forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

eliza david 31 ian 2011 14:59:31

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 502453)
si fetelor... stiti ca sambatat eara avea problema cu cantatrele.. ei azi am fost cu piciul me la dr de familie sa il vaccinez si am zis sa ma cantaresc si eu.... si acolo tot de asta mecanic avea... si imbracata cu blugi, bluza groasa si cizme avea 69..... al meu acasa imi arata 67,5
si acela electronic imi arata 70,3 imbracata cu o pereche de colanti si o bluza dubtire....

acum voi ce ziceti??? eu as tinde sa cred ca ar fi o coincidenta prea mare


Eu as zice ca nu conteaza cat arata exact cantarele. Cel mai bine ar fi sa il iei etalon pe cel la care ai acces cel mai des (cel de acasa) si sa te ghidezi dupa el. Chiar daca ar fi dereglat, ala o sa iti arata cat ai slabit, chiar daca incepi de la 69 sau de la 70. Daca slabesti 3 kg, ala o sa-ti arate :)

patratel 31 ian 2011 15:13:26

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 502462)
Multumesc, sper sa reusesc performanta asta si la niste blugi cu o talie mai joasa, acolo-i nasol :)) Inca nu vreau sa incerc pt ca ma descurajez :(


hehe sa intru in blugii pe care ii purtam inainte sa fiu insarcinata este un vis pe care de mult nu il mai visez... este irealizabil

patratel 31 ian 2011 15:14:37

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 502468)
Eu as zice ca nu conteaza cat arata exact cantarele. Cel mai bine ar fi sa il iei etalon pe cel la care ai acces cel mai des (cel de acasa) si sa te ghidezi dupa el. Chiar daca ar fi dereglat, ala o sa iti arata cat ai slabit, chiar daca incepi de la 69 sau de la 70. Daca slabesti 3 kg, ala o sa-ti arate :)


nici nu stiu ce sa mai cred... really..... vorba ta important e sa dau jos

LicuriciColorat 31 ian 2011 15:59:45

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
fetelor de azi i'au psyllium:D
sa speram ca imi va rezolva problema cu baia:)))

rossyana 31 ian 2011 16:14:32

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
buna fetelor!!! eu de cand ma stiu am probleme cu constipatia. singurul care ma ajuta este ceaiul antiadipos. eu beau 2 cani zilnic, in special dupa-amiaza sau seara. vi-l recomand!!! va pup!!

Marietta 31 ian 2011 16:18:12

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Gata, de azi sunt la dieta...sau cam asa ceva. Adica vreau sa nu ma gandesc tot timpul la asta...mi-as dori ca astea 2 sapt sa fiu cat mai cumintica...si apoi sa reusesc si eu sa pap cat de cat regulat si normal. Fara grasimi, dulciuri si painica.

E cam greu ca fac foarte des dulciuri in casa..si sunt foarte pofticioasa...dar vreau sa ma autoeduc....adica sa gust doar...nu sa infulec ca sparta pana nu mai pot.

rossyana 31 ian 2011 16:22:22

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
multa bafta!!!! si eu am cam aceeasi problema cu dulciurile pt ca si eu fac acasa. trebuie sa rezistam tentatiei sau sa nu mai gatim nimic dulce!!

eliza david 31 ian 2011 16:35:05

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 502593)
fetelor de azi i'au psyllium:D
sa speram ca imi va rezolva problema cu baia:)))

mult succes!!b-)

adriana21 31 ian 2011 17:30:54

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Patratel,eu zic sa iti cumperi un cantar electronic produs de o firma buna!Ce e nou,e nou si e si in garantie!Nu poti sa te iei dupa toate cantarele care le intalnesti,ca poate nu sunt reglate cum trebuie sau mai stiu eu ce...:)

adriana21 31 ian 2011 17:32:09

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Marietta (Post 502637)
Gata, de azi sunt la dieta...sau cam asa ceva. Adica vreau sa nu ma gandesc tot timpul la asta...mi-as dori ca astea 2 sapt sa fiu cat mai cumintica...si apoi sa reusesc si eu sa pap cat de cat regulat si normal. Fara grasimi, dulciuri si painica.

E cam greu ca fac foarte des dulciuri in casa..si sunt foarte pofticioasa...dar vreau sa ma autoeduc....adica sa gust doar...nu sa infulec ca sparta pana nu mai pot.

Bine ai venit printre noi! Mult spor la slabit!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:39:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO