forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am intre 100 kg si 110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/)
-   -   Inceput... (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/inceput-896.html)

Slabuta 11 aug 2009 20:33:49

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 18251)
bunaaa
deocamdata f bine, vad ca ma abtin eroic cand mai am cate o pofta b-)
insa urmeaza sa plec iar in concediu si sa vad cum ma abtin si acolo :)


pupici si vointa la toata lumea >:D<

Ma bucur tare mult Cristina :)

Mananca mai multe salate, fructe, bea cat mai multa apa, carnita la gratar si nu vei strica regimul :)

cristina cristina 12 aug 2009 18:51:15

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de Oana.S (Post 18474)
Sper sa ma primiti si pe mine in gasca, macar sa stiu ca nu va fi o misiune imposibila :)

buna oana:)
bine ai venit
nu e o misiune imposibila sub nicio forma, e f realista dc ai vointa
ce dieta urmezi?

te pup si la multe kg pierdute

Oana.S 18 aug 2009 22:30:12

Re: inceput...
 
Buna fetelor.
Am ajuns la 103 kg din nepasare probabil. Cel mai ciudat este ca ma simteam foarte bine in pielea mea, probabil pentru ca nu mai consultasem cantarul de pe la vreo 88 kg :)
Si la sfarsitul lunii trecute, m-am urcat pe el eroic. Era sa lesin,
A urmat google- endocrinolog cluj-nutritionist cluj.
Si-acolo a inceput totul.
Tin acum un regim hipocaloric, si-am ajuns in saptamana 3 sa nu mai pot manca tot din farfurie. In prima saptamana mi s-a parut ca mananc cat un melc, acum mi se pare ca mananc cat Haplea :).
Am renuntat la cei 2 l de Cola zilnic. Nu am baut in ultimii 3 ani mai mult de 2 litri de apa, adunat la un loc.
Acum, beau intre 2 si 4 litri zilnic, lejer.
Mananc dimineata fructe si iaurt degresat. La amiaza carne alba la gratar si salata, iar seara o salata usoara. La gustari cate un mar.
Nu depasesc 900 calorii, am inceput sa merg o ora zilnic, si sa fac putin TaeBo.
Si sunt la fel de entuziasmata si acum.
De ce am inceput?
Pentru ca vreau de Craciun sa imi iau o rochie turcoaz peste genunche, marimea M. Si sa arat bine in ea :) Poate ca suna superficial, dar pentru mine, e motorul care ma ajuta sa ajung la destinatie :);;)

mishutza 19 aug 2009 06:17:07

Re: inceput...
 
Oana iti doresc mult succes in pierdere kilogramelor.Sa fuga de tine si sa ramana departe.
Nutritionistul ti-a spus sa manananci maxim 900 de calorii pe zi?Cat de des mergi la el sa iti faca analizele?
Tae-bo...mmmm.bravo,nu-i asa ca-i fain si antrenant?

Slabuta 19 aug 2009 10:27:27

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de Oana.S (Post 19800)
Buna fetelor.
Am ajuns la 103 kg din nepasare probabil. Cel mai ciudat este ca ma simteam foarte bine in pielea mea, probabil pentru ca nu mai consultasem cantarul de pe la vreo 88 kg :)
Si la sfarsitul lunii trecute, m-am urcat pe el eroic. Era sa lesin,
A urmat google- endocrinolog cluj-nutritionist cluj.
Si-acolo a inceput totul.
Tin acum un regim hipocaloric, si-am ajuns in saptamana 3 sa nu mai pot manca tot din farfurie. In prima saptamana mi s-a parut ca mananc cat un melc, acum mi se pare ca mananc cat Haplea :).
Am renuntat la cei 2 l de Cola zilnic. Nu am baut in ultimii 3 ani mai mult de 2 litri de apa, adunat la un loc.
Acum, beau intre 2 si 4 litri zilnic, lejer.
Mananc dimineata fructe si iaurt degresat. La amiaza carne alba la gratar si salata, iar seara o salata usoara. La gustari cate un mar.
Nu depasesc 900 calorii, am inceput sa merg o ora zilnic, si sa fac putin TaeBo.
Si sunt la fel de entuziasmata si acum.
De ce am inceput?
Pentru ca vreau de Craciun sa imi iau o rochie turcoaz peste genunche, marimea M. Si sa arat bine in ea :) Poate ca suna superficial, dar pentru mine, e motorul care ma ajuta sa ajung la destinatie :);;)


Oana, ma bucur tare mult sa iti vad entuziasmul si ambitia :)>:D<
Chestia cu kg e cam asa, pui 1-2 kg pe an si in 10 ani ai 20 si nici nu ti-ai dat seama cand s-a intanplat acest lucru, ingrasarea treptata este cea mai mare capcana, ajungem sa ne simtim bine la orice greutate.. :(

Important este ca vrei sa faci un lucru frumos pentru corpul tau dar si pentru tine :)

Sunt sigura ca iti va sta bine in acea rochita turcoaz :D
Abia astept sa iti vedem pozele de Revelion :D

Mult succes si sunt sigura ca ai vointa necesara pentru a reusi :)

danutzaag 20 aug 2009 18:16:31

Re: pupici
 
cine imi da si mie un ajutor!!!???vreau sa slabesc!!#:-s

Slabuta 20 aug 2009 19:20:02

Re: pupici
 
Citat:

Anterior postat de danutzaag (Post 20263)
cine imi da si mie un ajutor!!!???vreau sa slabesc!!#:-s


Buna Danutzaag si bine ai venit in familia noastra :)

Spune-ne mai multe despre tine, cum ai ajuns la acesta greutate, urmezi vreo dieta sau ai urmat, cum crezi care sunt greselile pe care le faci in alimentatie, faci miscarica? :)

Hai ca se poate, sunt sigura ca ai puterea si vointa necesara pentru a reusi >:D<

Oana.S 08 sep 2009 18:47:42

Re: inceput...
 
Si trecem de la TaeBo la TaeBo si abdomene... iar apoi la TaeBo abdomene si bicicleta. Mi se contureaza o urma de talie :D

Slabuta 08 sep 2009 19:38:20

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de Oana.S (Post 27675)
Si trecem de la TaeBo la TaeBo si abdomene... iar apoi la TaeBo abdomene si bicicleta. Mi se contureaza o urma de talie :D

Bravo Oana :)
Mai sunt ceva schimbari la cantar? :)

Oana.S 09 sep 2009 08:22:42

Re: inceput...
 
Pai, 8 kg....adica 3 in plus de cand fac sport. In total 8 kg in aproape 5 saptamani. Cam mult, insa mananc normal (fara prostii). De aceea si fac putin mai mult sport, ca sa nu imi atarne pielea.
Question: Ma bate gandul sa ma duc la masaj si electrostimulare.De masaj stiu ca e ok,indicat, etc.
Insa pareri despre electro?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:41:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO