forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal bambina-I wanna have a new life (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-bambina-i-wanna-have-new-life-6782.html)

anqutz 11 nov 2010 20:17:42

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Nici nu trebuie sa introduci brusc caloriile. La grupul de mentinere o sa vezi ca noi am adaugat cam 70-100 de kcal pe sapt. :)

bambina 12 nov 2010 20:32:23

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Maine incep inotul :D Sper.. ca s-ar putea sa fi uitat mama sa cumpere abonament..Oricum, mi se pare un super sport.
Nu aveti niste idei de garnituri usor de pregatit? Mama e la servici mai toata ziua, deci ar fi mult mai usor sa imi fac singura..

bambina 14 nov 2010 20:16:50

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
La inot a fost grozav. Merg in fiecare sambata, de la 2-4. In timpul saptamanii nu prea am cum.. Profesoara a vorbit cu mama si a zis ca e foarte bine asa. Ca ma voi mai inalta putin si voi avea un corp armonios ;;) Ura pentru mine!! ;)) Sambata asta au pus si muzica. M-am ambitionat si mai tare cand am auzit cum cantau la radio toate slabutele de prin muzica. :D..Am iesit franta, insa merita. Mi-am cam facut de cam azi, insa am bagat 30 de min de zumba si putina gimnastica, sper sa nu imi fi dat prog. peste cap. De maine sunt cuminte! Una din schimbarile foarte importante pe care am facut-o in stilul de viata: merg pe jos. Inainte nu prea faceam asta DELOC. Aveam abonament pentru mers la scoala si il foloseam mereu. Eram asa de comoda..Dar acum merg pe jos la cursul de inot (20 min dus-20 min intors), la lectiile de mate(40 min dus-40 min intors).. si orice alt data am ocazia.:*

bambina 16 nov 2010 19:38:01

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Desi sunt cam singura care scrie pe aici..sa va povestesc. M-am gandit muullt si am ajuns la concluzia ca nu neaparat kg conteaza ci cm pe care ii dau jos. So..prima masurare: 1 decembrie (mi-e frica sa o fac acum ;))). Nu am nici un fel de asteptari pe aceasta, insa pana la sfarsitul anului vreau asa:
Coapse: 44
Talie: 60
Kilograme: 44-45
Am cumparat o supa instant de la Knorr si vroiam sa stiu daca e rea. Adica, kcal are doar 46/portie adica 200ml. E mult mai comoda, insa nu stiu sigur..Voi ce credeti?
Mama a cumparat clementine. La mine in casa iarna e sezonul citricelor ;;) Si tin un fel de post..adica mama a propus sa tinem. Nu mancam carne pe perioada postului, ca de lactate suntem complet dependente...

anqutz 16 nov 2010 20:24:05

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 405601)
Desi sunt cam singura care scrie pe aici..sa va povestesc. M-am gandit muullt si am ajuns la concluzia ca nu neaparat kg conteaza ci cm pe care ii dau jos. So..prima masurare: 1 decembrie (mi-e frica sa o fac acum ;))). Nu am nici un fel de asteptari pe aceasta, insa pana la sfarsitul anului vreau asa:
Coapse: 44
Talie: 60
Kilograme: 44-45
Am cumparat o supa instant de la Knorr si vroiam sa stiu daca e rea. Adica, kcal are doar 46/portie adica 200ml. E mult mai comoda, insa nu stiu sigur..Voi ce credeti?
Mama a cumparat clementine. La mine in casa iarna e sezonul citricelor ;;) Si tin un fel de post..adica mama a propus sa tinem. Nu mancam carne pe perioada postului, ca de lactate suntem complet dependente...

Eu cred ca la greutatea asta esti perfecta si 44 de cm peste copase e mult prea putin.

Supa la plic este cel mai cancerigen aliment, urmat de jeleuri. Aia nu e supa, sune E-uri ambalate si vandute.

Iarna chiar e sezonul citricelor, asa ca mananca cu incredere, au multe vitamine.

bambina 17 nov 2010 15:01:04

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Ok. Renunt la supa (chiar acum o mananc pe aia cumparata :S ).
Si jeleurile sunt dulciurile mele favorite :((:((:(( Ouch, o sa doara cand nu o sa mai mananc. Nu le mancam decat la ocazii speciale, dar le iubesc :X
Astazi mi s-a facut rau cand am venit de la scoala. Nu stiu de ce. M-a luat cu lesin..

Astazi am mancat asa:
MD: un ou fiert tare, 70ml iaurt Zuzu 2.5% gras., o felie de paine integrala prajita
G1: un baton fitness, 2 clementine
P: supa 200ml, branza de vaci 100g cu 3 lingurite de smantana(mi-a fost frica sa pun mai mult ;)))

Ce recomandati in continuare? Astazi e zi fara dulciuri (inafara de batonul de cereale)..

bambina 18 nov 2010 15:05:06

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Mama a gatit azi o gramada de mancare. Azi am mancat asa:
MD: un iaurt activia musli si capsuni
G1: 2 clementine+un baton cereale fitness ciocolata amaruie
P: 150ml ciorba de sfecla rosie, 100g piure de cartofi, 50g pilaf

anqutz 18 nov 2010 15:54:10

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 407735)
Mama a gatit azi o gramada de mancare. Azi am mancat asa:

Citat:

Anterior postat de bambina (Post 407735)
MD: un iaurt activia musli si capsuni
G1: 2 clementine+un baton cereale fitness ciocolata amaruie
P: 150ml ciorba de sfecla rosie, 100g piure de cartofi, 50g pilaf

Cam putine kcal si proteine. :-s Tu esti la mentinere, ar trebui sa mananci mai mult. Sunt fete aici care mananca 1600 de kcal si nu se ingrasa nici 1 gr.

Ce ai in plan la cina?

bambina 18 nov 2010 16:06:34

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Hmm.. Mie chiar mi s-a parut ca am mancat mult..La 17:30 iau G2: o banana. La cina nu stiu sigur. Banuiesc ca niste branzica de vaci cu smantana. Eu pun atat de repede inapoi totul..Pff..
Stiu ca sunt putin disperata, toti cei din jurul meu s-au obisnuit si de acum cand eu spun ca sunt grasa ei spun: "Daaa, ce dreptate ai. Chiar esti obeza." :))
Ce as putea manca pentru mai multe proteine (fara carne pana la craciun..)?
Eu traiesc cu impresia ca mananc foarte mult..Hm..ciudat.

anqutz 18 nov 2010 16:11:48

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 407814)
Hmm.. Mie chiar mi s-a parut ca am mancat mult..La 17:30 iau G2: o banana. La cina nu stiu sigur. Banuiesc ca niste branzica de vaci cu smantana. Eu pun atat de repede inapoi totul..Pff..
Stiu ca sunt putin disperata, toti cei din jurul meu s-au obisnuit si de acum cand eu spun ca sunt grasa ei spun: "Daaa, ce dreptate ai. Chiar esti obeza." :))
Ce as putea manca pentru mai multe proteine (fara carne pana la craciun..)?
Eu traiesc cu impresia ca mananc foarte mult..Hm..ciudat.

Dpdv caloric nu e asa de mult. Branza multa, oua si lactate. Si poti alege si legumele cu mai multe proteine: soia, ciuperci, fasole boabe. :)

Se pune asa usor pt ca tu ti-ai incetinit metabolsimul. Dar isi revine el, esti inca ft tanara.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:19:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO