forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

marilo 09 feb 2014 10:15:41

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1327139)

Stiu ca Slabute ti-a zis...........dar eu nu sunt de acord!
Daca mananci fara ingrasacioase,in cantitati rezonabile,te asigur ca vei slabii!!!!!
Pai calculatorul ala ti-a dat nr de calorii daca ai sta inerta la pat.........dar tu ai activitate.....mergi la servici,la piata,la copii....etc........Cat crezi ca o sa poti manca 800-1000 de calorii????Te va razbii foamea pana la urma....si sa nu te aud plangand!!!!!:-o:-o:-o

Draga meeaa:-* Ce bine ma simt ca te intereseaza viata mea>:D<

rozica1965 09 feb 2014 10:16:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1327140)
Uite am intrat sa ma verific iara si am voie pt 0,5 kg/sapatamana 1258 cal . Am sa le ating pe astea si am sa mai vad. Stiu ca mananc putin ca...simt:D;). Stiu si teoria cu caloriile dar aia din lagar mancau putin , putin, putin si ajungeau piele si os:)):)):)). Greu pentru mine. Asta este clar. Hai ca o sa bag astazi 1258 ;) Te puuup Roziiii:-*:-*

Da...........si majoritatea au murit....iar cei care au scapat cu viata au ramas cu tot felul de boli!x-(
Mari........ma uitai iar pe un meniu.........Pai la pranzul ala cu o tzara de branza si o tzara de carne nu mergea si o caserola cu salata de varza???:-/Mai vrei exemple??????????

marilo 09 feb 2014 10:18:50

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Uff...trebuie sa ma retrag ca al meu barbat bantuie prin casa ...mort de foame:)):)) Ma duc sa-i pun masa #:-s Eu mancai o portocala si acum beau cafeluta. O sa mai trec . Sa ma sprijiniti dragele mele >:D<:-*

rozica1965 09 feb 2014 10:19:49

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1327141)


Draga meeaa:-* Ce bine ma simt ca te intereseaza viata mea>:D<

Pai cum sa nu ma intereseze,mai ales ca suntem vecine de cartier,chiar daca nu ne-am vazut niciodata? Ma intereseaza,pt ca am facut la fel cand am intrat pe Slabute.....si fetele mai vechi se chinuiau cu mine sa imi explice ca nu fac bine!Si m-am convins singura ca nu faceam bine...Mari.........in concluzie....nu pune orez in sarmale,nu calii ceapa si mananca linistita si tu.nu doar varza!!!!:-o:-o

marilo 09 feb 2014 10:19:58

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1327142)

Da...........si majoritatea au murit....iar cei care au scapat cu viata au ramas cu tot felul de boli!x-(
Mari........ma uitai iar pe un meniu.........Pai la pranzul ala cu o tzara de branza si o tzara de carne nu mergea si o caserola cu salata de varza???:-/Mai vrei exemple??????????

Tu sti ca la serviciu abia am timp sa bag si bucatica aia de carnex-(

rozica1965 09 feb 2014 10:21:46

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1327143)
Uff...trebuie sa ma retrag ca al meu barbat bantuie prin casa ...mort de foame:)):)) Ma duc sa-i pun masa #:-s Eu mancai o portocala si acum beau cafeluta. O sa mai trec . Sa ma sprijiniti dragele mele >:D<:-*

Pofta buna sotului......si mananca si tu ceva....O sa scriu eu o data apropo de mancatul fructelor pe stomacul gol........mai rau iti fac.......;)

marilo 09 feb 2014 10:22:03

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1327144)

Pai cum sa nu ma intereseze,mai ales ca suntem vecine de cartier,chiar daca nu ne-am vazut niciodata? Ma intereseaza,pt ca am facut la fel cand am intrat pe Slabute.....si fetele mai vechi se chinuiau cu mine sa imi explice ca nu fac bine!Si m-am convins singura ca nu faceam bine...Mari.........in concluzie....nu pune orez in sarmale,nu calii ceapa si mananca linistita si tu.nu doar varza!!!!:-o:-o

Pai si a-lui meu barbat o sa-i placa? ;;)El baga la greu carnati, fripturi si cartofi prajiti. De ce am facut ieri musaca !

rozica1965 09 feb 2014 10:23:00

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1327145)


Tu sti ca la serviciu abia am timp sa bag si bucatica aia de carnex-(

Lasa,lasa............daca vrei,gasesti 5 minute!!!!!!:-o:-o

marilo 09 feb 2014 10:24:32

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Hai ca ies ca nu mai este chip:)):))

rozica1965 09 feb 2014 10:24:35

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1327147)


Pai si a-lui meu barbat o sa-i placa? ;;)El baga la greu carnati, fripturi si cartofi prajiti. De ce am facut ieri musaca !

Nici nu isi va da seama ca nu au orez......ceapa o inabusi cu apa si un pic de ulei....;)
Lasa-l pe sot sa manance ce vrea.......;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:49:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO