forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

rozica1965 03 mar 2014 05:22:19

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1334478)
Uoffff ce stare proasta am:((Simt nevoia sa plang :((Cum este viata ...scurta ..Cat de usor lasam sa treaca zilele fara sa ne bucuram maxim de tot si de toate din jurul nostru:( Am primit o veste care m-a intristat si m-a trimis in melancolie. A decedat o matusa a sotului meu care a fost printre putinele fiinte ca mi- a fost alaturi in tinerete , atunci cand am intrat intr-o familie noua care nu mi-a aratat prea multa dragoste. Atunci cand plangeam des, cand imi era cumplit de dor de mamica mea de casa copilariei mele si cand nu primeam decat reprosuri , cavinte pline de rautate si priviri piezise , ea avea o vorba buna si o incurajare care imi faceau mult bine. Avea o varsta dar, un om bun lasa regrete si lacrimi, indiferent de varsta cand pleaca din lumea sata. Dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa se odihneasca in pace.
Afara este o vreme tare urata, ploua si bate vantul. Eu ma simt un pic rau. Ma doare capul si m-am trezit cu nasul infundat.

D-zeu sa o odihneasca!!!!!!!!!:-*:-*

Alynuta 03 mar 2014 08:53:45

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Maria draga , te sustin pe toata perioada postului si te admir pt. puterea de al tine. Incep si eu o noua etapa-etapa MONTI-am tot cochetat eu cu el, dar nu l-am tinut niciodata ca la carte. Trebuie sa reusesc si eu sa-l tin.:)
Imi pare rau pt. matusa ta,e greu cand pierzi pe cineva drag ,mai ales cum spui ca ti-a fost alaturi in momente grele. Asa e viata cu bune si cu rele, dar asa cum ai spus sa ne bucuram de fiecare moment,caci vine o vreme cand am mai vrea sa-l retraim,dar nu se mai poate.

rozica1965 14 mar 2014 07:19:38

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Mari,nu ai mai intrat sa ne zici cum a fost la doctor cu mama ta! Sper ca totul a fost ok!>:D<>:D<

marilo 14 mar 2014 20:59:53

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1338641)
Mari,nu ai mai intrat sa ne zici cum a fost la doctor cu mama ta! Sper ca totul a fost ok!>:D<>:D<

Buna seara Rozi>:D<Buna seara feteleeee>:D<>:D<. Ieri nu am intrat deloc si cred ca nici alaltaieri. Acum imi este cam frigut si m-am bagat in pat cu tabletuta. Sper sa nu racesc ca nu am voie. Nu vreau sa dau fetelor ceva tarnafes;). Cu mama a fost o intreaga poveste. Miercuri , cand deja intram in Caracal , am primit tel ca doamna dr nu vine ca se simte cam raux-(. Nervi ...dar degeaba. Ne-am intors la serviciu. Ne-a programat joi la ora 15.

marilo 14 mar 2014 21:01:22

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Joi am plecat iara de la servici, mutre de la sefi...;;);;)Am ajuns la cabinet la 14 ,30 si am intrat la 18.

rozica1965 14 mar 2014 21:15:49

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1338797)
Joi am plecat iara de la servici, mutre de la sefi...;;);;)Am ajuns la cabinet la 14 ,30 si am intrat la 18.

.......si macar e bine mama?

marilo 14 mar 2014 21:36:42

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Am disparut la telefon:).Am dat o multime de bani si am plecat fara tratament. Ar vrea sa-i faca si endoscopie pe alti 200 de lei , marti. Are toate organele ok pt varsta ei, inclusiv inima. Stomacul ei este operat acum 20 de ani si mai are arsuri de la multele pastile pe care le ia. Nu stiu daca mai facem , ca astazi, mama nu mai vroia sa mearga ca.... nu are nimic ...:)):))Cred ca ii este frica de endoscopie.A mai facut in viata ei si stie ce inseamna:D. Considera ca nu este nevoie. Ei ii era frica ca are ceva mai grav decat un stomac iritat , acum primavara . Multe persoane se confrunta cu asta.
Maine merg pe la ea si vorbim mai multe si hoataram . Cert este ca eu nu am avut emotii. Stiam ca stomacul o doare atunci cand mananc mai agresiv pt el.
Este bine. Se putea mai rau. La 77 de ani .....nu mai sunt toate asa de bune...
Trebuie sa va zic noapte buna ca se descarca tableta asta si nu am priza aproape . Mai trec....

rozica1965 14 mar 2014 21:39:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1338815)
Am disparut la telefon:).Am dat o multime de bani si am plecat fara tratament. Ar vrea sa-i faca si endoscopie pe alti 200 de lei , marti. Are toate organele ok pt varsta ei, inclusiv inima. Stomacul ei este operat acum 20 de ani si mai are arsuri de la multele pastile pe care le ia. Nu stiu daca mai facem , ca astazi, mama nu mai vroia sa mearga ca.... nu are nimic ...:)):))Cred ca ii este frica de endoscopie.A mai facut in viata ei si stie ce inseamna:D. Considera ca nu este nevoie. Ei ii era frica ca are ceva mai grav decat un stomac iritat , acum primavara . Multe persoane se confrunta cu asta.
Maine merg pe la ea si vorbim mai multe si hoataram . Cert este ca eu nu am avut emotii. Stiam ca stomacul o doare atunci cand mananc mai agresiv pt el.
Este bine. Se putea mai rau. La 77 de ani .....nu mai sunt toate asa de bune...
Trebuie sa va zic noapte buna ca se descarca tableta asta si nu am priza aproape . Mai trec....

Multa sanatate mamei!!!!!!! Noapte buna!!!!!!:-*

vio ce doreste sa slabeasca 30 apr 2014 09:38:17

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1338815)
Am disparut la telefon:).Am dat o multime de bani si am plecat fara tratament. Ar vrea sa-i faca si endoscopie pe alti 200 de lei , marti. Are toate organele ok pt varsta ei, inclusiv inima. Stomacul ei este operat acum 20 de ani si mai are arsuri de la multele pastile pe care le ia. Nu stiu daca mai facem , ca astazi, mama nu mai vroia sa mearga ca.... nu are nimic ...:)):))Cred ca ii este frica de endoscopie.A mai facut in viata ei si stie ce inseamna:D. Considera ca nu este nevoie. Ei ii era frica ca are ceva mai grav decat un stomac iritat , acum primavara . Multe persoane se confrunta cu asta.
Maine merg pe la ea si vorbim mai multe si hoataram . Cert este ca eu nu am avut emotii. Stiam ca stomacul o doare atunci cand mananc mai agresiv pt el.
Este bine. Se putea mai rau. La 77 de ani .....nu mai sunt toate asa de bune...
Trebuie sa va zic noapte buna ca se descarca tableta asta si nu am priza aproape . Mai trec....

Multa sanatate ,tie , la toti cei dragi tie !!!!!!

marilo 14 mai 2014 20:57:16

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Bine v-am regasit slabutele mele >:D<si bine te-am regasit casuta mea:)
Ma intorc fericita :). Sunt bunicuta de doua saptamani. A venit in viata noastra un puiut mic de om de care sunt efectiv fascinata si pe care l-as privi fara oprire. A venit un pic mai devreme , prin cezariana si desi a fost micut este sanatos si creste frumos. Fetita mea se simte bine si se descurca frumos de una singura toata dimineata , pana vine ,,taticul,, . Puiutul este cumintel ...deocamdata;). Eu ii ajut cu papica. Zilnic gatesc ceva bun ;;) care sa le placa si fiindca locuiesc la doua blocuri de mine merg cu papica fierbinte la ei. Asa il vad si pe micutel , zilnic. Mi-am mai luat , asa cum se poate si cate o zi libera sa pot sta cu ei. Ma bucur de ziua aia asa cum se bucura un copil cand vine vacanta .
Si problemele cu mama s-au rezolvat bine. Dupa o endoscopie prin care i s-au extirpat cativa polipi din stomac si carora li s-a facut biopsie , toate sunt relativ bune , Adica nu este ...raul ala de care imi era frica. Are tratament si se simte binisor. Luna viitoare va implini si mama 78 de ani. Este bine si multumesc celui de sus.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:10:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO