View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 27 iul 2010, 13:39:31
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Dragga Ianna,

Nu ai facut nici o gafa, e ok sa fiu aici; sa stii ca si eu ma simt mamica si cred ca am depasit momentul dureros, iata dovada faptul ca ma concentrez pe silueta mea pierduta.

Ieri a fost prima mea zi de mancat cu grija si responsabil: am baut 2 cani de ceai de urzici, o sana de 500 ml si o farfurie de mancare de dovlecei + 2 mere mici de vara.
Nu stiu cate calorii s-au strans dar sper ca nu prea multe.
Sport nu am facut , adica bicicleta, pentru ca eram rupta de oboseala si am adormit la o ora dupa ce am ajuns acasa.

Hai sa vedem cu o fi ziua de astazi. Sunt putin bulversata ca nu stiu ce dieta sa adopt, voi cum ati procedat?

Mai ales tu Ianna, care ai slabit atat de mult!
bun si bravo! ai papat prea putin, mult prea putin

uite info aici cand papi prea putin: Alimentatia cu prea putine calorii

alt art bun care il poti legat de efectele alimentatiei: Alimentatia rationala o responsabilitate fata de urmasi?

si uite aici un alt art care iti recomand sa il citesti: 19 capcane ale slabitului


Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Merge bine, a trecut abia o zi dar sunt multumita.

Ma uitam pe siturile de Zumba fitness, imi pare super ca stil de miscare.
Voi ce spuneti, ce faceti ca sport?
poti face start walking Start walking program - eu cu asta am slabit foarte mult si daca nu esti fan sport-te vei indragosti de programul asta. De asemenea, cand te vei cali la sport poti incepe cu ceva mai arzator gen taebo - aici ai filmulete multe Tae-bo&Aerobic.

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Fetele, ma invatati si pe mine sa imi pun jurnalul la semnatura? Nu va suparati pe mine ca nu am rabdare sa caut instructiunile, dar sunt super prinsa la treaba si la fiecare 5 minute intra cineva peste mine in birou.
uite aici explicat

http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...tura-2504.html
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]