View Single Post
  #1108 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 21:03:54
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal LauraH

Citat:
Anterior postat de LauraH Vezi mesajul
Ceau Anqutz!

Eu nu am cartea cu dieta SB si o tin dupa cum citesc pe net, dupa ureche cum se spune. Am trecut la faza a II-a de vreo 2 saptamani. Ce mananc eu in fiecare zi?

dimineata, inainte sa plec la gradi, salata de castraveti + rosii si braza feta.
pe la ora 12 iaurt Zuzu 0,1% grasime o cana
la amiaz oua fierte tari, gratar de piept de pui si un castravete, sau ceva legume
pe la ora 4 cateva seminte sau din nou o salata
la ora 6 sau 7 branza si rosii

Paine nu am mai mancat de o luna si ceva...nici nu simt nevoia.

Beau aproximativ 2 litrii de apa/zi si cam un litru de lapte...imi place mult, mult laptele.
Acum mai consum si eu cate un cartof, sau o portie de orez, dar mananc fructe destul de multe cam o jumatate kg/zi....cred ca mananc prea mult

Dulciuri nici nu imi mai trebuie...desi as mai manca ... asa o inghetata, am primit niste bomboane fara zahar din care mai iau ..poate 1 pe zi..daca nu uit..

Spune-mi te rog cu ce am gresit ca sa pot indrepta si daca trebuie ma intorc la prima faza, numai sa stiu ca fac totul bine...imi va fi greu fara fructe...dar asta este.

Multumesc
Buna Laura
Si eu am tinut SB din ce am gasit scris de fete, Anqutz are carticica, si cand nu stiam ceva o intrebam pe ea.

Eu am trecut la faza III oarecum combinata cu calcul calorii, incerc sa ma obisnuiesc cu introducerea carbohidratilor.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii