forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

rozica1965 23 mai 2012 21:52:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1048312)

Buna Rozi si mersi de vizita. Oare nu pt ca mancam putin se intampla asa?
Hai sa zic ce am mancat astazi ca nu cumva sa uit ceva.
09,30- doua fructe kiwi
11,00- un iaurt mic SIM degresat, o lingura tarate de ovaz, o lingura tarate de psillyum, o lingurita de seminte de in macinat si o lingurita de susan macinat.
14,00- salata de varza cu o lingurita de ulei de masline, ficatei de pasare , in jur de 200 de grame.
20,00- un castron de salata de spanac, rosie castraveti, ardei , ceapa verde, o lingurita de ulei de masline+ ciuperci gratinate( ciuperci fierte, un dovlecel, un ardei rosu, marar , ceapa , telemea de vaca , ou si deasupra un pic de parmezan--la cuptor , fara nici un strop de ulei in plus)

Am baut cafeaua cu lapte ( putin dar de 3,5%)
Asta seara am luat Dulcolax ca nu se mai poate.
Sa vedem ce se va intampla .
Facui si 15 min de bicicleta ca m-am plictisit sa fac mai mult:D
Deci fetele va spun noapte buna si pe maine.
Ma plimb un pic prin jurnale ca am bagat masina de spalat( maine este sarbatoare) si astept sa intind rufele.>:D<:-*:x

Eu nu consider ca mananc putin la 1500 de calorii. Ma gandisem si eu la asta......dar nu e asa......mananc destul de mult ,doar alimente permise. Astept sa vad ce faci tu cu dulcolaxul ca sa stiu daca imi iau si eu. Noapte buna!:-*:-*:-*

jeny2105 23 mai 2012 22:41:36

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
pupici pt o doamna constiincioasa :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Alynuta 24 mai 2012 07:41:40

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Mari , ti-am vazut pozele.Sunteti o familie care mai de care mai frumosi ,incepand cu mamaica si terminand cu fetele,care sunt ca niste vedete. Sa fiti fericiti si sanatosi.:-*

marilo 24 mai 2012 09:33:12

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1048427)
Mari , ti-am vazut pozele.Sunteti o familie care mai de care mai frumosi ,incepand cu mamaica si terminand cu fetele,care sunt ca niste vedete. Sa fiti fericiti si sanatosi.:-*

Iti multumesc Alyna pentru cuvinte. Totdeauna mi-ai spus numai lucruri care imi fac placere;;):).
O sa mai fac poze dar sa mai slabesc un picut. Am promis ca la 80 fac poze iara. La nunta Cristinei aveam in jur de 90-92 de kg. De asta si ziceam , ca anul trecut cand , sa zicem ca aveam o motivatie sa vreau sa slabesc , nu m-am omorat, desi saraca Cristina mi-a cumparat si Xenical vreo 2 luni. Am slabit un pic la inceputul anului 2011 dar in ultimele doua luni , inainte de nunta m-am pierdut si asa ca...
Dupa nunta am intrat in forum chiar daca eu eram pe aici de mult timp. Asta inseamna ca voi , slabutelor, sunteti cele care ma motivati si-mi dati putere.
Imi doresc ca fetele mele sa nu fie nevoite niciodata sa lupte cu multe kg. Ele ma au exemplu pe mine si nu lasa sa se aseze kg pana la ...., desi fondul genetic al familiei mele este spre ingrasare. Fiind fete vreau sa semene cu tica-sau. El nu are nici o bariera in papica si nu se vede nimicx-(
Asa iubeste doamne pe unii . Pe mine m-a iubit de multe ori , dar altfel.
Te pup Alyna .

marilo 24 mai 2012 09:48:34

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1048318)
Eu nu consider ca mananc putin la 1500 de calorii. Ma gandisem si eu la asta......dar nu e asa......mananc destul de mult ,doar alimente permise. Astept sa vad ce faci tu cu dulcolaxul ca sa stiu daca imi iau si eu. Noapte buna!:-*:-*:-*

Rozica , draga mea ,eu folosesc dulcolax in cazuri de forta majora , cand nu se mai poate altfel. Eu beau ceiuri cam de multa vreme, ani, si nu prea mai rezolv cu ele. Este adevarat ca beu zilnic dar numai un plicusor . Acum , ca vine vara am sa renunt la ele, am sa beau numai ceai verde si apa. Ai vazut ca mananc salata, fructe, tarate si totusi uneori ....
Eu sunt foarte multumita de dulcolax. Daca vei vrea sa-l iei , te sfatuiesc sa-l iei(2 pastilute) la orele14-15 ca sa ai timp pana te culci sa te rezolvi. Pe prospectul lui zice sa-l iei la culcare dar eu am facut-o si dimineata...pauza.
Ei dupa Dulcolax, cantarul mi-a zis astazi 81,2
Daca intestinul este acum gol inseamna ca 2 zile voi creste in greutate . Vedem . Eu voi fi cuminte asa cum am promis. Abia luni am sa mananc INGHETATA. Este ziua Cristinei mele si abia astept. Pe urma am sa fiu cuminte iara:)
Cu voi, voi ajunge unde vreau.

marilo 24 mai 2012 09:50:21

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 1048334)
pupici pt o doamna constiincioasa :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Multumesc Jeny pentru pupici si primeste te rog dublu inapoi:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

marilo 24 mai 2012 20:10:37

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Pentru ca mi-am promis o saptamana cuminte , pe care s-o trec , cu bune cu rele in jurnal, am sa trec si meniul de astazi.
09,30- doua fructe kivi
11,00- iaurt degresat ,175 de grame SIM, 1 ligura tarate de ovaz, 1 lingura tarate psillyum
13,30- un borcan de 800 ml de ciorba de loboda
17,15- un ardei mare rosu , branza 0,2% , 6 masline Kalamata
20,00- un castron salata de spanac, castraveti, rosie, ardei, ceapa si o lingurita de ulei de masline+ omleta din 3 oua si 50 grame de telemea de vaca
Dupa ce voi vedea rezultatele acestui fel de alimentatie , in decurs de o saptamana, nu voi mai posta meniul ca nu cred ca-si are rostul. Nu pot cantari si atunci......
Seara buna jurnalul meu si voua fetelor care veti citi.

marilo 25 mai 2012 08:48:09

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Astazi cantarul s-a oprit la 81,2. Cred ca este de bine.
Imi doresc astazi o zi de cirese si capsuni. Nu le-am cumparat dar piata este langa mine. Am sa pot si maine dimineata vedem ce zice cantarul.
Sunt tare racita, am nasul cat oala, capul ma doare. Bine este ca m-a lasat gatul. In w/e cred ca ma voi insanatosi . Nu mai merg la mama saptamana asta, sau cel putin asa stiu la momentul asta. Niciodata nu stii de fapt ce poate interveni. Vremea este urata tare. Am spalat trei masini si sunt pe balcon . Cand oare se vor usca nu stiu.
Asta este.

Alynuta 25 mai 2012 08:54:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1048662)
Iti multumesc Alyna pentru cuvinte. Totdeauna mi-ai spus numai lucruri care imi fac placere;;):).
O sa mai fac poze dar sa mai slabesc un picut. Am promis ca la 80 fac poze iara. La nunta Cristinei aveam in jur de 90-92 de kg. De asta si ziceam , ca anul trecut cand , sa zicem ca aveam o motivatie sa vreau sa slabesc , nu m-am omorat, desi saraca Cristina mi-a cumparat si Xenical vreo 2 luni. Am slabit un pic la inceputul anului 2011 dar in ultimele doua luni , inainte de nunta m-am pierdut si asa ca...
Dupa nunta am intrat in forum chiar daca eu eram pe aici de mult timp. Asta inseamna ca voi , slabutelor, sunteti cele care ma motivati si-mi dati putere.
Imi doresc ca fetele mele sa nu fie nevoite niciodata sa lupte cu multe kg. Ele ma au exemplu pe mine si nu lasa sa se aseze kg pana la ...., desi fondul genetic al familiei mele este spre ingrasare. Fiind fete vreau sa semene cu tica-sau. El nu are nici o bariera in papica si nu se vede nimicx-(
Asa iubeste doamne pe unii . Pe mine m-a iubit de multe ori , dar altfel.
Te pup Alyna .

Da stiam ca la nunta fiicei tale aveai mai multe kg., ar trebui sa faci niste poze mai recente sa vedem diferenta:>
Cuvintele mele au exprimat numai adevarul:-*

grasuta1961 25 mai 2012 10:22:45

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1049858)
Astazi cantarul s-a oprit la 81,2. Cred ca este de bine.
Imi doresc astazi o zi de cirese si capsuni. Nu le-am cumparat dar piata este langa mine. Am sa pot si maine dimineata vedem ce zice cantarul.
Sunt tare racita, am nasul cat oala, capul ma doare. Bine este ca m-a lasat gatul. In w/e cred ca ma voi insanatosi . Nu mai merg la mama saptamana asta, sau cel putin asa stiu la momentul asta. Niciodata nu stii de fapt ce poate interveni. Vremea este urata tare. Am spalat trei masini si sunt pe balcon . Cand oare se vor usca nu stiu.
Asta este.

Sanatate multa Mari !!! Scimba tickerul ala la 81,200 kg ca ma scoti din sarite !! gata ai slabit.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:46:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO