forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am intre 100 kg si 110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/)
-   -   Inceput... (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/inceput-896.html)

ionela_ro25 22 iul 2009 21:29:03

Inceput...
 
sunt singura?:)

Slabuta 22 iul 2009 21:32:07

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de ionela_ro25 (Post 16129)
sunt singura?:)

Buna Ionela si bine ai venit in gasca noastra :)
Sunt sigura ca se vor mai gasi fete care sa ti se alature :)

Cum ai decis sa slabesti? Ce dieta vrei sa urmezi? :)

skiny katy 22 iul 2009 21:41:33

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de ionela_ro25 (Post 16129)
sunt singura?:)

buna si bine ai venit>:D<nu esti singura,dar totul depinde de tine acum ai nevoie de VOINTA SI MOTIVATIE,aici gaseste sprijin si raspunsuri la intrebari:Dce regim te-ai hotarit sa urmezi?ai incercat sa faci sport?cum a evoluat curba ta ponderala,de cit timp ai aceasta greutate?

cristina cristina 31 iul 2009 21:48:16

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
salutare
sunt noua pe forum si as vrea din cand in cand sa stau la discutii cu voi despre aceste subiecte
eu sunt probabil cea mai plinuta de aici :))
va pot spune despre mine ca am intrat la regim de aproape 2 sapt si am slabit vreo 5kg si ceva,urmez dieta de 1000cal/zi plus xenical
dieta merge f bine se pare ca sunt hotarata de data asta :)
cam atat deocamdata
va pup

Slabuta 31 iul 2009 21:52:49

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 17125)
salutare
sunt noua pe forum si as vrea din cand in cand sa stau la discutii cu voi despre aceste subiecte
eu sunt probabil cea mai plinuta de aici :))
va pot spune despre mine ca am intrat la regim de aproape 2 sapt si am slabit vreo 5kg si ceva,urmez dieta de 1000cal/zi plus xenical
dieta merge f bine se pare ca sunt hotarata de data asta :)
cam atat deocamdata
va pup

Buna Cristina si bine ai venit printre noi :)

Nu esti cea mai plinuta, mai sunt fete care au o greutate asemanatoare :) dar nu asta conteaza, conteaza ca vrei sa faci ceva pentru a schimba aceasta situatie :)

Xenicalul ti l-a recomandat vreun doctor sau il iei din propria initiativa?

Ma bucur ca esti decisa sa mergi pana la capat, cu siguranta te vei simti bine la greutatea pe care ti-o doresti :)

De ce ti-ai setat ca target acea greutate? :) te simti cel mai bine la 80 de kg? :)

skiny katy 31 iul 2009 22:13:05

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 17125)
salutare
sunt noua pe forum si as vrea din cand in cand sa stau la discutii cu voi despre aceste subiecte
eu sunt probabil cea mai plinuta de aici :))
va pot spune despre mine ca am intrat la regim de aproape 2 sapt si am slabit vreo 5kg si ceva,urmez dieta de 1000cal/zi plus xenical
dieta merge f bine se pare ca sunt hotarata de data asta :)
cam atat deocamdata
va pup

buna si bine ai venit,bravo pentru hotarirea luata(cea de a slabi)iti doresc multa motivatie si ambitie:xenicalul il iei tu sau ti l-a prescris cineva(de fapt iei alli sau xenical),ai grija astea se iau doar dupa mese care contin grasimi(ele impiedica de fapt absorbtia lor,pe scurt)ai grija e un medicament costisitor,incearca sa faci sport imi dau seama ca este f greu si mobilitatea corpului este mult scazuta dar cu pasi mici.te pup si multa bafta>:D<

cristina cristina 31 iul 2009 22:39:40

Re: inceput...
 
va multumesc frumos pentru mesaje :)

am fost la un medic endocrinolog si mi-a facut analizele, care au iesit bine apoi mi-a recomandat dieta asociata cu xenical (nu e alli) - mi-a zis sa-l iau dupa fiec masa principala; am citit si eu pe prospect si pe froumuri ce se zice despre el insa nu stiu cat de folositor e din mom ce tin dieta si fiecare masa nu e deloc cu grasimi sau in fine nu cu grasimi multe (75 gr pui sau peste la gratar cu 200gr legume si eventual o salatica-asta pt pranz si cina, dimineata un pahar cu lapte, 2 felii graham, 50gr br vaci si 2 felii de rosii, mai am si 2 gustari un mar sau alt fruct ceva de genul - inca nu m-am saturat de ele sa le combin si altfel, poate mai incolo), deci, nu stiu cat ma ajuta xenicalul dar in fine o sa iau cel putin pana termin cutia
tot din cz greutatii cred am si pbme cu menstruatia care nu e regulata , sper sa se rezolve cu timpul mai ales ca vreau si bebe

asta e a doua dieta pe care o tin, am mai tinut una cam acum 8 ani , cea disociata si am slabit atunci cam 15 kg , tot asa ma hotarasem si gata m-am apucat de regim
oricum totul vine de la creier , eu una m-am setat ca tbuie sa tin regimul si punct (poate faptul ca vreau bebe m-a facut sa ma decid)

cel mai greu mi se pare cand ies cu amicii la restaurant ca na imi aduc aminte de vremurile trecute :)) dar sper sa fac fata

sper ca nu ma voi lasa de regim, e o provocare pt mine :(


va pup

cristina cristina 31 iul 2009 22:44:20

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 17126)
Buna Cristina si bine ai venit printre noi :)

Nu esti cea mai plinuta, mai sunt fete care au o greutate asemanatoare :) dar nu asta conteaza, conteaza ca vrei sa faci ceva pentru a schimba aceasta situatie :)

Xenicalul ti l-a recomandat vreun doctor sau il iei din propria initiativa?

Ma bucur ca esti decisa sa mergi pana la capat, cu siguranta te vei simti bine la greutatea pe care ti-o doresti :)

De ce ti-ai setat ca target acea greutate? :) te simti cel mai bine la 80 de kg? :)


nu stiu dc e pr zis un target, mai mult am completat aici o anume greutate, cred ca o sa ma simt bine oricum si dc ajung la 90 macar
eu si inainte de regim ma simteam , in mod paradoxal, f bine in pielea mea, dar na cantarul vorbeste si mai ales pozele, acolo ma vedeam ce mare sunt :))
cat o fi sa slabesc e f bine oricum, vointa sa fie
cred ca la greutatea mea nu ar tbui sa ma opresc prea curand dar dc incep sa-mi impun sa ajung la normal poate ma demoralizez

cristina cristina 31 iul 2009 22:46:58

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 17126)
Buna Cristina si bine ai venit printre noi :)

Nu esti cea mai plinuta, mai sunt fete care au o greutate asemanatoare :) dar nu asta conteaza, conteaza ca vrei sa faci ceva pentru a schimba aceasta situatie :)

Xenicalul ti l-a recomandat vreun doctor sau il iei din propria initiativa?

Ma bucur ca esti decisa sa mergi pana la capat, cu siguranta te vei simti bine la greutatea pe care ti-o doresti :)

De ce ti-ai setat ca target acea greutate? :) te simti cel mai bine la 80 de kg? :)

Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 17132)
buna si bine ai venit,bravo pentru hotarirea luata(cea de a slabi)iti doresc multa motivatie si ambitie:xenicalul il iei tu sau ti l-a prescris cineva(de fapt iei alli sau xenical),ai grija astea se iau doar dupa mese care contin grasimi(ele impiedica de fapt absorbtia lor,pe scurt)ai grija e un medicament costisitor,incearca sa faci sport imi dau seama ca este f greu si mobilitatea corpului este mult scazuta dar cu pasi mici.te pup si multa bafta>:D<


ms mult , la fel
deci nu e bine sa iau xenicalul dupa mesele de acum adica cele de regim? atunci cand sa-l iau ?

Slabuta 31 iul 2009 22:52:55

Re: inceput...
 
Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 17135)
va multumesc frumos pentru mesaje :)

am fost la un medic endocrinolog si mi-a facut analizele, care au iesit bine apoi mi-a recomandat dieta asociata cu xenical (nu e alli) - mi-a zis sa-l iau dupa fiec masa principala; am citit si eu pe prospect si pe froumuri ce se zice despre el insa nu stiu cat de folositor e din mom ce tin dieta si fiecare masa nu e deloc cu grasimi sau in fine nu cu grasimi multe (75 gr pui sau peste la gratar cu 200gr legume si eventual o salatica-asta pt pranz si cina, dimineata un pahar cu lapte, 2 felii graham, 50gr br vaci si 2 felii de rosii, mai am si 2 gustari un mar sau alt fruct ceva de genul - inca nu m-am saturat de ele sa le combin si altfel, poate mai incolo), deci, nu stiu cat ma ajuta xenicalul dar in fine o sa iau cel putin pana termin cutia
tot din cz greutatii cred am si pbme cu menstruatia care nu e regulata , sper sa se rezolve cu timpul mai ales ca vreau si bebe

asta e a doua dieta pe care o tin, am mai tinut una cam acum 8 ani , cea disociata si am slabit atunci cam 15 kg , tot asa ma hotarasem si gata m-am apucat de regim
oricum totul vine de la creier , eu una m-am setat ca tbuie sa tin regimul si punct (poate faptul ca vreau bebe m-a facut sa ma decid)

cel mai greu mi se pare cand ies cu amicii la restaurant ca na imi aduc aminte de vremurile trecute :)) dar sper sa fac fata

sper ca nu ma voi lasa de regim, e o provocare pt mine :(

va pup

Aham, deci ai fost la un doctor si el ti-a recomandat pastilele.
Sincer, si eu sunt un pic nedumerita de ce iti mai trebuie aceste pastile daca tot urmezi un regim:-/

Doctora ti-a dat o reteta pe care era aplicat un logo de xenical, ti-a vandut ea sau te-a trimis la o anume farmacie sa cumperi pastilele?

Mai ales ca nu ai nici o problema endocrinologica, ai putea slabi linistit fara pastile.... si meniul este destul de bun:-/

Da, menstruatia din pacate este legata de greutate... Te inteleg, daca vrei un bebe ar trebui sa slabesti, pentru ca in timpul sarcinii mai pui niste kg si o sa iti fie foarte greu :(

Dar vad ca esti tare hotarata, asa ca asta e cel mai important :)

Citat:

Anterior postat de cristina cristina (Post 17136)
nu stiu dc e pr zis un target, mai mult am completat aici o anume greutate, cred ca o sa ma simt bine oricum si dc ajung la 90 macar
eu si inainte de regim ma simteam , in mod paradoxal, f bine in pielea mea, dar na cantarul vorbeste si mai ales pozele, acolo ma vedeam ce mare sunt :))
cat o fi sa slabesc e f bine oricum, vointa sa fie
cred ca la greutatea mea nu ar tbui sa ma opresc prea curand dar dc incep sa-mi impun sa ajung la normal poate ma demoralizez

Ok, credeam ca asta e greutatea care ti se potriveste :)
Atunci cand vei ajunge la 85, iti vom calcula care este greutatea ta ideala :)
Pana atunci sunt alaturi de tine si iti tin pumnii in drumul tau catre slabuta din tine :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:35:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO