forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal de mentinere - WhiteAngel (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-mentinere-whiteangel-11857.html)

Creatsa 12 nov 2012 11:49:52

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Buna Roberta!

http://images2.fanpop.com/image/phot...75-550-381.gif

Adina14 12 nov 2012 17:53:40

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1172617)
poti sa nu renunti la sandwich dar in schimb sa nu ma mai mananci si pe parcursul zilei :) incearca oricum sa reduci cate o felie pe zi sau la doua zile ;) asa nu ti se va mai parea ciudat :D



daaa, si eu ma tot gandesc la craciun pt ca voi pregatii eu toate dulciurile :x si abia astepttt .. vreau sa invat sa gatesc cat mai multe si mai bune :">

astazi nu sunt foarte incantata de mine .. nu a fost foarte rea ziua dar nici prea buna .. ce ma enerveaza cel mai mult este ca papai acum o jum de ora un mar :-L si nu`mi era foame .. in plus, imi mai facu si rau .. ca ma doare stomacul de la el :(

eu nu stiu dar ori de la pastilele astea pt c.m., ori de la gastrita mea poate nu rezolvata in totalitate, sunt mereu balonata seara .. imi ghiortaie matele (dar nu de foame) .. si mai nou imi vine asa un acid pe gat :-s .. toate astea produc si gaze si ragaituri (scuze, stiu ca e scarbos) dar incerc sa ma abtin ..

de data asta sper sa nu va mai mint, dar ai mei zic ca or sa plece pe la mijlocul saptamanii :D
cu dvd`ul am amanat`o pt mai tarziu luna aceasta .. mai exact pe 23, cand va fi black friday :> adica ziua reducerilor la magazinele online gen emag, flanco, domo .. reduceri de pana la 50% :P

Pentru c.m. iei duphaston? :-/ Imi amintesc ca si eu aveam stari de genul asta cand le.am luat.
Eu deja mi.am facut listuta de prajiturele pentru sarbatori si ziua mea :-" Sper sa nu ma porcesc prea tare atunci :)) :">

Adina14 12 nov 2012 17:57:21

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Upsiiii, voiam sa las mesaj in jurnalul meu si il trecusem aici, din greseala Aiurita mai sunt :">

WhiteAngel 12 nov 2012 18:27:49

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de Creatsa (Post 1173007)

buna scumpa ! :-*
ce mai faci? >:D<

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1173217)

Pentru c.m. iei duphaston? :-/ Imi amintesc ca si eu aveam stari de genul asta cand le.am luat.
Eu deja mi.am facut listuta de prajiturele pentru sarbatori si ziua mea :-" Sper sa nu ma porcesc prea tare atunci :)) :">

nup, iau anticonceptionale :-s
asta seara e ultima pastila :D si cred ca o sa`mi vina zilele astea c.m. pt ca incep sa am dureri de burta :(

si eu am facut`o :"> eu sper doar sa`mi stea bine in rochita de rev ! :))) dar dupa ce pleaca ai mei vreau sa ma pun bine la punct si ma mai tonifiez putin pana atunci :D ca sa nu am probleme :P

hmm cand e ziua taa? :> :-*

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1173228)
Upsiiii, voiam sa las mesaj in jurnalul meu si il trecusem aici, din greseala Aiurita mai sunt :">

nu are nimic, i se intampla oricui >:D<

lady alina 13 nov 2012 09:32:01

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
neata! pupici! o zi superba sa ai!

Adina14 13 nov 2012 15:00:28

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1173262)
buna scumpa ! :-*
ce mai faci? >:D<



nup, iau anticonceptionale :-s
asta seara e ultima pastila :D si cred ca o sa`mi vina zilele astea c.m. pt ca incep sa am dureri de burta :(

si eu am facut`o :"> eu sper doar sa`mi stea bine in rochita de rev ! :))) dar dupa ce pleaca ai mei vreau sa ma pun bine la punct si ma mai tonifiez putin pana atunci :D ca sa nu am probleme :P

hmm cand e ziua taa? :> :-*



nu are nimic, i se intampla oricui >:D<

Aaa, deci ai scapat:) Sper sa nu mai ai acele stari de acum inainte :-s
La ce prajituri visezi tu?;;)
Eu as vrea sa profit la maximum de vacanta de iarna, cat sa reusesc sa mai slabesc putintel, daca nu va fi imposibil sa ma mentin macar :)) Visez si eu cu ochii deschisi. Totusi, pana atunci, nu vreau sa o dau in bara rau de tot cu dulciurile.
Pe 20 ianuarie :) Dar pe atunci sarbatoresc impreuna cu tata, de Sf Stefan ;)) Ziua lui de nastere e de Craciun, asa ca sarbatorile au o semnificatie aparte pentru mine :x 8-> Deja am inceput sa ascult colinde si imi plaaaac atat de muuult!

WhiteAngel 13 nov 2012 15:09:43

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de lady alina (Post 1173526)
neata! pupici! o zi superba sa ai!

buna scumpa ! :-* multumesc la fel ! >:D<
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1173770)

Aaa, deci ai scapat:) Sper sa nu mai ai acele stari de acum inainte :-s
La ce prajituri visezi tu?;;)
Eu as vrea sa profit la maximum de vacanta de iarna, cat sa reusesc sa mai slabesc putintel, daca nu va fi imposibil sa ma mentin macar :)) Visez si eu cu ochii deschisi. Totusi, pana atunci, nu vreau sa o dau in bara rau de tot cu dulciurile.
Pe 20 ianuarie :) Dar pe atunci sarbatoresc impreuna cu tata, de Sf Stefan ;)) Ziua lui de nastere e de Craciun, asa ca sarbatorile au o semnificatie aparte pentru mine :x 8-> Deja am inceput sa ascult colinde si imi plaaaac atat de muuult!

eeeh, n`am scapat ca asta e abia prima luna :) trb sa iau 6 in total :(

paii de craciun fac o praji cu 2 creme: una de branza si una de portocale .. iar blatul este cu mac si deasupra biscuiti .. si la final invelita in ciocolata :)) reteta am adaptat`o eu, cea initiala era cu lamaie si fara blatul de biscuiti .. dar cantitatile sunt pt o tava foarte foarte mica .. si vreau si eu sa iese o prajitura din care sa manance toata familia, nu doar cateva bucatele :D asa ca blatul cu mac nu`l mai tai in 2 si pun biscuiti sus :P

pe langa praji mai fac si niste cozonacei cu mac si nuca (baigli se numesc) .. face mami in fiecare an si ii ador :x:x mai ales la MD :P

de revelion vreau un tort spirala cu ananas :> poti sa cauti pe net sa vezi ideea :P

si maicamea e nascuta pe 10 ian :D .. nu stiu dar mereu m`am gandit ca e cam nasol sa te nasti in preajma sarbatorilor :-s lumea nu prea are bani .. si nu`i mai arde nimanui de atatea petreceri, ca oricum sunt destule :P

WhiteAngel 13 nov 2012 21:21:18

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
o poza asa pt seara .. mi`a placut prea mult :))

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...11539315_n.jpg

Adina14 14 nov 2012 20:08:09

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1173778)
buna scumpa ! :-* multumesc la fel ! >:D<


eeeh, n`am scapat ca asta e abia prima luna :) trb sa iau 6 in total :(

paii de craciun fac o praji cu 2 creme: una de branza si una de portocale .. iar blatul este cu mac si deasupra biscuiti .. si la final invelita in ciocolata :)) reteta am adaptat`o eu, cea initiala era cu lamaie si fara blatul de biscuiti .. dar cantitatile sunt pt o tava foarte foarte mica .. si vreau si eu sa iese o prajitura din care sa manance toata familia, nu doar cateva bucatele :D asa ca blatul cu mac nu`l mai tai in 2 si pun biscuiti sus :P

pe langa praji mai fac si niste cozonacei cu mac si nuca (baigli se numesc) .. face mami in fiecare an si ii ador :x:x mai ales la MD :P

de revelion vreau un tort spirala cu ananas :> poti sa cauti pe net sa vezi ideea :P

si maicamea e nascuta pe 10 ian :D .. nu stiu dar mereu m`am gandit ca e cam nasol sa te nasti in preajma sarbatorilor :-s lumea nu prea are bani .. si nu`i mai arde nimanui de atatea petreceri, ca oricum sunt destule :P

Oooh, foarte mult timp :( Sper totusi sa aiba efect, iar dupa sa nu mai ai probleme cu c.m.
Vaaai dar arata demential tortul spirala ! :x Poate o sa.l fac si eu impreuna cu mama :) Cel mai probabil vom cumpara cozonaci de la Boromir; imi plac foarte mult aia 8->
Da, e destul de nasol daca privesti partea asta a lucrurilor...Dar eu oricum imi serbez ziua doar in familie de cativa ani buni , asa ca m.am obisnuit :)
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1174016)
o poza asa pt seara .. mi`a placut prea mult :))

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...11539315_n.jpg

Foarte adevarat :))

lady alina 15 nov 2012 08:38:02

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
neata! o zi frumosa sa ai scumpa!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:00:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO