forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal bambina-I wanna have a new life (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-bambina-i-wanna-have-new-life-6782.html)

Slabuta 23 oct 2010 15:11:26

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 376315)
Multumesc mult pentru incurajari. Stiu ca poate parea ca sunt slaba, insa am oase usoare. Stiu ca e o varsta dificila, de aceea nu incerc diete, ci doar reguli ale unei alimentatii sanatoase. Nu vreau sa imi dereglez organismul. Am revenit si cu niste poze:

Si masurile mele sunt (luate pe 5 octombrie):
Talie: 63cm
Bust: 80cm
Solduri: 85cm
Coapse: 48cm
Doar masura coapselor ma deranjeaza in aces moment. Si talia putin, ca vreau sa ajung la 60.

Bine ai venit printre noi :)

Ti-am vazut pozisoarele, arati foarte bine, iar de slabit nici nu poate fi vorba, ai un corp feminin si asa trebuie sa ramai, nu doar os si piele. :)Iar masurile tale sunt mai mult decat bune. :)

Cel mai bine fii activa fizic, alimenteaza-te sanatos si daca e sa mai scada de undeva, va scadea de la sine, daca nu, atunci sa vezi ce corp frumos iti vei modela. :)

bambina 23 oct 2010 15:29:52

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Multumesc! Incerc sa imi mentin greutatea, mai ales cand stiu ca s-ar putea sa nu ma mai inalt, parintii mei fiind micuti. Trebuie sa continui cu un stil de viata sanatos, caci altfel, in cazul meu, am vazut ca totul revine inapoi.
Am inceput sa ma plictisesc de programul de exercitii pe care il fac in fiecare seara. Il fac mai mult in sila acum. Nu stiti niste video cu aerobic/fitness sau ceva de genul? As vrea sa incerc ceva nou :D

Slabuta 23 oct 2010 15:33:15

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 377398)
Multumesc! Incerc sa imi mentin greutatea, mai ales cand stiu ca s-ar putea sa nu ma mai inalt, parintii mei fiind micuti. Trebuie sa continui cu un stil de viata sanatos, caci altfel, in cazul meu, am vazut ca totul revine inapoi.
Am inceput sa ma plictisesc de programul de exercitii pe care il fac in fiecare seara. Il fac mai mult in sila acum. Nu stiti niste video cu aerobic/fitness sau ceva de genul? As vrea sa incerc ceva nou :D

Studiaza aceasta categorie Sport, sunt o multime de video-uri, vezi care iti place. :)

Eu as opta pentru ceva gen dans :)
Belly dance, dans latino, zumba.....
Sunt si video-uri pe youtube si faci dupa ele. :)

bambina 23 oct 2010 20:10:05

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
23.10.2010
A fost o zi cumplita. Mama a cumparat o gramada de dulciuri, iar eu abia, abia m-am abtinut sa nu le mananc pe toate. Am luat doar o bombonica cu ciocolata..La pranz am mancat gratar de curcan, care din cate ma gandesc eu, e sanatos. Ma ingrijoreaza pilaful. Chiar daca nu are carne, nu are prea multa grasime?
Am gasit niste video tare interesante. Am facut dans timp de 7 ani, deci am ales geva de genul.
Creierul meu e setat. Daca ma uit la ceas si e trecut de ora 6 nu imi mai vine sa pun nimic in gura. Insa daca e ma devreme, ah..Psihicul meu lupta din greu. Bine ca exista sticluta cu apa care ma scoate din incurcatura.

bambina 24 oct 2010 11:06:41

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Din cate am vazut, micul dejun este o masa foarte importanta, peste care saream de multe ori. Am inceput sa mananc mai consistent dimineata. Sper ca nu e o problema faptul ca am consumat 400 kcal la aceasta masa..

bambina 24 oct 2010 12:43:26

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Iaurt 1.4% grasime Crema di frutta, 5% fructe pasate, cu Fructe de padure, Muller, 125g - 120 calorii
Fulgi de ovaz, Fortin, 10g - 37 calorii
Banane, 250g - 223 calorii
Paine prajita cu faina integrala de grau, Real Quality, 9g - 36 calorii
Branza topita 25% grasime, LaDorna, 17.5g - 51 calorii
Carnati, 20g - 76 calorii
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Gustare 1, ora 11:25
Zefir in ciocolata, Bucuria, 22g - 83 calorii
Prânz, ora 13:20
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Curcan la gratar, 45g - 61 calorii
Pilaf cu legume, 20g - 19 calorii
Orez salbatic, fiert, 20g - 21 calorii
Ceai cu fructe Magic Moments, Teekanne, 250ml - 0 calorii
Gustare 2, ora 15:00
Apa plata, 250ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 727 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Gimnastica, 25min - 85 calorii
Zumba, normal, 45min - 270 calorii
Metabolism bazal - 1271 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1626 calorii


Acesta e meniul meu de astazi. In realitate mi se pare ca consum foarte multe calorii, insa calculatorul spune altceva. Nu mai stiu ce sa cred..

Slabuta 24 oct 2010 13:31:16

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 378148)
Din cate am vazut, micul dejun este o masa foarte importanta, peste care saream de multe ori. Am inceput sa mananc mai consistent dimineata. Sper ca nu e o problema faptul ca am consumat 400 kcal la aceasta masa..

Uite ai putea sa vezi aici cum poti aproximativ repartiza caloriile pe mese. :)

Citat:

Anterior postat de bambina (Post 378241)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Iaurt 1.4% grasime Crema di frutta, 5% fructe pasate, cu Fructe de padure, Muller, 125g - 120 calorii
Fulgi de ovaz, Fortin, 10g - 37 calorii
Banane, 250g - 223 calorii
Paine prajita cu faina integrala de grau, Real Quality, 9g - 36 calorii
Branza topita 25% grasime, LaDorna, 17.5g - 51 calorii
Carnati, 20g - 76 calorii
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Gustare 1, ora 11:25
Zefir in ciocolata, Bucuria, 22g - 83 calorii
Prânz, ora 13:20
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Curcan la gratar, 45g - 61 calorii
Pilaf cu legume, 20g - 19 calorii
Orez salbatic, fiert, 20g - 21 calorii
Ceai cu fructe Magic Moments, Teekanne, 250ml - 0 calorii
Gustare 2, ora 15:00
Apa plata, 250ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 727 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Gimnastica, 25min - 85 calorii
Zumba, normal, 45min - 270 calorii
Metabolism bazal - 1271 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1626 calorii


Acesta e meniul meu de astazi. In realitate mi se pare ca consum foarte multe calorii, insa calculatorul spune altceva. Nu mai stiu ce sa cred..

Tu ai cantar de bucatarie?
Tu mananci cantitativ foarte putin si de aici si aportul scazut de calorii. :(

bambina 26 oct 2010 18:41:07

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
In ziua aceea e adevarat ca mancasem putin catitativ. Si da, erau cantarite.
Azi am macat o gramada :(( Nici macar nu stiu de ce am bagat atat in mine.
Ai putea sa imi muti topicul inapoi la "Jurnal de slabit adolescente"? Imi placea mai mult acolo, mai ales ca vreau sa mai dau jos un picut.

Slabuta 27 oct 2010 21:06:57

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 381098)
In ziua aceea e adevarat ca mancasem putin catitativ. Si da, erau cantarite.
Azi am macat o gramada :(( Nici macar nu stiu de ce am bagat atat in mine.
Ai putea sa imi muti topicul inapoi la "Jurnal de slabit adolescente"? Imi placea mai mult acolo, mai ales ca vreau sa mai dau jos un picut.

Nu pot sa iti mut jurnalul la "Jurnale slabit", pentru ca tu nu te incadrezi acolo, nu mai ai nimic de slabit.:-s Tu trebuie sa te mentii.

Credeam ca ai inteles ceva din mesajele noastre.
Dar tot o tii pe a ta, ca trebuie sa slabesti :(

bambina 28 oct 2010 14:29:19

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
1 ataşament(e)
Stiu ca nu sunt grasa, dar nici slaba nu sunt. As vrea sa arat asa:

E prietena mea cea mai buna si ma simt mereu ridicola cand sunt in preajma ei. Pentru ca mereu sunt cea "plinuta". Toata lumea imi spune ca arat bine, dar stiu ca se poate si mai bine. Cand voi creste mare voi pune pe mine, mai ales cand voi ramane insarcinata. Nu vreau sa ajung ca mama. Vreau sa pot sa port orice, fara sa imi fie frica ca arat cum arat. Chestia e psihologica si sunt consitenta de asta, insa de cand am pus pe mine sunt inconjurata de lume care imi spune ca sunt grasa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:35:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO