forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am intre 100 kg si 110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/)
-   -   Inceput... (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/inceput-896.html)

Slabuta 31 iul 2009 22:54:47

Re: inceput...
 
Uite aici s-a mai discutat despre Xenical : http://forum.slabute.ro/pastile-slab...nical-356.html

skiny katy 31 iul 2009 22:59:30

Re: inceput...
 
f bine ca ti l-a prescris cineva(xenicalul)desi sincer eu nu prea sunt de acord cu astfel de medicatie:dar fie dct prb s-a gindit ca asta in prima faza a dietei te va starni mai usor(ai grija cind termini cutia,parca se iau apoi cite 1 pe zi deci nu brusc),mi-a placut meniul tau in schimb:Dincearca totusi sport si multa bafta(si daca nu ai alte probleme ciclu sigur se va normaliza cind mai scazi in greutate)bafta si multi pupicei

cristina cristina 01 aug 2009 10:27:58

Re: inceput...
 
nu, m-a trimis sa il iau de la farmacie
o sa o mai intreb o data dc e chiar necesar sa il iau (nu-mi plac pastilele in general) probabil o fi zis ca nu ma tin de regim, in fine o sa vad
voi cam cat ati slabit intr-o anume perioada? banuiesc ca difera de la persoana la persoana insa eram curioasa sa vad cam care e media si cam cand intervin perioadele de stagnare
eu tin regim cam de 2 sapt (peste 2 zile) si am slabit cam 5.6kg , bine fara sport doar regim

cristina cristina 01 aug 2009 10:30:44

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 17140)
f bine ca ti l-a prescris cineva(xenicalul)desi sincer eu nu prea sunt de acord cu astfel de medicatie:dar fie dct prb s-a gindit ca asta in prima faza a dietei te va starni mai usor(ai grija cind termini cutia,parca se iau apoi cite 1 pe zi deci nu brusc),mi-a placut meniul tau in schimb:Dincearca totusi sport si multa bafta(si daca nu ai alte probleme ciclu sigur se va normaliza cind mai scazi in greutate)bafta si multi pupicei


cam cand?cand ajung la greutate normala? sau cand mai scad pur si simplu?
ah prin cate trec femeile, tbuie sa fim atente la toate x-(

mishutza 01 aug 2009 12:35:20

Re: inceput...
 
Cristina,bine ai venit,si bravo pt cat ai slabit deja.Daca tot tii regim asa de drastic,nu mai lua si pastilele,mai ales ca slabesti binisor si repede.Incearca fara ele,cat merge.
Eu nu pot intelege medicii si astia,ei nu se gandesc ce se intampla dupa ce nu mai iei pastilele?Analize ti-a facut,ca vad ca e endocrinolog.
Incearca intai dieta fara pastile,incearca sa faci incet incet sport,si daca vreodata nu vei mai slabi cu dieta si mult sport,atunci gandeste-te la pastile

Slabuta 01 aug 2009 17:13:24

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 17148)
nu, m-a trimis sa il iau de la farmacie
o sa o mai intreb o data dc e chiar necesar sa il iau (nu-mi plac pastilele in general) probabil o fi zis ca nu ma tin de regim, in fine o sa vad
voi cam cat ati slabit intr-o anume perioada? banuiesc ca difera de la persoana la persoana insa eram curioasa sa vad cam care e media si cam cand intervin perioadele de stagnare
eu tin regim cam de 2 sapt (peste 2 zile) si am slabit cam 5.6kg , bine fara sport doar regim

Ei, in fine, mi se pare putin dubios ca mai multe persoane care merg la endocrinologi se intorc cu retetele de xenical/reductil..... sper sa il recomande nu doar din cauza comisionului pe care il primesc la vanzarea fiecarei cutii. :-s

Eu am slabit cam in 6 luni, dar am facut pauze de mentinere si iar reluam regimul, dar daca calculez cap-coada timpul, sunt 6 luni :)

Tu oricum ai sa slabesti mai repede la inceput ;) pentru ca regimul este total diferit de alimentatia pe care ai avut-o pana acum si din aceasta cauza primele 10 kg vor pleca mai lejer, poate chiar mai multe :)

dienusha 07 aug 2009 22:57:59

Re: inceput...
 
Cristina sunt alaturi de tine! parerea mea ar fi sa tii dieta fara Xenical cateva saptamani sa vezi cum merge, daca ti se pare ca e prea greu sau kg se duc prea lent ia xenical. daca nu...ce rost are?

sa stii ca o sa fiu cu okii pe tine :D

cristina cristina 08 aug 2009 10:07:12

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 17796)
Cristina sunt alaturi de tine! parerea mea ar fi sa tii dieta fara Xenical cateva saptamani sa vezi cum merge, daca ti se pare ca e prea greu sau kg se duc prea lent ia xenical. daca nu...ce rost are?

sa stii ca o sa fiu cu okii pe tine :D


ms ms :)
da, deja am inceput sa nu il mai iau,merge si asa vad destul de bine zic eu, oricum nu il vedeam sa ma ajute din moment ce el ma ajuta sa elimin grasimile pe care ... nu le inghit

ms mult
pupici

ianna 08 aug 2009 13:53:54

Re: inceput...
 
Cris

si eu pana sa ma apuc de dieta ma gandeam foarte mult la pastile...de lenea sportului si groaza dietei.... si m-am apucat de am citit de toate pastilele... am intrat pe forumuri la discutii si aveam o lista cu cateva printre care si Xenical si alli. De Xenical m-am lecuit ca aici ai nevoie de prescriptie de la doctor si de alli m-am ingrozit de efectele secundare... ca de altfel dupa orice alta pastila.
Nu faptul ca pui la loc la intrerupere... ca eu sunt de parere ca perioada de mentinere e de aur :)...ci de aparitia nodulilor la san, scurgeri anale, arsuri stomacale si dureri ca la menstruatie, dureri de cap etc
Am zis sa-mi incerc norocu cu dieta si sport si daca nu si nu iau Alli - ca aici e pe toate drumurile ca aspirina si apoi fac Liposuction. Spre surpriza mea placuta uite ca in 5 luni am dat jos mai bine de 25 de kilograme...si eu zic ca e bine, nu?
E greu... n-a zis nimeni ca e usor... sa rezisti tentatiilor, sa te ridici de pe canapea sa faci sport....sa gasesti timp sa iesi afara sa mergi/alergi min 30 min... sa nu papi paine sau cartofi prajiti....dar nu imposibil:)
Daca vrei intr-adevar rezultate frumoase tine-te de o dieta mai stricta dar bogata in vitamine, proteine si fibre si practica sport, nu exagerat dar nu-l neglija, ca la kilo tale ...ca si la ale mele.... cand incepi sa dai jos multe kilo incepe pielea sa se lase si ai nenorocul fie sa apara celulita urat, sa se zbarceasca pielea si/sau sa apara vergituri.Iar sportul insotit de hranirea pielii cu creme stopeaza aparitzia efectelor negative:)

Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 17826)
ms ms :)
da, deja am inceput sa nu il mai iau,merge si asa vad destul de bine zic eu, oricum nu il vedeam sa ma ajute din moment ce el ma ajuta sa elimin grasimile pe care ... nu le inghit

ms mult
pupici


dienusha 08 aug 2009 21:25:40

Re: inceput...
 
Cristinuto unde ai disparut? ia vino la raport :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:17:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO