forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal de mentinere - WhiteAngel (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-mentinere-whiteangel-11857.html)

Creatsa 11 nov 2012 09:43:34

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Buna dimineata Roberta!>:D<

http://www.goodlightscraps.com/conte.../sunday-31.gif

ella2810 11 nov 2012 09:43:53

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Foarte interesant!!! Cand mai este emisiunea?

WhiteAngel 11 nov 2012 09:51:48

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de Creatsa (Post 1172400)

neata scumpa ! :-*
merci la fel, sa ai o zi cat mai placuta ! >:D<

Citat:

Anterior postat de ella2810 (Post 1172401)
Foarte interesant!!! Cand mai este emisiunea?

este in fiecare samabata de la ora 11 pe realitatea .. dar o poti vedea online oricand :P eu niciodata nu am apucat sa o vad la tv :)) mereu aveam altceva de facut ;))

mihaela01 11 nov 2012 10:43:42

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1172350)
pai de ce spui ca binisor? :-s

neata tuturor ! >:D<

Am cam luat-o si eu razna cu alimentele ''interzise'' :-s de cateva sapt tot spun ca renunt la pepsi si la paine si nu am reusit inca:)) , nu prea stiu cum sa fac sa renunt la paine:-s
http://cafeneaua-cu-stare.1194.n6.na...aff8a7abd2.jpg

Adina14 11 nov 2012 10:45:31

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1172410)
neata scumpa ! :-*
merci la fel, sa ai o zi cat mai placuta ! >:D<



este in fiecare samabata de la ora 11 pe realitatea .. dar o poti vedea online oricand :P eu niciodata nu am apucat sa o vad la tv :)) mereu aveam altceva de facut ;))

Mai, Roberta, mai, sterge.ti din mesajele private ca nu mai pot sa iti trimit niciunul! :)) >:D<
Am sa iti spun aici, anyway , ca tot trebuia sa las vreun mesaj pe undeva :D
Ghici ce?
Am citit mesajul tau din jurnalul lui Teo si m.am decis sa nu imi mai cantaresc niciun aliment de azi inainte, si sa nu mai numar nicio calorie. Fie ce.o fi !
Mi.ai deschis ochii si iti multumesc mult pentru asta :)
Sunt deja indeajuns de obsedata de calorii cat cred ca ar fi cazul sa ma opresc :))
Am sa incep sa mananc intuitiv de acum inainte si sunt sigura ca asta ma va ajuta mult mai mult.
De fapt, cred ca stresul si esecurile mele alimentare veneau tocmai din numaratul caloriilor.
Eventual imi voi posta meniurile in jurnal, ca sa tin o evidenta a sportului mai mult.
Multumesc din suflet! >:D<
Te pup si iti urez mult spor la invatat !

WhiteAngel 11 nov 2012 10:54:17

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1172447)
Am cam luat-o si eu razna cu alimentele ''interzise'' :-s de cateva sapt tot spun ca renunt la pepsi si la paine si nu am reusit inca:)) , nu prea stiu cum sa fac sa renunt la paine:-s
http://cafeneaua-cu-stare.1194.n6.na...aff8a7abd2.jpg

offf, cred ca este epidemie de asa ceva :))
eu oricum m`am ingrasat intotdeauna iarna ;)) nu stiu de ce, este pofta aceasta nebuna dupa mancare si dulciuri mai ales :)) .. spiritul sarbatorilor :-"
incearca sa papi din ce in ce mai putina .. nu sa o reduci drastic .. sunt sigura ca ai sa reusesti ! :-*

mama ce bunatate mi`ai trimis aici =P~

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1172450)

Mai, Roberta, mai, sterge.ti din mesajele private ca nu mai pot sa iti trimit niciunul! :)) >:D<
Am sa iti spun aici, anyway , ca tot trebuia sa las vreun mesaj pe undeva :D
Ghici ce?
Am citit mesajul tau din jurnalul lui Teo si m.am decis sa nu imi mai cantaresc niciun aliment de azi inainte, si sa nu mai numar nicio calorie. Fie ce.o fi !
Mi.ai deschis ochii si iti multumesc mult pentru asta :)
Sunt deja indeajuns de obsedata de calorii cat cred ca ar fi cazul sa ma opresc :))
Am sa incep sa mananc intuitiv de acum inainte si sunt sigura ca asta ma va ajuta mult mai mult.
De fapt, cred ca stresul si esecurile mele alimentare veneau tocmai din numaratul caloriilor.
Eventual imi voi posta meniurile in jurnal, ca sa tin o evidenta a sportului mai mult.
Multumesc din suflet! >:D<
Te pup si iti urez mult spor la invatat !

aaah, deci deaia tot primeam mailuri ! :))))
gata, am mai sters din ele :">

ma bucur tare mult ca te`am putut ajuta >:D<.. eu stiu asta din propria mea experienta .. nu e foarte rau sa iti numeri caloriile .. dar eu zic ca in 2 saptamani deja inveti cum stau lucrurile si poti sa estimezi din ochi .. eu cred ca doar pt asta sunt bune .. sa inveti sa estimezi singura, nu sa devii dependenta de ele !
stiu ca nu sunt in cea mai mare masura sa dau asa multe sfaturi pt ca si eu mai cad in "prapastie" .. dar macar constientizez si incerc din rasputeri sa`mi revin pe o cale cat mai buna, nu prin a ma traumatiza :-s

si eu te pup scumpa ! :-*:-* multa bafta si tie la scoala !! >:D<

mihaela01 11 nov 2012 10:59:40

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1172457)
offf, cred ca este epidemie de asa ceva :))
eu oricum m`am ingrasat intotdeauna iarna ;)) nu stiu de ce, este pofta aceasta nebuna dupa mancare si dulciuri mai ales :)) .. spiritul sarbatorilor :-"
incearca sa papi din ce in ce mai putina .. nu sa o reduci drastic .. sunt sigura ca ai sa reusesti ! :-*

mama ce bunatate mi`ai trimis aici =P~

Pai asta e ca mi se pare cam multicica cat pap:-s si sincera sa fiu nu prea stiu cum sa renunt la sandwisul de dimineata de la scoala:-s o sa incerc sa pap acasa musli cu iaurt si sa imi iau un mar la mine:-s , in restul zile la pranz si cina o sa incerc sa pap fara paine:-s sau poate imi cumpar o painica de la plafar cu seminte:-?
Ma descurc eu pana la urma [-(.

Adina14 11 nov 2012 11:07:37

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1172457)
offf, cred ca este epidemie de asa ceva :))
eu oricum m`am ingrasat intotdeauna iarna ;)) nu stiu de ce, este pofta aceasta nebuna dupa mancare si dulciuri mai ales :)) .. spiritul sarbatorilor :-"
incearca sa papi din ce in ce mai putina .. nu sa o reduci drastic .. sunt sigura ca ai sa reusesti ! :-*

mama ce bunatate mi`ai trimis aici =P~



aaah, deci deaia tot primeam mailuri ! :))))
gata, am mai sters din ele :">

ma bucur tare mult ca te`am putut ajuta >:D<.. eu stiu asta din propria mea experienta .. nu e foarte rau sa iti numeri caloriile .. dar eu zic ca in 2 saptamani deja inveti cum stau lucrurile si poti sa estimezi din ochi .. eu cred ca doar pt asta sunt bune .. sa inveti sa estimezi singura, nu sa devii dependenta de ele !
stiu ca nu sunt in cea mai mare masura sa dau asa multe sfaturi pt ca si eu mai cad in "prapastie" .. dar macar constientizez si incerc din rasputeri sa`mi revin pe o cale cat mai buna, nu prin a ma traumatiza :-s

si eu te pup scumpa ! :-*:-* multa bafta si tie la scoala !! >:D<

Chiar si atunci cand unele lucruri sunt evidente, e nevoie de cineva care sa iti deschida ochii. Pur si simplu nu iti dai seama de cat rau iti poti face singur.
Cred ca cel mai bine e sa "imi ascult simturile" :) >:D<
Fiti sigure ca e o stare generala cu pofta de mancare. Eu ma gandesc numai la dulciuri si prajituri de Craciun, noroc insa ca nu am nimic la indemana ca sa o dau in bara.Si oricum, imi pastrez exceptiile si rasfatul doar pentru ce imi place cu adevarat, gen tiramisu, la care visez de cateva zile 8-> :))
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1172467)
Pai asta e ca mi se pare cam multicica cat pap:-s si sincera sa fiu nu prea stiu cum sa renunt la sandwisul de dimineata de la scoala:-s o sa incerc sa pap acasa musli cu iaurt si sa imi iau un mar la mine:-s , in restul zile la pranz si cina o sa incerc sa pap fara paine:-s sau poate imi cumpar o painica de la plafar cu seminte:-?
Ma descurc eu pana la urma [-(.

Myky, poate ca totusi nu e nevoie sa renunti la paine. Doua felii medii, mancate dimineata sau cel tarziu la pranz, nu iti pot face rau. Doar sa nu fie paine alba ;)
La aia da, trebuie sa renunti, pentru ca nu aduce nimic bun organismului tau.

WhiteAngel 11 nov 2012 19:39:32

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1172467)
Pai asta e ca mi se pare cam multicica cat pap:-s si sincera sa fiu nu prea stiu cum sa renunt la sandwisul de dimineata de la scoala:-s o sa incerc sa pap acasa musli cu iaurt si sa imi iau un mar la mine:-s , in restul zile la pranz si cina o sa incerc sa pap fara paine:-s sau poate imi cumpar o painica de la plafar cu seminte:-?
Ma descurc eu pana la urma [-(.

poti sa nu renunti la sandwich dar in schimb sa nu ma mai mananci si pe parcursul zilei :) incearca oricum sa reduci cate o felie pe zi sau la doua zile ;) asa nu ti se va mai parea ciudat :D

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1172470)

Chiar si atunci cand unele lucruri sunt evidente, e nevoie de cineva care sa iti deschida ochii. Pur si simplu nu iti dai seama de cat rau iti poti face singur.
Cred ca cel mai bine e sa "imi ascult simturile" :) >:D<
Fiti sigure ca e o stare generala cu pofta de mancare. Eu ma gandesc numai la dulciuri si prajituri de Craciun, noroc insa ca nu am nimic la indemana ca sa o dau in bara.Si oricum, imi pastrez exceptiile si rasfatul doar pentru ce imi place cu adevarat, gen tiramisu, la care visez de cateva zile 8-> :))

Myky, poate ca totusi nu e nevoie sa renunti la paine. Doua felii medii, mancate dimineata sau cel tarziu la pranz, nu iti pot face rau. Doar sa nu fie paine alba ;)
La aia da, trebuie sa renunti, pentru ca nu aduce nimic bun organismului tau.

daaa, si eu ma tot gandesc la craciun pt ca voi pregatii eu toate dulciurile :x si abia astepttt .. vreau sa invat sa gatesc cat mai multe si mai bune :">

astazi nu sunt foarte incantata de mine .. nu a fost foarte rea ziua dar nici prea buna .. ce ma enerveaza cel mai mult este ca papai acum o jum de ora un mar :-L si nu`mi era foame .. in plus, imi mai facu si rau .. ca ma doare stomacul de la el :(

eu nu stiu dar ori de la pastilele astea pt c.m., ori de la gastrita mea poate nu rezolvata in totalitate, sunt mereu balonata seara .. imi ghiortaie matele (dar nu de foame) .. si mai nou imi vine asa un acid pe gat :-s .. toate astea produc si gaze si ragaituri (scuze, stiu ca e scarbos) dar incerc sa ma abtin ..

de data asta sper sa nu va mai mint, dar ai mei zic ca or sa plece pe la mijlocul saptamanii :D
cu dvd`ul am amanat`o pt mai tarziu luna aceasta .. mai exact pe 23, cand va fi black friday :> adica ziua reducerilor la magazinele online gen emag, flanco, domo .. reduceri de pana la 50% :P

Twisty 12 nov 2012 11:45:51

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...79455006_n.jpg

Eu daca nu as mai numara caloriile sunt sigura ca as manca mai putin decat trebuie :-??.

Sa ai o zi frumoasa!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:10:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO