forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

marilo 25 mai 2012 12:19:57

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 1050039)
Sanatate multa Mari !!! Scimba tickerul ala la 81,200 kg ca ma scoti din sarite !! gata ai slabit.

Off mai Mihaela , ziceam sa fac asta luni , dupa o saptamana , ca sa fie sigur , dar ca sa nu te scot din sarite;) , uite ca-l schimbai.
Daca maine am mai mult? Haaa? :)):))

marilo 25 mai 2012 21:33:21

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Asta seara nu am prea multe de spus. Am mancat numai capsuni (in jur de 1 kg) si cirese cam 1/2 kg.
Maine dimineata cantarim .

grasuta1961 26 mai 2012 08:50:40

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1050228)

Off mai Mihaela , ziceam sa fac asta luni , dupa o saptamana , ca sa fie sigur , dar ca sa nu te scot din sarite;) , uite ca-l schimbai.
Daca maine am mai mult? Haaa? :)):))

Nu Mari ,azi ai cu 1 kg in minus .Sa ai o zi frumoasa !!!

marilo 26 mai 2012 08:52:35

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata jurnalul meu. Vin plina de optimism si spranta. Cantarul astazi m-a bucurat cu 80,3. Daca mai dau jos un kg nu mai sunt obeza. Primul meu tel de a ajunge supraponderal este aproape. La ponderal nu visez . Nu cred ca eu pot ajunge si mai ales pot pastra greutatea de 68 de kg care m-ar situa in randul normoponderalilor. Vreau sa ajung si eu cat mai aproape de punctul ala si mai ales sa pot pastra ce castig. Viata mi-a demonstrat ca este greu sa faci asta. SI Bilica zice la fel nu?>:D<:-*

marilo 26 mai 2012 08:54:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 1051007)
Nu Mari ,azi ai cu 1 kg in minus .Sa ai o zi frumoasa !!!

Da Mihaela am un kg aproape mai putin. Sa vedem daca il pot pastra astazi. Multumesc pt vizita ta asa de matinala>:D<

rozica1965 26 mai 2012 11:17:47

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1050228)

Off mai Mihaela , ziceam sa fac asta luni , dupa o saptamana , ca sa fie sigur , dar ca sa nu te scot din sarite;) , uite ca-l schimbai.
Daca maine am mai mult? Haaa? :)):))

Felicitarile mele Mari!!!!!!!! Mai ai un pic si ajungi la finish!!!!!!!:-*:-*

rozica1965 26 mai 2012 11:19:39

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1051010)
Buna dimineata jurnalul meu. Vin plina de optimism si spranta. Cantarul astazi m-a bucurat cu 80,3. Daca mai dau jos un kg nu mai sunt obeza. Primul meu tel de a ajunge supraponderal este aproape. La ponderal nu visez . Nu cred ca eu pot ajunge si mai ales pot pastra greutatea de 68 de kg care m-ar situa in randul normoponderalilor. Vreau sa ajung si eu cat mai aproape de punctul ala si mai ales sa pot pastra ce castig. Viata mi-a demonstrat ca este greu sa faci asta. SI Bilica zice la fel nu?>:D<:-*

Felicitari inca odata!!!!!!!!!! Si nu te mai vaicarii atat,ca vin peste tine!x-(x-(x-(:)):)):))

marilo 26 mai 2012 18:41:13

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1051212)
Felicitari inca odata!!!!!!!!!! Si nu te mai vaicarii atat,ca vin peste tine!x-(x-(x-(:)):)):))

Multumesc pentru felicitari Rozica. Imi este si frica sa ma bucur ca sa nu-mi treaca pasa buna:)) Tu sti ce repede poti sa pierzi ce castigi?
Asta seara astept sa inceapa ,, Te cunosc de undeva,, si ma grabesc sa zic ce am mancat astazi.
09,30 - capsuni
11,00- iaurt SIM mic , o lingura tarate de ovaz, o lingura tarate de psillyum
14,00- un guacamole ( amestec facut la blender din, cateva frunze de spanac crud, un ardei gras rosu, ceapa verde, usturoi verde, rosie, brocoli si un avocado)- Am mancat un castronas din toata cantitatea .
16,30- cirese
19,15- o portie pe saturate de varza la cuptor cu marar si o jumatate de dovlecel umplut cu carne tocata de curcan.

Vreau sa nu mai pun nimic in gura asta seara.
Maine dimineata voi vedea ce mai spune cantarul .
Nu stiu de ce cred ca saptamana asta mi-a adus o scadere mai mare decat cele 10 zile de Dukan. Si m-am simtit si foarte bine.Mi-a placut ce am mancat.
Atat zic ca , asa cum am spus , mi-e teama ca-mi sperii ....vointa, puterea .....
Noapte buna si linistita.

rozica1965 26 mai 2012 18:45:00

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1051491)

Multumesc pentru felicitari Rozica. Imi este si frica sa ma bucur ca sa nu-mi treaca pasa buna:)) Tu sti ce repede poti sa pierzi ce castigi?
Asta seara astept sa inceapa ,, Te cunosc de undeva,, si ma grabesc sa zic ce am mancat astazi.
09,30 - capsuni
11,00- iaurt SIM mic , o lingura tarate de ovaz, o lingura tarate de psillyum
14,00- un guacamole ( amestec facut la blender din, cateva frunze de spanac crud, un ardei gras rosu, ceapa verde, usturoi verde, rosie, brocoli si un avocado)- Am mancat un castronas din toata cantitatea .
16,30- cirese
19,15- o portie pe saturate de varza la cuptor cu marar si o jumatate de dovlecel umplut cu carne tocata de curcan.

Vreau sa nu mai pun nimic in gura asta seara.
Maine dimineata voi vedea ce mai spune cantarul .
Nu stiu de ce cred ca saptamana asta mi-a adus o scadere mai mare decat cele 10 zile de Dukan. Si m-am simtit si foarte bine.Mi-a placut ce am mancat.
Atat zic ca , asa cum am spus , mi-e teama ca-mi sperii ....vointa, puterea .....
Noapte buna si linistita.

Cum sa ti-o sperii mai? In nici un caz!!!!!!!!:-o:-o
Mari,de la plafar cumperi toate taratzele alea?

marilo 26 mai 2012 18:49:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1051499)
Cum sa ti-o sperii mai? In nici un caz!!!!!!!!:-o:-o
Mari,de la plafar cumperi toate taratzele alea?

Da Rozica. La plafarul din piata are si de ovaz si de psillyum. Psillyum am luat mai alataieri din Kaufland un pic mai ieftine decat in plafar adica 8,9 /150 grame. Taratele de ovaz costa 4 lei/ 200 grame.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:13:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO