forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

lumy5 13 feb 2011 21:44:10

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 524304)
Avand in vedere de tocmai am facut eu ce as putea sa te sfatuiesc? Ideal ar fi daca nu l-ai manca :) dar stiind cat de pofta mi-a fost si cat de ok e acum ca mi-am facut pofta aia.... ia si tu o bucatica mai mica, nu baga 100g, baga jumate. Iti faci pofta si nici nu ajungi la tone de carbo.

Teoretic n-ar treubi sa mancam eclere si tiramisu :)) dar practic, uneori e mai bine sa il mananci si sa scapi de asta. Iti scoti apoi din sistem pofta nebuna. Eu cu tot cu elerul ala am ajuns pe la 50 de carbo, ceea ce cred ca e ok.

Daca te hotarasti sa-l mananci, nu-l infuleca, savureaza-l! O sa fie si mai bun!:">:x


Eli eu am terminat faza 1 si sapt asta am trisat cat am putut (am fost acasa si au fost numa tentatii, nu am rezistat la toate) si sapt asta trec iar la faza 1, deci as putea sa pap praji....

ylla 13 feb 2011 22:11:01

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Mda o sa adaug si cheesecake-ul meu:) ..mie mi-a placut..desigur nu a fost preferatul meu tiramisu care facut cu tarate si faina de migdale iese supeeeeeerrrrrrrrrr..dar a fost bun.
Eu cred ca dau rezultate exercitiile lui Jillian..marti fac 20 de zile..miercuri dimi o sa ma masor:)

eliza david 13 feb 2011 22:13:07

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 524431)
Eli eu am terminat faza 1 si sapt asta am trisat cat am putut (am fost acasa si au fost numa tentatii, nu am rezistat la toate) si sapt asta trec iar la faza 1, deci as putea sa pap praji....

Voiai sa spui ca treci la faza 2, nu?
Mie mi-e tare frica de faza asta, sa nu introduc aiurea si sa pun la loc. Oi vedea eu cum o mai fi si maine :)) Am tot felul de motive de stres :))

patratel 13 feb 2011 22:41:32

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
hello fetelor ce faceti voi??
am ajuns is eu la zi cu ce ati vorbit.... sa va zic de cheful de aseara,... a fost superrrrrrrr m-am distrat tare bine doar ca azi am fost ca lovita de tren ca Eric parca a stiut ca azi noapte am chefuit si mi-a dormit o ora jumate toata ziua

eu azi noapte am zis ca imi fac de cap cu mancarea si uit de dieta.,.. ei bine vreau sa va zic ca am venit flamanda de acolo cum se zice... mancare nu mi-a trebuit, am zis sa beau un pahar de cola... am luat o gura si mi s-a parut ciudat, am luat-o si pe a doua si mi sa parut oribil la gust asa ca nu am mai baut, am zis ca pap tortul dar ciuciu, mi se parea ingrozitor de dulce asa ca pot sa ma laud ca totul este conform dietei

patratel 13 feb 2011 22:43:19

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
fetelor eu ma retrag la nani... ne auzim dimi

ylla 13 feb 2011 23:15:50

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
BRAVO Patratel..super cuminte ai fost ..Felicitari!!!

daniela209 14 feb 2011 07:29:50

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 524332)

Nu cred ca ai voie stafide si in nici un caz 50g. Mai bine inlocuieste-le cu migdale 20g, sau miez de nuca. Si poti sa adaugi si gustarea 2. Ca sa ajungi macar la 1000 kcal, nu e bine sa fii sub 1000 si oricum mai ai putin adik poti sa adaugi ceva de 50 kcal si esti in grafic :D

Tu iei cina la 16:30??

ma gandeam eu ca stafidele am cam multe calorii si s-ar putea sa nu se incadreze pentru faza I :D, dar am incercat :)... o sa mai adaug si gustarea 2, cred ca am uitat de ea :)cat despre cina, de obicei o iau undeva in jur de 6.30 -7 , asta ca mananc pranzul pe la 4 abia, cand ajung acasa...

p.s. neata fetelor... o cafea, vrea cineva?~o)~o)~o)~o)~o)

ylla 14 feb 2011 08:41:31

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Da euuuuuuuu...
Buna dimi
Zi de cantar..ce sa zic..-100gr..no comment , fericita ca s-a miscat..chiar daca foarte putin
masuratori ok ..-1cm talie si -1cm colacel.
Stafidele nu sunt permise in sb1...
O SAPTAMANA FRUMOASA FETELOR!!
O ZI FERICITA ALATURI DE VALENTINII VOSTRI!!

lumy5 14 feb 2011 08:44:45

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Buna dimineata fetelor >:D<
M-am masurat si cantarit si se vede ca am fost rea de tot in ultimul timp, aveti acum un exemplu negativ, imediat s-a lipit tot ce am papat de mine si acum am si rezultatul concret:(. Vi-l arat si voua si dupa fug la facultate :-* Sa aveti o zi frumoasa

14.02
KG: 75.4 (+1 KG)

Bust: 98 (-1cm)
Talie: 78 (-0.5cm)
Solduri: 101 (+2cm)
gat: 34
incheietura: 17
antebrat: 26 (+0.5)
coapsa 62 (+3cm)
colac: 91 (-1cm)
brat: 30 (+2cm)
gamba: 40 (-1cm)
genunchi 39 (-1cm)



Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 524492)
Voiai sa spui ca treci la faza 2, nu?
Mie mi-e tare frica de faza asta, sa nu introduc aiurea si sa pun la loc. Oi vedea eu cum o mai fi si maine :)) Am tot felul de motive de stres :))

Eliza, vreau sa incep iar faza 1, ai citit bine, deja am clar cat am pus. si se vede cel mai bine la cm :(

lumy5 14 feb 2011 08:46:55

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 524557)
hello fetelor ce faceti voi??
am ajuns is eu la zi cu ce ati vorbit.... sa va zic de cheful de aseara,... a fost superrrrrrrr m-am distrat tare bine doar ca azi am fost ca lovita de tren ca Eric parca a stiut ca azi noapte am chefuit si mi-a dormit o ora jumate toata ziua
eu azi noapte am zis ca imi fac de cap cu mancarea si uit de dieta.,.. ei bine vreau sa va zic ca am venit flamanda de acolo cum se zice... mancare nu mi-a trebuit, am zis sa beau un pahar de cola... am luat o gura si mi s-a parut ciudat, am luat-o si pe a doua si mi sa parut oribil la gust asa ca nu am mai baut, am zis ca pap tortul dar ciuciu, mi se parea ingrozitor de dulce asa ca pot sa ma laud ca totul este conform dietei


hihi :) Nici eu nu pot sa beau cola, mi se pare medicament. Cred ca e f bine ca nu-ti mai plac lucrurile care nici nu avem voie sa le mancam >:D<. Sa speram ca Eric va dormi mai mult azi sa o lase si pe mami sa se odihneasca;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:23:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO