Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Ale

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 13:29:10
alke's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Post Jurnal Ale

Mi-a trebuit 30 de minute sa ma lamuresc cum sa imi fac noul jurnal..se vede ca nu am mai vizitat casuta slabutelor de mult timp..si sa stiti ca mi-a fost dor de voi.

Sunt membra din 2011..si nu sunt de mandra de ce am facut in acesti 2 ani,cum mi-am batut joc de corpul meu,anul trecut am trecut de la etapa de anorexie la etapa de a ajunge sa ma ingras intr-o luna 10 kg,totul din vina mea.Multe slabute dragi de aici mi-au spus ca nu este bine ce fac..am ajuns sa ma mint pe mine insami..chiar daca pentru o perioada de timp nu am ascultat de sfatul lor despre nr de calorii foarte putine..am ajuns totusi la decizia de a nu mai face asa ceva niciodata datorita unui prieten care mi-a scris intr'o zi "be healthy" .Anul acesta,pana acum in iulie a fost unul sufocant..si tocmai mi'am adus aminte de ce am dorit sa slabesc atunci si sa ajung datorita acestui lucru la anorexie..pentru mine a manca nesanatos e ceva sufocant,nu ma simt in largul meu..iar problema mea a fost si este controlul de a reusi sa iti dresezi mintea ca trebuie sa mananci sanatos..pentru a slabi nu inseamna ca trebuie sa ai farfuria 75% goala.

Din Iulie am luat decizia sa imi schimb stilul de viata odata cu implinirea varstei de 18..acum slabesc incet si bine,incerc sa ma controlez sa nu mai mananc asa de putin..sau asa de mult(cateodata),multe legume,gructe,proteine,carbo..incerc sa merg pe calea cea buna.si sunt mandra de mine..si sper ca niciodata sa nu renunt la asta.

Sper ca fetele de varsta mea,mai mici sau mai mari sa citeasca acest mesaj si sa nu faca ceea ce am facut eu,ci sa incerce sa aibe un stil de viata sanatos si chiar daca rezultatele nu se vor vedea imediat ,e cea mai buna decizie!

Va pup si va imbratisez cu drag pe toate!
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui alke:
diana87 (18 aug 2013), just21 (18 aug 2013), lavinia elena (18 aug 2013), marry10 (18 aug 2013), niculina04 (18 aug 2013), Rallara (18 aug 2013), WhiteAngel (19 aug 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 13:39:34
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Hei!
E bine ca acum ai luat decizia corecta!!
Spor la sabit!
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui marry10:
alke (18 aug 2013)
  #3 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 13:41:33
alke's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Buna si tie! Daa.. Si eu ma bucur. Multumesc mult mult de tot!! La fel!!
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 15:52:21
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Citat:
Anterior postat de alke Vezi mesajul
Mi-a trebuit 30 de minute sa ma lamuresc cum sa imi fac noul jurnal..se vede ca nu am mai vizitat casuta slabutelor de mult timp..si sa stiti ca mi-a fost dor de voi.

Sunt membra din 2011..si nu sunt de mandra de ce am facut in acesti 2 ani,cum mi-am batut joc de corpul meu,anul trecut am trecut de la etapa de anorexie la etapa de a ajunge sa ma ingras intr-o luna 10 kg,totul din vina mea.Multe slabute dragi de aici mi-au spus ca nu este bine ce fac..am ajuns sa ma mint pe mine insami..chiar daca pentru o perioada de timp nu am ascultat de sfatul lor despre nr de calorii foarte putine..am ajuns totusi la decizia de a nu mai face asa ceva niciodata datorita unui prieten care mi-a scris intr'o zi "be healthy" .Anul acesta,pana acum in iulie a fost unul sufocant..si tocmai mi'am adus aminte de ce am dorit sa slabesc atunci si sa ajung datorita acestui lucru la anorexie..pentru mine a manca nesanatos e ceva sufocant,nu ma simt in largul meu..iar problema mea a fost si este controlul de a reusi sa iti dresezi mintea ca trebuie sa mananci sanatos..pentru a slabi nu inseamna ca trebuie sa ai farfuria 75% goala.

Din Iulie am luat decizia sa imi schimb stilul de viata odata cu implinirea varstei de 18..acum slabesc incet si bine,incerc sa ma controlez sa nu mai mananc asa de putin..sau asa de mult(cateodata),multe legume,gructe,proteine,carbo..incerc sa merg pe calea cea buna.si sunt mandra de mine..si sper ca niciodata sa nu renunt la asta.

Sper ca fetele de varsta mea,mai mici sau mai mari sa citeasca acest mesaj si sa nu faca ceea ce am facut eu,ci sa incerce sa aibe un stil de viata sanatos si chiar daca rezultatele nu se vor vedea imediat ,e cea mai buna decizie!

Va pup si va imbratisez cu drag pe toate!
Bine ai revenit Ale,

Ce mesaj frumos si inspirational ne-ai lasat aici...
Sper sa il citeasca cat mai multe fete pentru ca asa e, fie mancam prea putin, fie prea mult (eu incadrandu-ma la a doua categorie). A gasi echilibrul in ceea ce priveste cantitatea corecta si calitatea alimentatiei zilnice nu e lucru usor, dar e bine sa stim unde gresim si sa ne straduim neincetat sa o luam pe calea cea buna. Cert e ca nu e niciodata prea tarziu pentru a ne schimba obiceiurile proaste si atata vreme cat suntem informate si avem intentia pentru a ne imbunatatii sanatatea si imaginea, totul e posibil.

Eu am de parcurs un drum destul de lung pana la a fi sanatoasa si a arata cum imi doresc, iar marele obstacol care ma impiedica sa ajung acolo e lipsa de consecventa, nu sunt deloc constanta din pacate. Pe parcursul anilor doar cu asta m-am ocupat, sa slabesc si sa pun la loc 5-7kg in loc sa izbutesc sa le dau pe toate 15-17 si sa nu mai pun nimic. Dar nu vreau sa ma las invinsa, chiar daca e a suta oara cand o iau de la capat...

Iti doresc spor la ce ti-ai propus, mi-a placut mesajul tau si cred ca cu o atitudine asa de sanatoasa vei avea sanse de reusita sigure!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
alke (18 aug 2013), diana87 (18 aug 2013), lavinia elena (18 aug 2013), marry10 (18 aug 2013)
  #5 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 16:48:26
alke's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Smile Re: Jurnal Ale

Multumesc mult de mesaj ..apreciez! chiar apreciez! sunt o persoana care foarte greu isi exprima in cuvinte trairile si sentimentele...
Da,a gasi echilibrul! De asta avem nevoie toti si toate nu doar in alimentautie ci si in celelalte ocupatii,pasiuni...si asa vom trai fericiti,multumiti si cand 'om fi batrani sa ne bucuram de viata pe care am dus'o..

Si mie mi-a lipsit consecventa pentru 2 ani.. De aceea sper sa reusesti sa te autodeterminezi in implinirea tintei tale! Nu te mai gandi la cate kg ai de dat jos...sau cate ai dat.Eu nici nu am cantar prin casa..maine incep a 6 a saptamana de cand am un stil de viata sanatos si ma bucur cand incerc vechi haine care zaceau prin dulap nepurtate de luni bune..si vad de la 1 saptamana la alta ca incap din 'ce in ce mai bine' in ele..

Pe mine m-au motivat foarte multe fete care au conturi pe tumblr si posteaza idei de mancare,poze cu ele..cum au reusit sa slabeasca,si chiar imi doream din iarna sa traiesc un stil de viata nou.

Multumesc mult pentru toate cuvintele frumoase si sper ca asa cum ai spus tu,niciodata sa nu renunti la ceea ce iti doresti!Si iti mai doresc sa ai puterea sa reusesti!!

Cu drag,

Ale
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui alke:
diana87 (18 aug 2013), just21 (18 aug 2013), lavinia elena (18 aug 2013), marry10 (18 aug 2013), Rallara (20 aug 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 19 aug 2013, 07:50:31
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

buna ale ! m`a impresionat tare mult primul tau post .. bravo pt decizia luata ! cred ca toate am trecut sau vom trece cel putin o data prin asa ceva .. dar trebuie sa nu ne dam batute si sa mergem mai departe cu capul sus si multa ambitie !
si eu am tot 18 ani numele meu este Roberta, incantata de cunostinta

cam ce meniu ai tu zilnic? sport faci?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
alke (19 aug 2013)
  #7 (permalink)  
Vechi 19 aug 2013, 18:04:19
alke's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Buna Roberta si mie imi pare bine de cunostinta! Ma bucur sa cunosc pe cineva de varsta mea! Faculta sau a 12 a?
O sa fiu mai scurta am scris de dimineata un mesaj pt tine si cand am dat enter nu stiu ce am facut de s-a sters tot...of of..
Sport: -cei de la bodyrocktv au avut mai demult un program de 30 de zile de sport si l-am facut si eu acuma
-de obicei fac sport intre 50-60 de minute
-iar dupa cina alerg 30 de min dar nu continuu..ci fac pe intervale
o sa iti dau un exemplu de meniu pt o zi..
Dimineata:-2 felii de paine..mie imi place sa le prajesc si sa le inmoi cu zeama de rosie(),mie nu imi place margarina si nici untul..asa ca mie mi-e usor a cap acesta
-castraveti (1-2)mai marisori acuma sau facut legumele in gradina si ma bucur din plin de ele
-rosii(1-2)
-branza
-cana de H20
La 9:00 - H20
La 10 (snack):fructe,depinde ce gasesc prin gradina sau camara astazi am mancat zmeura si pere
La 11:-H20
La 13:00-o felie de paine..tot prajita..imi place ft mult..si mai ales ca e alba mai o arde un pic
-ciorba,supa
-salata rosii castraveti,ardei..
-branza.
-H20
La 14:00: H20
La 15:00 H20
La 16:00 snack: -fructe sau mie imi place sa beau cate o cana cu lapte indulcit cu miere
La 17:00 H20
La 17:20 sport
La 19:00-salata
-branza
-ceai verde (imi place fff mult,) sau soc sau musestel,sunatoare...etc
La 20:00 -alerg
.....si cam atat..la inceput mie mi se parea ca mananc foarte mult,,dar se vede ca m-am adaptat si ieri seara a trebuit sa mananc 2 felii de paine(eu care de obicei nu mananc paine seara) deoarece imi er foarte foame,pe langa salata si branza..deci cred eu ca incepe metabolismul lenes sa isi faca treaba..
Tu cum te descurci? Tii vreo dieta sau stil de viata sanatos? sper ca a 2 a varianta..Te pup!!
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui alke:
WhiteAngel (19 aug 2013)
  #8 (permalink)  
Vechi 19 aug 2013, 18:44:58
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Citat:
Anterior postat de alke Vezi mesajul
Buna Roberta si mie imi pare bine de cunostinta! Ma bucur sa cunosc pe cineva de varsta mea! Faculta sau a 12 a?
O sa fiu mai scurta am scris de dimineata un mesaj pt tine si cand am dat enter nu stiu ce am facut de s-a sters tot...of of..
Sport: -cei de la bodyrocktv au avut mai demult un program de 30 de zile de sport si l-am facut si eu acuma
-de obicei fac sport intre 50-60 de minute
-iar dupa cina alerg 30 de min dar nu continuu..ci fac pe intervale
o sa iti dau un exemplu de meniu pt o zi..
Dimineata:-2 felii de paine..mie imi place sa le prajesc si sa le inmoi cu zeama de rosie(),mie nu imi place margarina si nici untul..asa ca mie mi-e usor a cap acesta
-castraveti (1-2)mai marisori acuma sau facut legumele in gradina si ma bucur din plin de ele
-rosii(1-2)
-branza
-cana de H20
La 9:00 - H20
La 10 (snack):fructe,depinde ce gasesc prin gradina sau camara astazi am mancat zmeura si pere
La 11:-H20
La 13:00-o felie de paine..tot prajita..imi place ft mult..si mai ales ca e alba mai o arde un pic
-ciorba,supa
-salata rosii castraveti,ardei..
-branza.
-H20
La 14:00: H20
La 15:00 H20
La 16:00 snack: -fructe sau mie imi place sa beau cate o cana cu lapte indulcit cu miere
La 17:00 H20
La 17:20 sport
La 19:00-salata
-branza
-ceai verde (imi place fff mult,) sau soc sau musestel,sunatoare...etc
La 20:00 -alerg
.....si cam atat..la inceput mie mi se parea ca mananc foarte mult,,dar se vede ca m-am adaptat si ieri seara a trebuit sa mananc 2 felii de paine(eu care de obicei nu mananc paine seara) deoarece imi er foarte foame,pe langa salata si branza..deci cred eu ca incepe metabolismul lenes sa isi faca treaba..
Tu cum te descurci? Tii vreo dieta sau stil de viata sanatos? sper ca a 2 a varianta..Te pup!!
a12a

oo super daca tii programul ! bv pt sport !
este bun meniul tau .. doar ca ar fi bine sa inlocuiesti painea alba cu cea neagra
carne nu mananci? ai putea seara sa mananci si niste piept de pui sau peste

dap, a2a varianta bine ca mai am si scapari .. incerc din rasputeri sa fiu constanta si sa se intample din ce in ce mai rar

imi place planul tau de bataie .. mult succes, pup
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #9 (permalink)  
Vechi 19 aug 2013, 20:14:47
alke's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Si eu tot a 12 a.. la ce faculta ti'ai planuit sa mergi..

Da..stilul de viata sanatos e cel mai bun!! Decizia cea mai buna..

Eu nu prea ma inteleg cu carnea.. :-S.pestele si puiul imi plac restul nu..
Sambata am facut pastrav la cuptor in apa.. suna ciudat dar e bun.
Iar puiul..familia il prajeste si mie nu imi place,ei inca nu sunt de acord cu asta..si na..incerc sa mananc ce e sanatos si gasesc prin casa..dar mici scapari mai am si eu..chiar duminica trecuta(nu cea de ieri..) a fost ziua surorii mele si au fost numai lucruri "bune" sos cu maioneza,torturi..si cred ca dupa aceea mi s-a facut pofta de mai mult dulce si am mancat si inca cateva dulciuri..dar nu'i bai..nu ma mai supar..am invatat sa trec peste. O seara frumoasa sa ai!
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui alke:
WhiteAngel (19 aug 2013)
  #10 (permalink)  
Vechi 19 aug 2013, 20:51:25
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Citat:
Anterior postat de alke Vezi mesajul
Si eu tot a 12 a.. la ce faculta ti'ai planuit sa mergi..

Da..stilul de viata sanatos e cel mai bun!! Decizia cea mai buna..

Eu nu prea ma inteleg cu carnea.. :-S.pestele si puiul imi plac restul nu..
Sambata am facut pastrav la cuptor in apa.. suna ciudat dar e bun.
Iar puiul..familia il prajeste si mie nu imi place,ei inca nu sunt de acord cu asta..si na..incerc sa mananc ce e sanatos si gasesc prin casa..dar mici scapari mai am si eu..chiar duminica trecuta(nu cea de ieri..) a fost ziua surorii mele si au fost numai lucruri "bune" sos cu maioneza,torturi..si cred ca dupa aceea mi s-a facut pofta de mai mult dulce si am mancat si inca cateva dulciuri..dar nu'i bai..nu ma mai supar..am invatat sa trec peste. O seara frumoasa sa ai!
la automatica ma bate gandul tu?
pai ai putea chiar tu singurica sa`ti pregatesti piept de pui intr`o tigaie unsa cu putin ulei stiu cum e cu parintii .. si eu am avut mii si mii de discutii .. dar nu m`am lasat infranta .. asta conteaza !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Principiile de baza ale dietei Montignac Faza I VentoFreddo Dieta Michel Montignac 14 04 dec 2012 16:13:51
19 capcane ale slabitului meapasarica Articole Slabute.ro 3 06 mai 2012 09:47:17
Incepatoare in ale slabitului :) Aiurea Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) 69 12 ian 2011 22:44:40
Efectele benefice ale unor alimente cora Alimentatia 3 05 apr 2010 20:13:38
E471 - Mono- si digliceride ale acizilor grasi Slabuta E-uri inofensive 0 01 mai 2009 01:11:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole