forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

valeriaheres 13 nov 2012 19:48:06

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna seara Mari! multumesc pentru cafeluta de dimineata, pentru vizita si pentru incurajari...draga mea am hotarat sa ma cantaresc odata pe luna...sunt mai linistita asa sa nu mai fiu tot timplul cu ochii si cu gandul la cantar, asadar i-am facut vant din camera din nou si la sfarsitul lunii pe 30 ma cantaresc.
In rest aici este o toamna superba...statiunea este acoperita cu un miros puternic de mare si sulf...face foarte bine la sinuzita si respiratie si mai ales la stres...te sarut si pe curand draga mea.
iti las un ceai cu un firicel de menta ca sa-ti faca seara linistita si frumoasa!
http://i756.photobucket.com/albums/x...idementa-3.jpg

marilo 13 nov 2012 21:11:52

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Bun gasit jurnalul meu!!! Am avut in vizita fete ce-mi sunt foarte dragi si care imi fac multa placere atunci cand se gandesc la mine.>:D<:-* Multumesc Vera, Rozi, Nico , Vali:-*:-*:-*.
Am cam lipsit ultimele zile .Nici macar nu am mai deschis slabutele peste zix-(x-(. Sunt atat de aglomerata la serviciu si apoi nici netul nu merge asa de bine cat sa ma plimb mai repejor prin pagini. Nu numai aglomerat este dar sunt in fiecare zi probleme ce apar parca din senin . Acasa cand ajung sunt franta , chiar daca nu-mi ridic fundul de pe scaun toata ziua.
Cu papica stau ...habar nu am cum>:)>:). In w/e , desi am stat acasa am facut multicele ;)abateri. Am mancat strugurei si ...altele;;). Ieri si astazi , la serviciu abia am reusit sa ciup cate ceva in jurul orei 16. Nici acasa nu m-am spart dar cert este ca nu este bine cum mananc acum. Ciupercute am facut la cuptor , acoperite cu parmezan si o tacanita cu ceapa si mult marar. Au avut succes in familie. Vera , primesc oricand ...una:))..de la tine ca te stiu meseriasa:-*. Imi propusesem ca saptamana asta sa ma urc pe bicicleta dar ..vax, vorbe in vant. Nici nu prea mi se arata >:)>:). Il vad eu pe>:) si pe frate-su sambata. Astazi am mancat un iaurt degresat , mic, 4 catraveciori , cred ca in jur de 100 de grame, doua feliute mici , mici de pastrama afumata de porc, o coserva de ton in ulei de soia dar scurs de tot. Asta la serviciu. Acasa am mancat o pulpa micutza de pui la punga in cuptor si salata de varza pe care am pus un pic de ulei de masline si otet balsamic. Nu stiu cam cate calorii sunt . Acum ma simt satula si ma duc sa-mi iau ceiutzul de seara.
Habar nu am ce voi manca maine la serviciu. Am cumparat un carton de iaurt sim degresat , mic,si ma cam lupt cu el ca nu-mi mai place asa cum imi placea vara. Am renuntat o vreme la taratele mele din cauza de carbo:D. Ma gandesc ,uneori, ca ma cam invart in loc tinand totusi frau la gura.:-s Daca...la liber? >:)>:)>:)
Hai mai ca sunt cumintica ca nu am uitat inca cat de greu imi era la mai multe kg.
Cam asa fac eu. Sper ca maine sa fie o zi buna , mai usurica decat cea de astazi, si ..cu sanatate multa.
Te salut casutza si pe voi slabutele mele iubite>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

rozica1965 13 nov 2012 21:29:31

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1174013)
Bun gasit jurnalul meu!!! Am avut in vizita fete ce-mi sunt foarte dragi si care imi fac multa placere atunci cand se gandesc la mine.>:D<:-* Multumesc Vera, Rozi, Nico , Vali:-*:-*:-*.
Am cam lipsit ultimele zile .Nici macar nu am mai deschis slabutele peste zix-(x-(. Sunt atat de aglomerata la serviciu si apoi nici netul nu merge asa de bine cat sa ma plimb mai repejor prin pagini. Nu numai aglomerat este dar sunt in fiecare zi probleme ce apar parca din senin . Acasa cand ajung sunt franta , chiar daca nu-mi ridic fundul de pe scaun toata ziua.
Cu papica stau ...habar nu am cum>:)>:). In w/e , desi am stat acasa am facut multicele ;)abateri. Am mancat strugurei si ...altele;;). Ieri si astazi , la serviciu abia am reusit sa ciup cate ceva in jurul orei 16. Nici acasa nu m-am spart dar cert este ca nu este bine cum mananc acum. Ciupercute am facut la cuptor , acoperite cu parmezan si o tacanita cu ceapa si mult marar. Au avut succes in familie. Vera , primesc oricand ...una:))..de la tine ca te stiu meseriasa:-*. Imi propusesem ca saptamana asta sa ma urc pe bicicleta dar ..vax, vorbe in vant. Nici nu prea mi se arata >:)>:). Il vad eu pe>:) si pe frate-su sambata. Astazi am mancat un iaurt degresat , mic, 4 catraveciori , cred ca in jur de 100 de grame, doua feliute mici , mici de pastrama afumata de porc, o coserva de ton in ulei de soia dar scurs de tot. Asta la serviciu. Acasa am mancat o pulpa micutza de pui la punga in cuptor si salata de varza pe care am pus un pic de ulei de masline si otet balsamic. Nu stiu cam cate calorii sunt . Acum ma simt satula si ma duc sa-mi iau ceiutzul de seara.
Habar nu am ce voi manca maine la serviciu. Am cumparat un carton de iaurt sim degresat , mic,si ma cam lupt cu el ca nu-mi mai place asa cum imi placea vara. Am renuntat o vreme la taratele mele din cauza de carbo:D. Ma gandesc ,uneori, ca ma cam invart in loc tinand totusi frau la gura.:-s Daca...la liber? >:)>:)>:)
Hai mai ca sunt cumintica ca nu am uitat inca cat de greu imi era la mai multe kg.
Cam asa fac eu. Sper ca maine sa fie o zi buna , mai usurica decat cea de astazi, si ..cu sanatate multa.
Te salut casutza si pe voi slabutele mele iubite>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

:-*:-*:-*:-*...............................

vio ce doreste sa slabeasca 13 nov 2012 21:41:38

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna seara Mari !!!!

vio ce doreste sa slabeasca 13 nov 2012 22:13:57

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Revin , sa -ti zic noapte buna si sa-ti multumesc de vizita in casuta mea ....
Maine sa savurezi cu placere prajiturica ,asa am facut si eu aseara ,nu m-am gandit deloc ca ma ingrasa si chiar am mancat 2 tipuri de ...dulce : tort si para in vin cu inghetata deasupra plus caramel ....
nu am refuzat ..nu era cazul ,ne simteam asa de bine si nu am vrut sa stric momentul cu ,,mofturile'' mele .
Azi mi-am vazut de dieta ...si chiar si in seara asta eram multumita de cantar (cu toleranta de rigoare ).
Ei ,noi ne-am vazut sacusorii aproape toti in caruta si ne ,,alintam'' ...dar LUPTA continua neconditionat .
Pupici si pe curand!

grasuta1961 14 nov 2012 08:17:34

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...1Km52QbUEidtQP

Sa ai o zi frumoasa Mari !!!

nicolae68daniela 14 nov 2012 08:47:42

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1174013)
.................................................. .......
Cam asa fac eu. Sper ca maine sa fie o zi buna , mai usurica decat cea de astazi, si ..cu sanatate multa.
Te salut casutza si pe voi slabutele mele iubite>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

Buna dimineata Mari, sunt sigura ca astazi vei avea o zi de o mie de ori mai buna decat cea de ieri!! >:D<:x:-*

http://fs65.trilulilu.ro/imgs/xyz1/o...207dabf653.jpg

vera37 14 nov 2012 09:06:27

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
neatza mari! :-*>:D< sa ai o zi usoara si frumoasa! ca de cuminte stiu ca esti >:D<

nicolae68daniela 14 nov 2012 11:24:24

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de nicolae68daniela (Post 1174135)
Buna dimineata Mari, sunt sigura ca astazi vei avea o zi de o mie de ori mai buna decat cea de ieri!! >:D<:x:-*

Era un buchetel frumos de flori, in forma de catel,dar pe semne era ceva scris si de aceea nu mai apare...iti aduc altul ca ziua sa-ti fie mai senina, este o pisicutza!!>:D<:-*

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...NDULQG-ImI4Faw

marilo 14 nov 2012 21:27:25

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1174041)
Revin , sa -ti zic noapte buna si sa-ti multumesc de vizita in casuta mea ....
Maine sa savurezi cu placere prajiturica ,asa am facut si eu aseara ,nu m-am gandit deloc ca ma ingrasa si chiar am mancat 2 tipuri de ...dulce : tort si para in vin cu inghetata deasupra plus caramel ....
nu am refuzat ..nu era cazul ,ne simteam asa de bine si nu am vrut sa stric momentul cu ,,mofturile'' mele .
Azi mi-am vazut de dieta ...si chiar si in seara asta eram multumita de cantar (cu toleranta de rigoare ).
Ei ,noi ne-am vazut sacusorii aproape toti in caruta si ne ,,alintam'' ...dar LUPTA continua neconditionat .
Pupici si pe curand!

Buna seara Violeta in casuta mea>:D< Ma bucur pentru tine ca ai trecut peste momentul cu pricina fara suparare la cantar. Eu nu m-am cantarit de sambata pentru ca nu am curaj:-s. Nu stiu daca am avut o zi buna cap -coada. Astazi am mancat pizza, amandina, am baut un pahar de campary cu suc de portocale. Acasa iar am facut prostii ...si uite asa nu ma urc pe cantar nici maine. Nu stiu daca ma mai salveaza joi si vineri chiar daca as tine PP. Nu stiu ..dar parca chiar nu mai pot manca carne. Uff ce greu imi este#:-sDeci ..sunt varza:-s:-s
Noapte buna iubita ca poate mai treci pe aici in seara asta>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO