tine!:)Mă bucur că ești bine, sănătoasă și voioasă, ca de obicei!
Meniul meu azi
md fulgi ovăz cu iaurt, banană, cafea
g 5 curmale, 2 lgțe susan crud, 1 măr mic
p brânzeturi -feta+brânză proaspătă cu castravete crud
g măr
c supă de fasole, ardei iute murat...mai văd eu ce adaug.
Mama face azi prăjitură, vorba Cristinei, trebuie să rezist eroic.:)

butterfly30 05 dec 2013 14:54:49

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
am in cap atatea idei de prajituri diet, ca nu stiu pe care sa le aleg de craciun... ca si daca mananc numa dulciuri, fie ele si diet, tot cat purcica ma fac...pasiunea asta pt gatit cateodata e un chin....n-as fi si eu pasionata de calcat, de spalat geamuri,de batut covoare.... :)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:41:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO