forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rapida (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/)
-   -   Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/dieta-ciorba-varza-dieta-infometare-213.html)

calin576 16 apr 2010 15:36:50

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 152516)
Cunoscand principiile sanatoase de nutritie, nu cred ca ai mai sustine mancatul de supa de varza pentru slabit.
Sa vii sa ne spui ca nu te-ai ingrasat dupa ea in jumatate de an, atunci o sa te cred. :)

Draga ras_cristalin,eu mi-am spus povestea mea. Ne vedem la anul...;)

ras_cristalin 16 apr 2010 15:42:23

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Citat:

Anterior postat de calin576 (Post 153828)
Draga ras_cristalin,eu mi-am spus povestea mea. Ne vedem la anul...;)

Momentan, povestea ta consta in faptul ca ai tinut dieta, ai slabit si ai pus kg inapoi. :) Acum esti la inceputul unui nou ciclu, care banuiesc deja cum o sa se termine.
Asa ca, draga Calin576, chiar te astept sa-mi spui ca ai trecut de la supa zilnica la mancare si nu ai mai pus kg inapoi. In ziua aia o sa vin aici si o sa fac mea culpa. Pana atunci, imi mentin parerea ca dieta asta este o prostie crezuta de prea multi oameni care, saracii, vor sa piarda kg de tot, nu temporar :)

calin576 16 apr 2010 16:05:54

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 153838)
Momentan, povestea ta consta in faptul ca ai tinut dieta, ai slabit si ai pus kg inapoi. :) Acum esti la inceputul unui nou ciclu, care banuiesc deja cum o sa se termine.
Asa ca, draga Calin576, chiar te astept sa-mi spui ca ai trecut de la supa zilnica la mancare si nu ai mai pus kg inapoi. In ziua aia o sa vin aici si o sa fac mea culpa. Pana atunci, imi mentin parerea ca dieta asta este o prostie crezuta de prea multi oameni care, saracii, vor sa piarda kg de tot, nu temporar :)

Draga ras_cristalin ,ce sa-ti spun? Ai dreptate,ai nimerit-o cu prima poveste,totusi sunt ,,la inceputul unui nou ciclu,,din 18 Ianuarie 2010. Da-mi voie sa precizez ca am mai mancat si ...altceva: mancare pregatita sanatos. Apropo ,de Sarbatorile Pascale nu am tinut regimul ,dar am fost moderat cu :sarmalele ,mielutul,raciturile(piftiile) si nu am ,,pus,, pe mine nimic...Nu te supara pe mine ,eu sunt adeptul mancatului sanatos(nu neaparat ciorba de varza,aceasta doar m-a ajutat sa slabesc: atat!):fara prajeli,grasimi,alcool,paine,sucuri acidulate...etc. O zi buna iti doresc!(banuiesc si eu ceva : o sa fim pedepsiti pentru acest dialog?:-o)

ras_cristalin 16 apr 2010 16:10:31

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Citat:

Anterior postat de calin576 (Post 153870)
Draga ras_cristalin ,ce sa-ti spun? Ai dreptate,ai nimerit-o cu prima poveste,totusi sunt ,,la inceputul unui nou ciclu,,din 18 Ianuarie 2010. Da-mi voie sa precizez ca am mai mancat si ...altceva: mancare pregatita sanatos. Apropo ,de Sarbatorile Pascale nu am tinut regimul ,dar am fost moderat cu :sarmalele ,mielutul,raciturile(piftiile) si nu am ,,pus,, pe mine nimic...Nu te supara pe mine ,eu sunt adeptul mancatului sanatos(nu neaparat ciorba de varza,aceasta doar m-a ajutat sa slabesc: atat!):fara prajeli,grasimi,alcool,paine,sucuri acidulate...etc. O zi buna iti doresc!(banuiesc si eu ceva : o sa fim pedepsiti pentru acest dialog?:-o)

Asa mai vii de acasa. :)
N-o sa fim pedepsiti, ne spunem parerile doar. Nu ne-am injurat, nu ne-am luat de par... :) daca imi zici ca iti place si mancarea sanatoasa, hai... fie.
Uita-te la South Beach, poate iti surade. E sanatos si usor de tinut, iar kg nu vin inapoi cu viteza. :)

calin576 16 apr 2010 16:18:48

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 153877)
Asa mai vii de acasa. :)
N-o sa fim pedepsiti, ne spunem parerile doar. Nu ne-am injurat, nu ne-am luat de par... :) daca imi zici ca iti place si mancarea sanatoasa, hai... fie.
Uita-te la South Beach, poate iti surade. E sanatos si usor de tinut, iar kg nu vin inapoi cu viteza. :)

#:-sMultumesc pentru sfat. :)

Slabuta 16 apr 2010 17:39:53

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Buna Calin :)

Eu am tinut aceasta dieta, fix o saptamana, fix cum scrie in "reteta" :D

In afara de faptul ca dupa o saptamana, cand treceam pe langa castronul de 7 litri (la care am muncit o jumatate de zi, pana am taiat toate zarzavaturile) :)) mi se facea greata, dupa o aptamana nu stiam ce sa mananc prima, un tort sau o friptura apetisanta :))

Pentru mine a fost o frustare dieta asta, care m-a facut sa ma arunc in tot ce am poftit pana atunci :( e mult mai bine si sanatos cum ma hranesc acum si nici nu am mustrari de constiinta sau vise cu prajituri zburand pe deasupra capului pe care incerc sa le prind.#:-s

Mult succes dar ca si Ras_cristalin iti recomand sa te mai gandesti si la o alta varianta :)

calin576 17 apr 2010 07:12:05

re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 153982)
Buna Calin :)

Eu am tinut aceasta dieta, fix o saptamana, fix cum scrie in "reteta" :D

In afara de faptul ca dupa o saptamana, cand treceam pe langa castronul de 7 litri (la care am muncit o jumatate de zi, pana am taiat toate zarzavaturile) :)) mi se facea greata, dupa o aptamana nu stiam ce sa mananc prima, un tort sau o friptura apetisanta :))

Pentru mine a fost o frustare dieta asta, care m-a facut sa ma arunc in tot ce am poftit pana atunci :( e mult mai bine si sanatos cum ma hranesc acum si nici nu am mustrari de constiinta sau vise cu prajituri zburand pe deasupra capului pe care incerc sa le prind.#:-s

Mult succes dar ca si Ras_cristalin iti recomand sa te mai gandesti si la o alta varianta :)

Buna slabuto ! :)
Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni,totusi as dori sa precizez cateva lucruri(pentru a fi inteles):
- dieta cu ciorba de varza te ajuta sa scapi intr-un ritm mai rapid de kg(e conceputa pentru oamenii obezi ce urmeaza a fi operati pe cord,cel putin eu asa am citit) ,dar nu te mentine dupa terminarea ei,ci modul de alimentatie sanatos ...
- in prima saptamana se elimina apa din organism :4-8kg(depinde de fiecare),deci trebuie continuata pana se obtine greutatea dorita
- in reteta mea nu este fasole verde,dar pentru a fi mai gustoasa (ai dreptate e gretoasa:((pentru prima data) sotia mea imi pune brocoli ...delicios
- la mine a functionat asa:
-luni si marti : legume si fructe (mai putin pere ,struguri,banane)+ciorba de varza(sunt cele mai grele zile)
-miercuri : legume ,fructe ,ciorba de varza iar seara 3-4 cartofi copti(in dieta e trecut un cartof)
-joi(bucurie mare pana luni) legume ,fructe +1-3 iaurturi(sau 1-3 cani de lapte)+ciorba de varza(in reteta sunt si 3 banane )
-vineri legume ,fructe ,ciorba de varza +orez fiertcu ciuperci,brocoli..
-sambata si duminica ;): pateu de pasare si preparate din pasare la mic dejun ,carne de pasare ,peste la gratar(tigaie);FARA:ulei ,paine,carne de porc,bauturi carbogazoase,alcool,paste fainoase,zahar,prajeli...era sa uit beau 2-3 cafele pe zi cu indulcitor
-NU FAC RECLAMA acestei diete:((
Recomand (desi nu sunt doctor) o alimentatie sanatoasa si foarte multa miscare...
Cu respect,calin576!:)

sabryna 27 aug 2010 10:14:39

fi-ti alaturi de mine
 
Buna,sunt noua pe aici.Am o intrebare:Aincercat cineva supa de varza,functioneaza.Astept raspunsurile voastre.:-/[*gimnastica*]

Alina82 27 aug 2010 10:40:11

Re: fi-ti alaturi de mine
 
Citat:

Anterior postat de sabryna (Post 304212)
Buna,sunt noua pe aici.Am o intrebare:Aincercat cineva supa de varza,functioneaza.Astept raspunsurile voastre.:-/[*gimnastica*]

BUna sabryna!Bun venit printre noi>:D<
Iubita eu am incercat supa de varza,de fapt salata de varza am mancat o luna de zile akm vreo cativa ani,supa e oribila si iti spun din suflet k nu e o solutie ci o mare prostie.Nu o sa te mint de slabit am slabit dar dupa vreo 2 luni max am inceput sa ma ingras intr-un mod halucinant.Simteam pe zi ce trece cum ma umflu si nik nu oprea procesul asta.Am incercat sa mananc mai putin,sa nu mananc prostii nik ma ingrasam orice faceam si nu doar k am revenit in timp record la greutatea dinainte dar am pus si o gramada de kg in plus.Asa k sfatul meu sincer si dezinteresat e sa lasi deoparte dietele minune pt k nu au rezultate decat pe termen foarte scurt.Apuca-te de o dieta sanatoasa,de sport si vei slabi si asa o sa te poti si mentine dupa.Citeste pe aici despre diete vezi care ti se potriveste si dupa punete pe treaba.>:D<

BooBoolina 27 aug 2010 11:02:17

Re: fi-ti alaturi de mine
 
Citat:

Anterior postat de sabryna (Post 304212)
Buna,sunt noua pe aici.Am o intrebare:Aincercat cineva supa de varza,functioneaza.Astept raspunsurile voastre.:-/[*gimnastica*]

Si eu acu ceva vreme in "tineretile mele" am incercat ast...si era sa dau in hepatita dupa 2 saptamani..nu cred ca am mai mancat varza cateva luni bune dupa....


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:41:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO