forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

rozica1965 28 feb 2014 20:03:56

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Pt tine,draga mea!!!
http://i307.photobucket.com/albums/n.../martisor1.jpg

danuta 01 mar 2014 06:25:48

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=210

marilo 02 mar 2014 13:56:04

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1334005)

Multumesc mult Rozi si primavara sa vina numai cu lucruri minunate!!

marilo 02 mar 2014 13:58:06

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 1334097)

Multumesc pentru zambiluta frumoasa, pentru gandul bun>:D< Sa vina primavara cu muuuult bine. Multumesc Danuta ( asa o cheama si pe fetita mea cea mica si eu iubesc numele Dana) >:D<

marilo 02 mar 2014 14:07:43

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Acum sa va zic, fetelor, ce ganduri am pentru perioada urmatoare.
Astazi se lasa post. Vreau si stiu ca si pot, am mai facut-o, sa-l tin. Saptamana asta nu am mancat carne si nu mi-a fost greu deloc. Voi intampina un pic de greutate sa renunt la lactate dar vreau si am sa renunt. Dumnezeu ma iubeste si vreau sa-i arat si eu dragostea si recunostiinta mea.
Asa ca am sa pun pe locul doi cantarul. Incerc sa nu ma indop , ca asta nu inseamna post , sa nu manac prea multa paine, sa mananc mai multe salate si voi vedea...
Va spun toate astea cu muult drag fiindca as vrea sa va am alaturi in perioada asta .
Va doresc tuturor sa aveti spor in tot ce faceti >:D<:-*

danuta 02 mar 2014 14:44:39

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1334451)


Multumesc pentru zambiluta frumoasa, pentru gandul bun>:D< Sa vina primavara cu muuuult bine. Multumesc Danuta ( asa o cheama si pe fetita mea cea mica si eu iubesc numele Dana) >:D<

multumesc marilo ptr cuvintele frumoase>:D<
sa iti traiasca copiii,sa te bucuri de ei si sa ai parte numai si numai bucurii>:D<

danuta 02 mar 2014 14:46:58

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1334453)
Acum sa va zic, fetelor, ce ganduri am pentru perioada urmatoare.
Astazi se lasa post. Vreau si stiu ca si pot, am mai facut-o, sa-l tin. Saptamana asta nu am mancat carne si nu mi-a fost greu deloc. Voi intampina un pic de greutate sa renunt la lactate dar vreau si am sa renunt. Dumnezeu ma iubeste si vreau sa-i arat si eu dragostea si recunostiinta mea.
Asa ca am sa pun pe locul doi cantarul. Incerc sa nu ma indop , ca asta nu inseamna post , sa nu manac prea multa paine, sa mananc mai multe salate si voi vedea...
Va spun toate astea cu muult drag fiindca as vrea sa va am alaturi in perioada asta .
Va doresc tuturor sa aveti spor in tot ce faceti >:D<:-*

Sa dea Dumnezeu sa poti duce la bun sfarsit ceea ce ti-ai propus>:D<...eu una iti sunt alaturi....asa moral ca eu postul nu il tin:(

marilo 02 mar 2014 16:34:07

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Uoffff ce stare proasta am:((Simt nevoia sa plang :((Cum este viata ...scurta ..Cat de usor lasam sa treaca zilele fara sa ne bucuram maxim de tot si de toate din jurul nostru:( Am primit o veste care m-a intristat si m-a trimis in melancolie. A decedat o matusa a sotului meu care a fost printre putinele fiinte ca mi- a fost alaturi in tinerete , atunci cand am intrat intr-o familie noua care nu mi-a aratat prea multa dragoste. Atunci cand plangeam des, cand imi era cumplit de dor de mamica mea de casa copilariei mele si cand nu primeam decat reprosuri , cavinte pline de rautate si priviri piezise , ea avea o vorba buna si o incurajare care imi faceau mult bine. Avea o varsta dar, un om bun lasa regrete si lacrimi, indiferent de varsta cand pleaca din lumea sata. Dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa se odihneasca in pace.
Afara este o vreme tare urata, ploua si bate vantul. Eu ma simt un pic rau. Ma doare capul si m-am trezit cu nasul infundat.

marilo 02 mar 2014 16:39:48

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Cred ca am luat si eu un pui de raceala. Ieri am fost la mama si am sapat un pic in gradina sa punem mazare. Poate atunci sa fi transpirat si sa ....Nu stiu..O sa- mi treaca..
Dragele mele bucurati-va de fiecare zi. Bucurati-va de copii vostrii atunci cand sunt micuti . Bucurati-va de tineretea voastra .
Hai ca sunt melancolica rau dar asa ganduri imi trec astazi prin minte.
Iertati-ma daca v-am intristat cumva. Nu este cazul dar...luati aminte..>:D<:-*>:D<:-*:x

danuta 03 mar 2014 05:20:11

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Dumnezeu sa o ierte pe draga ta matusa>:D<....te inteleg ce simti,stii cum e sa intri intr-o familie care nu prea te vrea si sa fie cineva acolo care iti arata un zambet,o mangaiere>:D<
multa sanatate>:D<>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:24:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO