forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

nicolae68daniela 08 oct 2012 11:38:37

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1147773)
Multumesc de vizita Alinuta , Mihaela. Am schimbat tikerul.Am dat jos in 5 zile de PP tot ce am luat in cele 5 zile de mare dezmat si 400 de grame sub ce era la tiker. Sunt foarte multumita. Problema mea Mihaela este ca si a ta. Dau jos acum foarte greu si pun foarte , foarte usor. Cum sa fac sa raman asa totdeauna? Trebuie sa merg mai departe indiferent daca se mai da jos sau nu dar sigur trebuie sa ma mentin macar un an la greutatea asta ca sa fie de durata un pic mai lunga.Grea viata si doamne ajuta sa nu o consider frustranta prea tare ca....gata.
Am multa treaba la serviciu si intru rarut.
>:D<

Felicitari Mari pentru scadere, bravooo pentru kg pe care le ai, ai muncit din greu, si uite ce frumos arata tikerasul acum!! >:D<:-*:-*
Greu e cu mentinerea, mai greu decat cu slabirea in sine, si eu mi-am dorit sa raman la un 68-70 dar nu am reusit poate nu mi-am dorit suficient de mult si plus am crezut ca daca pun cateva kg o sa le si dau usor jos, dar pentru fiecare kg dat jos puneam doua si tot asa pana am ajuns din nou la greutatea de anul trecut. Trist si dureros de adevarat, zilele de PP nu ne fac bine sa le tot repetam la nesfarsit, pana cand:(. Sper ca mi-am invatat lectia si nu voi mai repeta greseala din vara asta. Mult spor iti doresc Mari, si sa ajungi acolo unde iti doresti cat mai curand!!>:D<

rozica1965 08 oct 2012 20:42:31

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1147773)
Multumesc de vizita Alinuta , Mihaela. Am schimbat tikerul.Am dat jos in 5 zile de PP tot ce am luat in cele 5 zile de mare dezmat si 400 de grame sub ce era la tiker. Sunt foarte multumita. Problema mea Mihaela este ca si a ta. Dau jos acum foarte greu si pun foarte , foarte usor. Cum sa fac sa raman asa totdeauna? Trebuie sa merg mai departe indiferent daca se mai da jos sau nu dar sigur trebuie sa ma mentin macar un an la greutatea asta ca sa fie de durata un pic mai lunga.Grea viata si doamne ajuta sa nu o consider frustranta prea tare ca....gata.
Am multa treaba la serviciu si intru rarut.
>:D<

Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!:-*:-*:-*

Alynuta 09 oct 2012 07:47:31

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1147773)
Multumesc de vizita Alinuta , Mihaela. Am schimbat tikerul.Am dat jos in 5 zile de PP tot ce am luat in cele 5 zile de mare dezmat si 400 de grame sub ce era la tiker. Sunt foarte multumita. Problema mea Mihaela este ca si a ta. Dau jos acum foarte greu si pun foarte , foarte usor. Cum sa fac sa raman asa totdeauna? Trebuie sa merg mai departe indiferent daca se mai da jos sau nu dar sigur trebuie sa ma mentin macar un an la greutatea asta ca sa fie de durata un pic mai lunga.Grea viata si doamne ajuta sa nu o consider frustranta prea tare ca....gata.
Am multa treaba la serviciu si intru rarut.
>:D<

Felicitari Maria,
Ce usor punem si ce greu e sa dam jos. Trebuie mentinuta greutatea sa se stabilizeze,Ai grija acum ce papi si cat papi.:-*

vio ce doreste sa slabeasca 10 oct 2012 20:42:44

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://dli.ro/storage/poze/2012/08/2...ie-300x300.jpg

Maria ,dar.. primeste te rog si felicitarile mele !!!!
Hai ,mai mult curaj ! Nu te gandi ce vei face pe viitor ,gandeste in acest caz la prezent care este frumos si maine tot la prezent sa gandesti .....si fiecare zi sa fie tot mai frumoasa si tu la fel !.
Te pup ,ai grija de tine !!!!!!!!!!!1

Alynuta 11 oct 2012 08:26:48

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Maria, ,ocupata la servici,banuiesc dupa cum spuneai ca esti mai aglomerata, te-nteleg si eu am asemenea zile,sapt. aceasta am fost mai lejera,maine sunt libera(fara plata:D),asa ca am intrat sa-ti urez un weekend linistit, calduros si fara pofte;):-*

rozica1965 11 oct 2012 18:09:20

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Servus Mari! Cum o mai duci? Exceptand serviciul!;):-*:-*

marilo 11 oct 2012 21:53:26

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna seara jurnal . Ca de obicei se face tarziu pana pot si eu sa zic cateva cuvinte. Maine merg la Bucuresti ca-mi pleaca fata un picusor pe afara si mergem s-o ducem la aeroport. Nu zic ca-mi place si mie plimbarea de mor si mai mult de atat ..nu ma duc la srviciu..uraa. O sa fie o zi frumoasa si sper eu si conforma. Mi-am pregatit pachetelul si vreau sa-mi respect meniul ce mi-am propus. Sambata vom merge iara la mama ca doar de...w/e trecut nu am fost:P. Am sa-mi iau si catzelusa cu mine. Ei, aia este o zi mai grea din punct de vedere al dietei dar ..am sa vad eu cum ma descurc. Deocamdata sunt cuminte , cantarul pare ca se misca dar greu .Abia luni ma cantaresc :>
Noapte buna jurnal si ....noapte buna!!!!

marilo 11 oct 2012 21:55:46

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1149690)
Maria, ,ocupata la servici,banuiesc dupa cum spuneai ca esti mai aglomerata, te-nteleg si eu am asemenea zile,sapt. aceasta am fost mai lejera,maine sunt libera(fara plata:D),asa ca am intrat sa-ti urez un weekend linistit, calduros si fara pofte;):-*

Multumesc Alinuta si eu iti doresc acelasi lucru. Astazi am terminat dosarele lunii trecute asa ca de luni sper sa am mai mult timp pentru ..hobiul meu.:))..slabutele:))
Te pup iubita mea si pe luni>:D<:-*

marilo 11 oct 2012 21:58:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1150159)
Servus Mari! Cum o mai duci? Exceptand serviciul!;):-*:-*

Bon soir Rozelu si multam pentru vizita. Am vazut ca merge bine la tine slabitul si asa sa-ti mearga pana la 70.
Ia-ti pantalonii pe tine ca de-aia te doare si genunchiul .Tu vezi ce frig este dimineata? Fudulo:))
Te pup Rozelu si noapte buna!>:D<:-*

rozica1965 12 oct 2012 04:35:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1150285)

Bon soir Rozelu si multam pentru vizita. Am vazut ca merge bine la tine slabitul si asa sa-ti mearga pana la 70.
Ia-ti pantalonii pe tine ca de-aia te doare si genunchiul .Tu vezi ce frig este dimineata? Fudulo:))
Te pup Rozelu si noapte buna!>:D<:-*

Neata Mari!
Hei!!!! Nu de fudula m-am imbracat asa,ci pt faptul ca,la 4 cand ies de la servici,imi este foarte cald si abia merg incorsetata in blugii aia!!!!!!!:)):)):))
Zbor placut fetei si tie calatorie placuta dus-intors Craiova -Bucuresti!!!!:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:24:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO