forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

jeny2105 24 feb 2012 12:55:13

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
buna Mari >:D<
te pup si sa ai o zi usoara :-* :-* :-*

grasuta1961 24 feb 2012 14:14:47

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna Mari !!!

Azi esti mai bine ??!! Sper ca nu esti la fel de obosita,insa pana diseara e cale lunga si nu se stie.Insa stiind ca maine e weekend-ul n-o sa simti oboseala.Uite acum cand iti scriu fetita mea iese de la scoala si m-a sunat sa stam de vorba ,asa ca te las si ne auzim diseara :-*

marilo 24 feb 2012 23:16:59

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
A venit timpul sa dau raportul. Astazi a fost o zi relativ buna, mai ales in prima parte a zilei.Problema este ca totdeaun seara. Am fost dupa serviciu la cumparaturi si asa am ajuns acasa tarziu si moarta de foame. Imi propusesem sa mananc altceva dar am dat de iahnia aia grozava si .....s-a terminat tot. Am mancat si cam mult dar este si grea si nu am reusit sa ma opresc mai repede:D. Asta este...:(( Plang aiurea ca asta merit . Nu mi-a bagat nimeni in gura fortat. Eu am vrut. Am incercat sa mai recuperez cu biciclu dar nici aci nu am fost in stare sa fac mai mult decat de obicei. Nu-mi obosesc nici picioarele, nici nu gafai, dar ma doare .....de nu mai pot. Nu stiu,dar trebuie sa vad cum rezolv problema asta. Maine habar nu am ce gatesc nici pentru mine nici pentru ceilalti ai casei. Imi propusesem ca maine sa mi-o dedic mie, asa ca in scurta pauza de munca, adica la masuta,cu goblenul, cafeluta ,ceiutul si tv-ul in fata, dar cred ca nu reusesc nici asta. O sa vad ce-o sa mai fie si maine. Sanatoasa sa fiu si sa ajung pana maine.:):) Acum merg un pic la plimbare prin sait si ma culc. Noapte buna cu liniste.>:D<

marilo 24 feb 2012 23:21:48

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 953792)
Buna Mari !!!

Azi esti mai bine ??!! Sper ca nu esti la fel de obosita,insa pana diseara e cale lunga si nu se stie.Insa stiind ca maine e weekend-ul n-o sa simti oboseala.Uite acum cand iti scriu fetita mea iese de la scoala si m-a sunat sa stam de vorba ,asa ca te las si ne auzim diseara :-*

Mihaela iti multumesc mult ca mai treci pe la mine. Eu nici o data nu am timp si-mi pare rau.Dar ma bucura sa vad ca nu ma uiti. Eu trec pe la tine zilnic sa stii chiar daca nu-ti las nici un semn.Imi face placere . Am vazut ca-ti merge bine.Sper ca si eu sa vad atunci cand am sa ma cantaresc ceva frumos. Te sarut draga mea si te mai astept:-*

grasuta1961 25 feb 2012 08:07:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Draga mea ,pai trec pe la tine pana te plictisesti si ma dai afara:)).
astept rezultatele tale si sper sa fie unele bune.sa dea D-zeu sa vezi cateva kg bune in minus.Iti doresc o zi frumoasa!!

grasuta1961 25 feb 2012 16:53:58

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Felicitari draga Mari pentru cele 800 gr in minus.E ceva,Asa putin cate putin si ajungi la kg dorite.uite ca am intrat si eu putin pe aici sa vad cine mai e.Sunt cu sotul meu acasa ;)singurii,:xsingurei ,fetita e la plimbare cu colegii de clasa.
Sunt sigura ca pana la vara o sa mai slabim ceva,ceva.ca o sa ajungem la kg dorite sau o sa fim aproape de tinta ,insa in mod sigur n-o sa mai avem tot atat.M-am intalnit azi cu o cunostinta de-a mea pe care n-am mai vazut-o de f.f. multa vreme.Sa n-o recunosc cate de slaba era.Mi-a spus sincer ca face foamea.Si am intrebat-o ,pai nu pici pe strada??? Mi-a spus ca mananca doar savarine ,ciocolata si iaurturi si ceai la greu.sunt zile cand traieste doar cu ceai.Doamne cum o putea sa traiasca asa????!!! Si eu azi mi-am facut sapmakute cei drept Dukan si trufe si bezele.Si cand i-am spus ce-am mancat mi-a spus razand in fata .pai cu asta vrei tu sa slabesti???!!! In clipa aia #:-sm-au trecut toate transpiratiile si-am simtit ca toate sarmalele si trufele imi vin inapoi.Auzi tu mai Mari a baut ceai 7 zile fara sa manance nimic .Iti dai seama ca am ramas muta.N-as putea sa fac asta niciodata.:-oEu continui cu Dukan si sper sa ajung la 65 kg .Acum te las ca a venit fetita si vrea sa-i pun niste sarmalute.;)Famile normala ,care mananca normal>:D<te imbratisez si mai vorbim

marilo 25 feb 2012 22:24:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 16:38
Ou fiert, 60g - 93 calorii, 7.6 proteine, 6.4 grasimi, 254.4 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.7 zaharuri
Muraturi asortate, 180g - 33 calorii, 1.1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.4 carbohidrati, 2.2 fibre, 5.4 sodiu, 0 zaharuri
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 60g - 132 calorii, 7.5 proteine, 1 grasimi, - colesterol, 23.4 carbohidrati, 6.2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Humus, 30g - 54 calorii, 1.5 proteine, 2.6 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte de migdale, 20g - 18 calorii, 0.6 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gustare 1, ora 16:42
Mere verzi, 226g - 116 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 28.7 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 16:46
Usturoi, 5g - 8 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zaharuri
Albus de ou, 50g - 26 calorii, 5.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata de Boeuf cu sunca, 200g - 194 calorii, 8 proteine, 11.2 grasimi, 47.8 colesterol, 16.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 1.6 sodiu, 0.6 zaharuri
Gustare 2, ora 16:49
Supa crema de conopida a la buni, 600ml - 297 calorii, 12 proteine, 12.6 grasimi, - colesterol, 41.4 carbohidrati, 16.2 fibre, - sodiu, 16.8 zaharuri
Grepfruit (roz sau rosu), 213g - 90 calorii, 1.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.8 carbohidrati, 3.4 fibre, 0 sodiu, 14.7 zaharuri
Cina, ora 22:04
Piept de pui, carne macra (fara piele), gatit, prajit, 67g - 111 calorii, 20.8 proteine, 2.4 grasimi, 57 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 49.6 sodiu, 0 zaharuri
Salata verde cu ceapa, 320g - 154 calorii, 3.8 proteine, 10.6 grasimi, - colesterol, 17 carbohidrati, 6.4 fibre, 3.8 sodiu, 2.6 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1326 calorii, (mic)70.4 proteine, (mult)48.4 grasimi, 359.2 colesterol, (mult)167.9 carbohidrati, 38.1 fibre, 61.2 sodiu, 35.5 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 30min - 298 calorii
Metabolism bazal - 1473 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1771 calorii
Am venit la spovedit. Nu sunt multumita deloc de mine. Astazi am si grasimi si carbo multi. Nu vreau sa ma plang dar imi pare rau. Cum fac eu ca imi pare rau dupa ;).In timp ce bag in gura nu ma gandescx-(.Hai mai departe ca maine va fi mai bine;;)
Mihaela nu stiu cum pot unele sa tine dieta asa de drastica. Eu nu-mi propun sa ma infometez si nici sa-mi chinui zilele. Este adevarat sa stii, verificat pe pielea mea, ca daca scapi din nr. de calorii sau in alimente nepermise se cunoaste la cantar. Am citit , nu mai stiu pe unde , ca nici numaratul asta de calorii nu-i tocmai ok. Eu as vrea sa ma pastrez in niste limite si sa scap rar pe alaturi. Cred ca asa este sanatos pt organism , sa mananci mai de toate dar in limite( asta este foarte greu cand esti mancacios din fire).Asta este provocarea vietii mele. Puterea de stapanire mi-o verific in fata tentatiei de a gusta. Eu daca gust dintr-un aliment care imi place nu ma mai pot opri usor. Uit de toate principiile nutritionale:((Greu, dar TOT INAINTE, ca pionierii:)):))Haz de necaz:)):))
Te pup Mihaela si noapte buna. Pe maine.

aussie_girl 25 feb 2012 23:26:00

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
mari de faci draga mea draga?? mancasi fasole nebunatioc, huh?? acu' si fasolea aia daca puteai s-o mananci fara paine..si doar putina n-ar fi fost bai..dar banuiesc ca ai bagat si o leaca de paine. Trebuia sa faci miscare un pic mai mult ca sa mai scazi din calorii. lasa..e ok, sa-ti fie de bine..maine e o alta zi si ai sa faci alegeri muuult mai bune. Te pup cu drag!>:D<

Mihaeluta, femeia aia de care tu spui se omoara singura..asa ca las-o..Sau ma rog..daca e dispusa sa te asculte spune-i ca se omoara singura. Nu, nu se slabeste cu infometare..sau ma rog, se slabeste..dar se pune totul la loc..ca doar nu ai sa te infometezi o viata??? Eu incerc sa mananc cat de cat normal..pentru ca altfel nu ma vad traind inca 40-50 de ani (Doamne ajutaaa ;) :)..si sa tin diete dupa diete..ce naiba!!>:D<

valeriaheres 27 feb 2012 00:02:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Draga Mari ma bucur ca ai trecut pe la mine...oricine poate sa vina usa este deschisa tuturor si imi face o deosebita placere.
Am mai calculat caloriile si nu sunt sub 1200...chiar nu ma infometez deloc, ma simt foarte satula, am considerat sa iau taratele la masa de pranz si totul este ok...pana acum nu mi se pare grea dieta, mi-a fost mai greu cand am tinut hipocalorica...numai cu cantarul pe masa stateam.
Chiar te rog daca iti face placere putem sa mai stam de vorba...am inteles ca tu esti avansata in dieta Dukan...vad ca fetele mai mananca dulce...mie nu-mi este pofta de dulce deloc...beau apa multa si in timpul mesei si intre mese...sper sa fie bine.

marilo 27 feb 2012 00:31:28

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 956229)
Draga Mari ma bucur ca ai trecut pe la mine...oricine poate sa vina usa este deschisa tuturor si imi face o deosebita placere.
Am mai calculat caloriile si nu sunt sub 1200...chiar nu ma infometez deloc, ma simt foarte satula, am considerat sa iau taratele la masa de pranz si totul este ok...pana acum nu mi se pare grea dieta, mi-a fost mai greu cand am tinut hipocalorica...numai cu cantarul pe masa stateam.
Chiar te rog daca iti face placere putem sa mai stam de vorba...am inteles ca tu esti avansata in dieta Dukan...vad ca fetele mai mananca dulce...mie nu-mi este pofta de dulce deloc...beau apa multa si in timpul mesei si intre mese...sper sa fie bine.

Valeria nu asteptam sa treci pe la mine asa repede. Uite ca nu am somn, desi maine este luni si incepe iara o saptamana de lucru si trebuie sa ma trezesc de dimineata.
Nu stiu de unde ai inteles tu ca eu sunt avansata in Dukan. Nu ,asta am spus de mai multe ori ca eu nu pot manca carne si nici nu-mi place. Am tinut in viata mea atatea diete si toate cu piept de pui, ou, peste ca nu le mai pot suporta nici mirosul. Este foarte adevarat ca se slabeste cel mai repede cu proteine dar eu nu pot si pace. Acum incerc sa mananc dupa principiile Bilic, Montinac. Incerc sa ma controlez chiar daca mai dau si pe alaturi. Eu slabesc mai greu datorita varstei, menopauzei dar nu-i nici un necaz. Vin si eu mai batraneste dupa voi.:)) Te mai astept pe la mine.>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:36:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO